Amasya’da Aksa Tufanı şehitleri için gıyabi cenaze namazı

Amasya’da Aksa Tufanı şehitleri için gıyabi cenaze namazı

​​​​​​​Amasya Gönüllü Kuruluşlar Birliği (GÖK-BİR) Platformu öncülüğünde cuma namazı çıkışı Sultan II. Bayezit Camii önünde "Aksa Tufanı" şehitleri için gıyabi cenaze namazı kılındı.

Siyonist zalim İsrail'in 7 Ekim'den bu yana Gazze'ye düzenlediği saldırılarda 171'i kadın, 326'sı çocuk olmak üzere 1100 kişi yaşamını yitirdi, 744'ü kadın, 1217'si çocuk olmak üzere 5 bin 339 kişi yaralandı. Gazze adeta açık hava hapishanesine dönüştü. Tüm dünyanın gözü önünde Gazze halkı çoluk çocuk demeden katlediliyor.

YAŞASIN FİLİSTİN KAHROLSUN İSRAİL

Yaşanan bu katliama dünyanın dört bir yanından Müslümanlartepki gösterirken Amasya Gönüllü Kuruluşlar Birliği (GÖK-BİR) Platformuna bağlı STK temsilcileri ve Amasya halkının katılımları ile cuma namazı çıkışı Sultan II. Bayezit Camii önünde "Aksa Tufanı" şehitleri içingıyabi cenaze namazı kılındı.

Amasya İl Müftüsü Durmuş AYVAZ tarafından kılınan cenaze namazının ardından mazlumların kurtuluşu ve zalimlerin kahrolması için dua yapıldı. Yoğun katılımın olduğu cenaze namazı öncesi şehitler için teşrik tekbirleri getirildi. Mazlum Filistin halkının mücadelesini destekleyen sloganlar atıldı.

amasya-gazze-20231013-02.jpg

amasya-gazze-20231013-03.jpg

Önceki ve Sonraki Haberler