Akhisar: Filistin özgür olana dek meydanlardayız!

Akhisar: Filistin özgür olana dek meydanlardayız!

Akhisar'daki Filistin Platformu Akhisar Öğretmenevi önünde Siyonist İsrail’i protesto etmek amacıyla basın açıklaması yaptı.

Platform adına basın açıklamasını Akhisar Özgür-Der Temsilcisi Ahmet Düzgün okudu.

Düzgün, Müslümanlar olarak Filistin halkının yanında olduğumuzu direnişe gücümüz yettiği kadar destek vermemiz gerektiğini hatırlattı.

Eylemde “Katil İsrail Katil ABD” ve “Çocuk Katili İsrail Döktüğün Kanda Boğulacaksın” pankartları açıldı; “Hamas'a Selam Direnişe Devam”, “Filistin Halkı Yalnız Değildir”, “Katil İsrail Filistin’den Defol” sloganları atıldı.

Akhisar Müftüsü tarafından yapılan duanın ardından eylem tekbirlerle sona erdi.

Basın açıklamasının tam metni:

img-20231220-wa0184.jpg

Filistin Özgür Olana Dek Meydanlardayız!

1945 te beri  Filistin’de büyük zulümler işleyen işgalci İsrail, 7 Ekim sonrasındaki süreçte ise saldırılarını daha da artırdı. Gazze’de tam anlamıyla bir soykırım yapan işgalciler, son 2 aylık süreçte, 14 bine yakını kadın ve çocuk olmak üzere, 19 binden fazla Filistinliyi şehit etti.

İşgalciler, Gazze’de insan haklarını ve savaş hukukunu hiçe sayarak çocuk, kadın, yaşlı ve sivil ayırt etmeksizin saldırılarını sürdürüyor. Hiçbir sınır gözetilmeksizin yapılan İsrail saldırıları sebebiyle şu an Gazze’de hiçbir yer güvenli değil. Camiiler, hastaneler, okullar ve sivil yerleşim yerleri siyonistlerin hedefinde. Beyaz bayrak açan siviller dahi üzerlerine ateş açılarak katlediliyor. İşgalciler, kullanılması uluslararası sözleşmelerce yasaklanmış bombaları Gazze’ye yağdırıyor. İnsanlık tarihinde örneğine az rastlanır bir zulüm, tüm dünyanın gözleri önünde yaşanıyor.

Halkları işgalci İsrail’in zulümlerini yüzbinlerce kişinin katıldığı eylemlerle protesto ederken, ABD ve Batı dünyası yaşanan zulümleri görmezden gelerek hâlâ işgalcilere verdiği desteği sürdürüyor.

Ve ne hazindir ki; askeri, ekonomik ve siyasi anlamda büyük güçlere sahip olan İslâm ülkeleri de üzerlerine düşen sorumlulukları yerine getirmiyorlar.

Yalnızca vatanlarını işgale teslim etmedikleri için ağır bedeller ödeyen, yakınlarını kaybeden, evlerini kaybeden ve hatta her an kendi hayatlarını kaybetme tehlikesi bulunan Filistinliler, haklı davalarından asla vazgeçmiyorlar. Filistinli kardeşlerimiz, verdikleri mücadele ile insanlığın onurunu korumaya devam ediyorlar.

Tarih, çok zalim devletler gördü. Tarih boyunca zalim hiçbir devlet, âbâd olamadı. Her biri er ya da geç işledikleri zulümlerin bedelini çok ağır bir şekilde ödedi ve nesillerine zulümlerini bir utanç olarak bıraktılar. İsrail de Allah’ın izniyle hedefine asla ulaşamayacak.

Yıllardır Filistinlilerin topraklarını işgalci teröristler eliyle gasp eden İsrail, 7 Ekim’den bu yana Gazze’de uyguladığı soykırımla Filistinlileri vatanlarını terk etmeye zorluyor.

Bugün burada İsrail'in hukuksuz uygulamalarına karşı çıkıyoruz. Tüm Filistin ve Kudüs sevdalıları olarak bu davayı savunmaya devam edeceğiz. Türkiye’yi, uluslararası mekanizmaları ve herkesi harekete geçmeye ve İsrail’in attığı hukuksuz adımları ve işgali durdurmaya çağırıyoruz.

Kur’an’da Müslümanlar “insanlar içinden ortaya çıkarılmış, iyiliği emreden, kötülükten alıkoyan, Allah’a inanan, en hayırlı ümmet diye tanımlanıyor bu bilinçle sorumluluklarımızı yerine getirmeli hakkı ve sabrı tavsiye etmeyi sürdürmeliyiz.

Mescid-i Aksa'nın, Kudüs'ün, Filistin'in ve dünyanın özgürlüğü, Siyonist zulmün ve işgalin sona ermesi için, yapılan eylemleri desteklemek hepimizin görevidir. Bizler Akhisar’daki sivil toplum kuruluşları ve halkı olarak Filistin özgür oluncaya kadar mücadelemizi tüm gücümüzle sürdüreceğiz.

Akhisar Filistin Platformu

img-20231220-wa0162.jpg

img-20231220-wa0157-1.jpg

img-20231220-wa0179.jpg

img-20231220-wa0183-2.jpg

Önceki ve Sonraki Haberler