Siyonist çetenin Refah katliamı Amasya’da lanetlendi

Siyonist çetenin Refah katliamı Amasya’da lanetlendi

Terör devleti İsrail’in, önce “güvenli” diye 1.4 milyon sivili toplayıp sonra kara ve havadan vurduğu Refah’ta işlediği katliamlar Amasya’da düzenlenen yürüyüşle protesto edildi.

GÖK-BİR (Gönüllü Kuruluşlar Birliği ) Platformu ile Diyanet Vakfı Amasya Şubesinin öncülüğünde İsrail’in Refah’taki çadırlara saldırısı sonrası içlerinde çocukların da bulunduğu onlarca Filistinli müslümanın yanarak katledilmesi üzerine Sultan Bayezit Camiinde kılınan akşam namazından sonra cami önünden Yavuz Selim Meydanına kadar Özgür Filistin için yürüyüş gerçekleştirildi.

Ailelerin ve gençlerin yoğunlukta olduğu yürüyüş tekbirlerle başladı.  Programda “Hamas’a  Selam Direnişe Devam, Nehirden Denize Özgür Filistin, Gazze’nin İzzeti Diriltiyor ümmeti, Amasya’dan Gazze’ye Direnişe Bin Selam, Mescid-i Aksa Onurumuzdur, Kahrolsun İsrail, Kahrolsun Amerika, Yaşasın Küresel İntifada, Yaşasın Ümmet Dayanışması” sloganları atıldı.

Ellerinde Türkiye ve Filistin bayrakları taşıyan kalabalık, Mescid-i Aksa için mücadele eden Filistinliler için dua edip İsrail’i lanetledi. Kendi elleri ile hazırladıkları pankartlarla yürüyüşe katılan çocuklar da katil İsrail’i protesto ettiler.

Diyanet Vakfı Amasya Şubesi ve GÖK-BİR Platformuna bağlı sivil toplum kuruluşu temsilcilerinin de yer aldığı yürüyüşün sonunda Yavuz Selim Meydanı’nda toplanılarak Filistin’e destek için program gerçekleştirildi.

“Gazze’ye  Baktığımızda Umutsuzluk Görmüyoruz”

Yavuz Selim Meydanındaki programın sunumunu yapan Amasya Ahimder Başkanı İbrahim Aslan, Filistinli kardeşlerimizin onurlu bir direniş sergilediğini, Filistin’e özgürlüğün direnişle geleceğini, Amasya olarak kardeşlerimize destek vermek için toplandıklarını belirtti.

Programın açılış konuşmasını yapan Amasya İHH Başkanı Serdal Benli, Filistinli kardeşlerimize yapılan katliamların yürekleri dağladığını, ancak her şeye rağmen 8 aydır Hamas’a diz çöktüremediklerini belirterek “ Gazze’ye baktığımızda 8 aydır Rabbimiz tüm dünyayı Gazze’yle imtihan ediyor. Dünyevileşenlerle dert edinenler, insan olanlarla olmayanlar ayrışıyor. Gazze  umutsuzluk görmüyoruz. Gazze’de şanlı bir direniş var. Artık bizden bir şey olmaz diye düşünüp olumsuzlukları konuşmamalıyız. Bizlerde Gazzeli kardeşlerimizin onurlu direnişine sahip çıkmalıyız. Gazze hak ile batılın net olarak ayrıldığı bir yerdir.” dedi.

Sık sık tekbirlerin ve sloganların atıldığı programda Üniversite Genç İHH Başkanı Alanur Kazancı Filistinli çocukların konu edinildiği Vera adlı şiiri okudu. Yapılan zulme sessiz kalmayan gençler boykot farkındalığı oluşturmak için boykot ürünlerinin resminin olduğu kağıtları yırtıp çöpe atarak zalimlere maddi destek verilmemesi gerektiğini ifade eden etkinlik gerçekleştirdiler.

“Parçalanmış Ümmet Mescid-i Aksa’yı Kurtaramaz”

Programda söz alan Bursa Uludağ Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Adem Apak, Mescid-i Aksa’nın işgal altında olmasının sebebinin ümmetin parçalanmış olduğundan kaynaklandığını belirterek ümmetin birlik olduğu zamanlarda Mescid-i Aksa’nın selam yurdu olduğunu, ümmetin birliğini sağlamaya yönelik gayretleri artırmak gerektiğini vurguladı.

Meydandaki program zalim Siyonist İsrail saldırılarında şehit olan kardeşlerimiz başta olmak üzere tüm mazlum coğrafyalardaki Müslümanların kurtuluşu için Amasya İl Müftüsü Durmuş Ayvaz tarafından yapılan dua ile son buldu.

img-20240601-wa0011.jpg

img-20240601-wa0012.jpg

img-20240601-wa0010-1.jpg

img-20240601-wa0009.jpg

img-20240601-wa0008.jpg

img-20240601-wa0007.jpg

img-20240601-wa0006.jpg

img-20240601-wa0005.jpg

img-20240601-wa0004.jpg

Önceki ve Sonraki Haberler