Amasya GÖKBİR Platformu’ndan "Aksa Tufanı" operasyonuna destek

Amasya GÖKBİR Platformu’ndan "Aksa Tufanı" operasyonuna destek

Amasya Gönüllü Kuruluşlar Birliği (GÖK-BİR) Platformu öncülüğünde sabah namazı çıkışı Sultan II. Bayezit Camii önünde gerçekleştirilen basın açıklamasında "Aksa Tufanı" Operasyonuna destek mesajı verildi.

Hamas’ın askeri kanadı İzzettin el-Kassam Tugayları tarafından başlatılan “Aksa Tufanı” isimli operasyonuna dünyanın dört bir yanından Müslümanlar, desteklerini gösterirken Amasya Gönüllü Kuruluşlar Birliği (GÖK-BİR) Platformuna bağlı STK temsilcileri ve Amasya halkı Filistin kıyamına destek vermek amacıyla bir araya geldi.

 BU KIYAM ZALİMLERİN YIKILACAĞININ İŞARETİDİR

Basın açıklamasının açılış konuşmasını yapan Amasya İHH Başkanı Serdal Benli, yapılan bu kıyamın gözümüzde büyüttüğümüz ve yıkılmaz sanılan güçlerin ne kadar çaresiz ve zayıf olduklarını gözler önüne serdiğini belirterek tüm Müslümanların bu kıyama sahip çıkmaları gerektiğini vurguladı.

Biz göremesek de zalim İsrail’in yıkılacağını, nesillerimizin bir gün Mescid-i Aksa’da özgürce namaz kılacaklarını söyleyen Benli: “Zafer elbet inananların ve direnenlerin olacaktır. Her daim Filistinli mazlumların yanında olacağız.” dedi.

İŞGAL EDİLEN TOPRAKLARINI SAVUNMAK FİLİSTİN’İN MEŞRU HAKKIDIR

Açılış konuşmasının ardından söz alan Amasya İHH Yönetim Kurulu Üyesi Fatih Akgül, Siyonist rejime karşı başlatılan operasyona destek verilmesine dair basın açıklamasını okudu.

İsrail’in başlattığı ve yaktığı bu ateş kendisini de yakacak bir ateş olduğunu belirten Akgül,  Bugünlerde yaşanan olaylar, neredeyse bir asırdır pençelerini Filistin topraklarına geçiren apertheid rejimi İsrail’in uyguladığı zulüm ve işgal politikasına karşı bir başkaldırı olduğunun altını çizdi.

Akgül, Şimdi İsrail’in karşısında kendi haklarını ve topraklarını savunan Filistinli kardeşlerimizle birlik olma zamanı olduğunu, Filistin’de işgal edilen topraklarını savunan tüm kardeşlerimize desteklerimizi ve dualarımızı esirgemememiz gerektiğini, Filistin özgür oluncaya kadar mücadelenin süreceğini vurguladı.

Basın açıklamasında tekbirler ve Filistin direnişine destek verilen sloganlar atıldı. Okunan basın açıklamasının ardından Amasya Ahimder Başkanı İbrahim Aslan’ın Filistinli ve tüm mazlum coğrafyalardaki Müslümanların kurtuluşu için yaptığı duayla program sona erdi.

whatsapp-image-2023-10-08-at-11-46-40-1.jpeg

Basın açıklaması tam metni:

ŞİMDİ FİLİSTİN İÇİN BİRLİK ZAMANI!

Yıllardır işgal güçlerinin saldırıları sonucu binlerce Filistinli şehit edildi. Çok sayıda Filistinli yaralandı ve sakat bırakıldı. Binlerce Filistinlinin evleri ve arazileri hukuksuz bir şekilde işgal edildi.  Gazze’nin etrafına örülen utanç duvarları ile son yüzyılın en büyük açık hava hapishanesi inşa edildi. İsrail’in hukuksuz ablukası ve işgali nedeniyle yıllarca Filistinliler kendi topraklarında esir olarak hayat mücadelesi veriyorlar.

İsrail bölgede bulunan bütün ülkelerle siyasi ve ekonomik bir yakınlaşma kurarak kendine bir koruma kalkanı oluşturmaya çalıştı. Aynı zamanda Cenin’de, Shuafat kamplarında, Nablus’ta ve Gazze’de çok sayıda katliam gerçekleştirdi.

75 yıldır hakları, toprakları, vatanları, canları, malları ellerinden alınan Filistinliler,  apertheid rejimi İsrail zulmü altında çok zor şartlarda yaşamlarını devam ettirmeye çalışıyor. Yapılan bütün anlaşmalara rağmen, uluslararası alanda alınan bütün kararlara rağmen Filistin’e, Kudüs’e, Mescid-i Aksa’ya ve Gazze’ye saldırmaya ve toprakları işgal etmeye devam ediyor.

Filistin, her geçen gün siyonist İsrail’in saldırılarıyla karşı karşıya kalıyor. Tüm dünya İsrail katliamlarına gözünü yummuş durumda.

Bizler yaşanan tüm süreçlerde şunu net bir şekilde gördük; yeryüzünde bozgunculuk görevini üstlenmiş olan İsrail, hiçbir uyarıyı, kınamayı ve eleştiriyi dinlemedi. İsrail, her zaman istikrarın ve barışın karşısında düşmanca bir tutum sergiledi.

Şimdi İsrail’in karşısında kendi haklarını ve topraklarını savunan Filistinli kardeşlerimizle birlik olma zamanı.

Şunu çok iyi biliyoruz ki yıllardır İsrail’in başlattığı ve yaktığı bu ateş kendisini yakacak bir ateştir.  Bugünlerde yaşanan olaylar, neredeyse bir asırdır pençelerini Filistin topraklarına geçiren apertheid rejimi İsrail’in uyguladığı zulüm ve işgal politikasına karşı bir başkaldırıdır.

Filistin’de işgal edilen topraklarını savunan tüm kardeşlerimize buradan desteklerimizi ve dualarımızı gönderiyoruz.

Bugün burada ve tüm Türkiye’de Filistin dostlarıyla birlikte İsrail'in hukuksuz uygulamalarına ve saldırılarına karşı çıkıyoruz. Filistin sevdalıları olarak bu davayı savunmaya devam edeceğiz. Türkiye’yi, uluslararası mekanizmaları ve herkesi harekete geçmeye ve İsrail’in attığı bu hukuksuz adımları, işgali  ve saldırıları durdurmaya çağırıyoruz.

Mescid-i Aksa'nın, Kudüs'ün ve Filistin'in özgürlüğü, siyonist zulmün ve işgalin sona ermesi için, yapılan tüm eylemleri desteklemek hepimizin görevidir. Filistin özgür oluncaya kadar mücadelemizi tüm gücümüzle sürdüreceğiz.

AMASYA GÖNÜLLÜ KURULUŞLAR BİRLİĞİ PLATFORMU (GÖK-BİR)

whatsapp-image-2023-10-08-at-11-46-40-3.jpeg

whatsapp-image-2023-10-08-at-11-46-40-4.jpeg

whatsapp-image-2023-10-08-at-11-46-40-5.jpeg

whatsapp-image-2023-10-08-at-11-46-40.jpeg

Önceki ve Sonraki Haberler