Amasya Halkı Gazze İçin Haykırdı

Amasya Halkı Gazze İçin Haykırdı

Siyonist İsrail'in, kaçırıldıktan sonra ölü bulunan 3 yerleşimciyi bahane ederek on gündür Gazze’ye bomba yağdırması, Amasya Gönüllü Kuruluşlar Birliği (Gökbir) Platformu tarafından protesto edildi.

Amasya Sultan Beyazıt Camii'nde kılınan teravih namazını müteakip, başta Gazze’de şehit edilen Müslümanlar olmak üzere tüm İslam beldelerinde şehit edilen Müslümanlar için gıyabi cenaze namazı kılındı. Namazın ardından, Şehzadeler gezi yolunda yüzlerce kişinin katılımıyla kortej yapılarak Yavuz Selim Meydanına yüründü. Yürüyüş esnasında İsrail'i lanetleyen pankart ve dövizler açıldı. Sloganlar eşliğinde yapılan yürüyüşe Amasya halkı yoğun ilgi gösterdi.

Yürüyüş boyunca ve basın açıklaması esnasında Özgür-Der ve İHH Amasya Temsilcisi Serdal Benli eşliğinde ''Şehitlerin kanı zalimleri boğacak, Kahrolsun İsrail Kahrolsun ABD, Amasya’dan Gazze’ye direnişe bin selam, Müslüman zulme boyun eğmez, Filistin halkı yalnız değildir, Esed İsrail Maliki Sisi katliam çetesi'' şeklinde sloganlar atıldı.

Yavuz Selim Meydanında Hızır-Der'den Fehmi Gider'in sunumuyla başlayan programda, Siyonist İsrail’in Gazze Katliamının lanetlendiği ve tüm Müslümanların Filistin’e sahip çıkmaya davet edilmesine dair basın açıklamasını, Amasya Eğitim Bir-Sen şube Başkanı Kerem Camcı okudu.

Diyanet-Sen başkanı Casim Keten'in  okuduğu duanın ardından program sona erdi.

yuruyus1.jpg

yuruyus2.jpg

yuruyus3.jpg

yuruyus4.jpg

yuruyus5.jpg

yuruyus6.jpg

yuruyus7.jpg

yuruyus8.jpg

yuruyus9.jpg

yuruyus10.jpgyuruyus11.jpg

yuruyus12.jpg

BASIN AÇIKLAMASI TAM METNİ:

Siyonist azgınlığın meydana getirdiği vahşet tablolarına bakıp “bu korkunç zulümler karşısında ‘dünya neden susuyor?’ diye soranlar yanılıyorlar Dünya susmuyor! Dünya kavramıyla kast edilen küresel güçler ve teşkilatlar ise eğer, onlar açık bir şekilde Siyonist katillerle suç ortaklığı yapmaktalar. Ve tüm acımasızlığına rağmen bunda şaşılacak bir şey yok!

Bizler Amasyalı Müslümanlar olarak, bir İslam beldesi olan Filistin’i işgal ederek kendini devlet olarak ilan eden İsrail denen Siyonist çeteyi devlet olarak tanımadığımızı; Sadece Gazze ve Batı Şeria değil, başta Kudüs olmak üzere tüm Filistin’in, sadece Filistinliler ve tüm Müslümanlara ait olduğunu, İsrail çetesinin son saldırı ve katliamlarını nefretle lanetlediğimizi bir kez daha haykırıyoruz.

Filistin meselesi sadece Filistinlilerin ve Arapların meselesi değil, tüm Ümmetin, tüm Müslümanların meselesidir. Ne Filistin, Ne Doğu Türkistan, Ne Keşmir ne de başka bir İslam beldesinin bir karışı bile kafirlere terk edilemez.

İsrail çetesi 100 yıllık süreçte kan ve katliamlarla parça parça işgal ettiği tüm Filistin topraklarından çıkarılıp bağrından çıktığı batıya geri postalanmalıdır.

İsrail denen Siyonist çeteyi İslam Aleminin bağrına saplayan batılılar, İsrail’e olan koşulsuz desteklerini net olarak ortaya koymakta iken, ne onlardan ne de onların İslam dünyasındaki yerli işbirlikçisi rejimlerden ve krallardan Gazze, Kudüs ve Filistin konusunda hiç bir şey beklemiyoruz. Bilakis, Filistin kurtulduğu gün bu rejimlerden ve krallardan da kurtulacağımızı biliyoruz.

Gazze, Kudüs ve Filistin’in kurtuluşu ancak Yüce Allah’ın yardımı ve Ümmetin çabalarıyla gerçekleşecek olup, Yüce Allah’ın yardımı için öncelikle Ümmet olarak üzerimize düşen görevleri yerine getirmemiz gerekmektedir.

Filistin direnişine sahip çıkmak için çeşitli etkinlikler yapılmalı, protesto eylemleri düzenlenmeli ve bunlar desteklenmeli, bilhassa Filistin direnişi konusunda halkımızı aydınlatacak etkinlikler gerçekleştirilmelidir. Çünkü batılılar ile içimizdeki yerli batıcıların çarpıtmaları nedeniyle Filistin konusunda halkımızda kafa karışıklığı söz konusudur.

Bilhassa Arapların Osmanlıyı arkadan vurduğu ve Filistinlilerin Filistin topraklarını Yahudilere sattıklarına dair iftira ve karalamalar ile yoğun bir şekilde mücadele edilmelidir. Filistinliler Filistin’i Yahudilere satmak bir yana, 100 yıl kadar önce Osmanlının çekildiği Filistin’i, bir devletleri olmamasına rağmen, arkasına tüm batıyı almış olan İsrail çetesine karşı, neredeyse 100 yıldır kanları ve canlarıyla müdafaa etmektedirler. Eğer bu müdafaa olmasaydı, ta 60 yıl önce Filistin diye bir İslam beldesi kalmayacak, Filistin tıpkı balkanlar ve Endülüs gibi İslamın ismi silinmiş bir belde olacaktı.

Filistin topraklarını satmak bir yana, Kudüs ve Filistin’i İslam ve Müslümanlar adına korumak için 100 yıldır canlarını ve mallarını cennet karşılığında Allah’a satıyorlar ve bu gerçeği son Gazze saldırılarında bir kez daha tüm dünyaya gösterdiler.

Tüm İslam beldeleri gibi Filistin’ide satan batı işbirlikçisi rejimler ve krallar ise hala satmaya devam ediyorlar. 1948’de mevcut Türkiye Cumhuriyeti Hükümetinin İsrail denen sözde devleti tanıyan ilk İslam Memleketi olduğu utancıda hala yüreklerimizi yakıyor. Bu gerçekleri Araplar Osmanlı’yı arkadan vurdu, Filistini sattı iftirası atanların gözlerinin içine sokmalıyız.

Filistin direnişi konusunda herkes ulaşabildiği herkesi bilinçlendirmeye ve harekete geçirmeye çalışmalı, direnişi karalamaya çalışan içimizdeki batı işbirlikçilerinin çabalarına karşı halkımız bilinçlendirilmeli, imkanlar çerçevesinde İsrail’e destek veren firmalar ve markalar boykot edilmelidir.

Filistin’in kurtuluşu aynı zamanda Suriye ve Mısır’ın batı işbirlikçisi rejimlerden kurtuluşuna bağlı olduğundan, Suriye ve Mısır’daki direnişe ve direnişçilere de en az Filistinli direniş ve direnişçiler kadar sahip çıkmak zorundayız. Çünkü Suriye ve Mısır’daki batı işbirlikçisi rejimler yıkılmadıkça Filistin’in kurtuluşu mümkün değildir.

Fırsat bulduğumuz her anda yapacağımız ve namazlarımızdan sonraki dualarımızda, başta Filistin ve Gazze olmak üzere Suriye, Mısır, Doğu Türkistan ve tüm İslami direniş cephelerini ve mücahitleri unutmayalım. Bu mücadeleleri kendi mücadelemiz gibi his ederek, sanki kendi yurtlarımızda bizzat bizler ve ailelerimize saldırılıyor gibi içten dua edelim.

Fitrelerimizi, zekatlarımızı ve her türlü infakımızı acil ihtiyaç duyulan Gazze’ye ve Suriye’ye yönlendirelim ve bu zor günlerde hiç olmazsa manevi ve maddi açılardan Filistin davasına sahip çıkalım ki, bu beldelerin kurtuluşuna karınca kararınca bir katkımız olsun ve hesap gününde Allah indinde bir mazeretimiz ve ahiret kurtuluşumuz için bir vesile olsun.

AMASYA GÖKBİR PLATFORMU

YAPILAN DUA:

GAZZE VE TÜM İSLAM BELDELERİNDEKİ DİRENİŞÇİLER VE ŞEHİTLER İÇİN YAPILAN

Rabbimiz!

Her şeyin yaratanı, yaşatanı, sahibi ancak sensin. Her şeyin kendisine muhtaç olduğu, hiç kimseye muhtaç olmayan, sınırsız kudret ve yücelik sahibi hamid olan sadece sensin.

Her şeyi gören, her şeye şahit olan, her şeyi hesap günü için kaydeden sensin ancak. Bizleri sana şirk koşmadan iman edenlerden, her daim sana hakkıyla hamd ve kulluk edenlerden, her daim razı olacağın şekilde salih amel edebilenlerden, her daim malları ve canlarıyla senin yolunda cihat edebilenlerden eyle.

Rabbimiz!

Sırf senin yolunda mücadele eden, Senin Kur’an’da mübarek belde olarak vasıflandırdığın ve 1300 yıldır İslam beldesi olan Kudüs ve Filistin’i, işgalci Siyonist Yahudilere karşı savunmak için canlarını ve mallarını feda eden Gazzeli kahramanlara destek için bu meydana çıktık, bu desteğimizi ve yapmakta olduğumuz dualarımızı kabul eyle.

Rabbimiz!

Gazzeli şehitlerin senin yolunda mücadele etmek suretiyle gerçekleştirdikleri hakka olan şahitliklerini ve bu yolda canlarını vererek sana olan sözlerini gerçekleştirmek suretiyle gösterdikleri şehitliklerini kabul eyle ve başta Filistin olmak üzere tüm İslam beldelerinin ve tüm ümmetimizin kurtuluşu için bir bereket vesilesi kıl.

Rabbimiz!

Bizlerin Gazzeli şehitlerin şahitlik ve şehitliklerine olan şahitliğimizi ve bu mücadeleye olan desteğimizi ifade etmek için yaptığımız eylemler ile dualarımızı, hakkımızda ahirette kurtuluş vesilelerinden eyle.

Rabbimiz!

Siyonist İsrail denen sözde devlet çetesinin tamamen dağıldığı ve özgürlüğüne yeniden kavuşan İslami Kudüs ve Müslüman Filistin’i görebilmeyi, başta Filistinliler olmak üzere bizlere ve bu arzuyla kıvranan tüm Ümmet kesimlerine nasip eyle.

Rabbimiz!

Kudüs ve Filistin’in kurtuluşu için cihat eden Filistinli kardeşlerimizin cihadına maddi ve manevi tüm imkanlarımızı sonuna kadar kullanarak destek olabilmeyi, bu şekilde Kudüs ve Filistin’in kurtuluşuna karınca kararınca katkı sağlayabilmeyi ve ahiret günü bu konudaki sorumluluklarımızı yerine getirenlerden olarak hesabımızı kolayca verebilmeyi bizlere nasip eyle.

Rabbimiz!

Başta Filistin ve Suriye olmak üzere, Mısırda, Kafkasya’da, Doğu Türkistan’da, Arakanda ve dünyanın dört bir yanında sırf Rabbimiz Allah'tır dedikleri, dinlerini ve İslam beldelerini korumak uğruna mücadele ettikleri için zulme uğratılan, katledilen, işkence edilen, yurtlarından sürülen tüm mü'minlere ve mücahitlere mücadelelerinin sonuna kadar dayanabilecekleri sabır ve açık zaferler nasip eyle.

Rabbimiz!

Başta Suriye ve Irak olmak üzere tüm İslam beldelerinde, Müslüman halkların hiçbir mezhebi yada ırki farklılığı öncelemeksizin, sadece İslam ve Ümmet paydasında ve İslam kardeşliği merkezinde, hayatın tüm alanlarında İslamı özgürce yaşayabilecekleri imkanlara kavuşmalarını nasip eyle.

Rabbimiz!

Başta Filistin ve Suriye olmak üzere tüm İslam beldelerinde uğrunda cihat edenlere, yurtlarından sürülenlere ve çıkmak zorunda kalanlara, işkence ve eziyete uğratılanlara, şehit edilenlere ecirlerini eksiksiz ver. Onların senin dinini yaşama ve yaşatma uğrundaki bu şahitliklerini ve şehitliklerini kabul buyur ve bereketlendir.

Rabbimiz!

Bizleri her daim Müslümanların, İslam ümmetinin, senin yolunda mücadele edenlerin, mazlumların ve mağdurların yanında ve safında, her daim razı olacağın saflarda kıl. Bizleri onların yar ve yardımcısı, destekçisi eyle.

Rabbimiz

Bizleri İslam düşmanlarının, hainlerin, batı aşıklarının ve işbirlikçilerinin; ırkını, devletini, mezhebini, meşrebini dininden önde tutanların; dinini dünyalık menfaatler için satanların yanında ve safında olmaktan, onlara yar ve yardımcı olmaktan uzak eyle.

Rabbimiz!

İdrak etmekte olduğumuz Hicri - Kameri 1435 Yılı Ramazan ayının, tutacağımız oruçların, anlayıp idrak ederek okuyacağımız Kur'anı Kerimlerin bereketiyle; bizleri, ailelerimizi, tüm ümmeti; bilhassa zorlu imtihandan geçmekte olan Filistin, Suriye, Mısır, Irak, Doğu Türkistan ve diğer tüm İslam beldelerindeki halklarımızın mücadelelerini bereketlendir güçlendir.

Rabbimiz!

Ümmetimizin Kur’an mesajları aracılığıyla bir kez daha dirilmesini, bir kez daha İslam’ın zafer ve üstünlüğe kavuşmasını, bir kez daha İslam’ın adalet ve rahmetini başta Müslümanlar olmak üzere tüm mazlumların tatmasını nasip eyle bizlere.

Rabbimiz!

Bu sıcak Ramazan günlerinde başta Filistin ve Suriye olmak üzere, Irak, Arakan, Keşmir ve başka İslam beldelerinde, yurtlarından çıkmak zorunda kaldıklarından yada savaş şartlarından dolayı zor şartlarda yaşayan mağdur ve mazlum kardeşlerimize genişlik ve ferahlık nasip eyle. Onların bu zor günlerden bir an önce kurtularak, kendi vatanlarında özgürce yaşayabilecekleri güzel Ramazanlara ve bayram gibi bayramlara kavuşmalarını nasip eyle.

Rabbimiz!

Ümmetimizin zorlu imtihanlardan geçirildiği bu zorluk günlerinde, başta Filistin ve Suriye direnişçileri ve halkları olmak üzere hepimize yardım eyle. Ayaklarımızı hak üzere sabit kıl.

Rabbimiz!

Bizleri dünyada sadece sana kulluk etme ve senin yolunda cihat etme, haklıların, mazlumların, Ümmetin, senin rızanı arayarak cihat edenlerin yanında durabilme izzetiyle izzetlendir.

Rabbimiz!

Bizleri en büyük nimet olan sıratı müstakim üzere yaşayıp ölebilme, ahirette alnımızın akıyla hesabımızı verebilme ve sonsuz cennete kavuşma nimetiyle nimetlendir.

Önceki ve Sonraki Haberler