Siyonist vahşete karşı Amasya halkı meydana indi

Siyonist vahşete karşı Amasya halkı meydana indi

Zalim İsrail’in Gazze’deki hastane, cami ve okullara düzenlediği saldırı Amasya’da düzenlenen yürüyüşle protesto edildi.

Amasya Gönüllü Kuruluşlar Birliği Platformu özellikle son hastane saldırısı sonrası yüzlerce Filistinli kardeşlerimizin hunharca katledilmesi üzerine Sultan Bayezit Camiinde kılınan yatsı namazından sonra cami önünden Yavuz Selim Meydanına kadar Özgür Filistin için yürüyüş gerçekleştirdi.

Yatsı namazı sonrası çok yoğun bir katılımla gerçekleşen, herkesin ailesinin tüm fertleriyle iştirak ettiği yüzlerce kişi yürüyüş esnasında tekbirlerin ve tevhidlerin dışında  "Gazze'ye Selam Direnişe Devam, Amasya’dan Gazze'ye Direnişe Bin Selam, Mescid-i Aksa Onurumuzdur, Kahrolsun İsrail, Kahrolsun Amerika, Oluk Oluk Kan Aksa Kurtulacak el-Aksa, Yaşasın Küresel İntifada, Yaşasın Ümmet Dayanışması, Siyonist Elçilik Kapatılsın" gibi sloganlar attı. Ellerinde Türk ve Filistin bayrakları taşıyan kalabalık, Mescid-İ Aksa için mücadele eden Filistinliler için dua edip İsrail’i lanetledi.

Amasya GÖK-BİR Platformuna bağlı sivil toplum kuruluşu temsilcilerinin de yer aldığı yürüyüşün sonunda Yavuz Selim Meydanı’nda toplanılarak basın açıklaması gerçekleştirildi.

AMERİKA BAŞKANININ ZİYARETİ PANİK İÇİNDE OLDUKLARINI GÖSTERİYOR

Basın açıklamasının açılış konuşmasını yapan Amasya İHH Başkanı Serdal Benli, Filistinli kardeşlerimizin onurlu bir direniş sergilendiğini, 1967’den beri İsrail’in ilk defa kaybettiği yerleri geri alamadığını, Amerika Başkanının İsrail’e gelmesinin panik halinde olduklarını gösterdiğini, içimiz yansa da kardeşlerimize desteğimizin devam etmesi gerektiğini belirtti.

Sık sık tekbirlerin ve sloganların atıldığı açıklamada Amasya Ahimder Başkanı İbrahim Aslan tarafından Mescid-i Aksa’yı anlatan şiir okundu. Yapılan zulme sessiz kalmayan gençler tarafından direnişi ve zaferi hatırlatan ezgiler söylendi. Ardından Amasya’da Hafızlık yapan genç kardeşlerimiz tarafından Fetih Suresi okundu.

BEBEK KATİLİ SİYONİSTLER ULUSLARARASI CEZA MAHKEMESİNDE YARGILANMALIDIR

Memur-Sen İl Temsilcisi Kerem Camcı tarafından okunan basın açıklamasında Zalim İsrail’in yaptığı katliamlara tepki gösteren Camcı, 'Bebek katili Siyonistler uluslararası ceza mahkemesinde yargılanmalıdır. Uluslararası toplum ve İslam ülkeleri uyku modundan çıkmalıdır' dedi.
Filistin devletinin kendisini savunabilmesi için askeri yardım yapılması gerektiğini belirten Camcı, 'İsrail ile bütün diplomatik ilişkiler kesilmelidir. İşgal bitmeli, başkenti Kudüs olan bağımsız, birleşik Filistin devleti kurulmalıdır' diye konuştu.

Basın açıklaması Zalim İsrail saldırılarında şehit olan kardeşlerimiz için Amasya İl Müftüsü Durmuş Ayvaz tarafından yapılan dua ile son buldu.

Basın Açıklaması Tam Metni:

FİLİSTİN HALKININ YANINDA, İŞGALİN KARŞISINDAYIZ

Terör örgütü İsrail, içinde binlerce kişinin bulunduğu hastaneyi bombalayarak tarihin vahşi katliamlarından birini gerçekleştirdi. Bu saldırıda  binden fazla kardeşimiz şehit edildi. Rahim olan Rabbimizden şehitlerimize rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz.

Tarihinin en büyük yıkım ve soykırımlarından birine şahit oluyoruz. Gazze’de gözlerimizin önünde katliamlar yapılıyor. Bebeklerin, çocukların parçalanmış bedenleri yüreğimizi yakıyor. Bütün dünya Siyonist İsrail’in hukuk tanımaz ve had bilmez zulmüne karşı sessiz kalıyor.

Üstelik ABD, soykırımda kullanılan silahları İsrail’e göndermeye devam edeceklerini utanmazca beyan etmiştir.

Buradan açık ve net söylüyoruz.

Bu soykırımın ortağı Akdeniz’e gemilerini gönderen ABD’dir, İngiltere’dir.

BM Güvenlik Konseyinde katliama arka çıkan, ülkesinde Filistin’e destek eylemlerini yasaklayan Fransa’dır.

Hala İsrail’in kendini savunma hakkı vardır diyen Almanya’dır.

İsrail’e destek açıklaması yapan bütün AB ülkeleridir.

Aslında sadece bugün değil 75 yıldır bitmeyen bir katliam yaşanıyor. Mescid-i Aksa’nın mahremiyeti 1948’den beri çiğneniyor. Barış şehri olan Kudüs 75 yıldır mahzun. Yerleşimci çeteler her gün Filistinlilerin evlerini ve mallarını gasp ediyor. 16 yıldır boykot altındaki Gazze’de 2 buçuk milyon insan zindan hayatı yaşıyor,

Siyonizm’i şımartan, kendileri de soykırım ve kan üzerine kurulu olan Batılı devletler, zalimi mazlum, mazlumu da zalim göstermek için canhıraş bir şekilde ellerinden geleni yapıyor... Kadınlar, çocuklar ve yaşlılar dâhil olmak üzere;  masum sivillerin ölümüne neden olan bu vahşetin sorumluları acilen adalet önünde hesap vermelidir.

Maalesef bütün dünya bu katliamlar karşısında gözlerini kapamakta, kulağının üzerine yatmaktadır. Onlar istiyorlar ki Filistin halkı; Katliama uğrasa da sussun. Sürülse de itiraz etmesin.

Yok, edilirken direnmesin. Kutsalları çiğnenirken, hastaneleri, okulları, camileri bombalanırken kaderlerine razı olsunlar.

Oysa buradan bir kez daha ifade ediyoruz ;

Filistin’in bu işgalci İsrail’e karşı savunması meşrudur ve desteklenmelidir. Filistin direnişini selamlıyoruz…

Buradan bütün dünyaya, Birleşmiş Milletler’e, AB’ye, İslam İşbirliği Teşkilatına, bütün İslam ülkelerine sesleniyoruz;

 • Bebek katili Siyonistler Uluslararası Ceza Mahkemesi’nde yargılanmalı,
 • Uluslararası toplum ve İslam ülkeleri uyku modundan çıkmalıdır.
 • Filistin devletinin kendisini savunabilmesi için askeri yardımlar yapılmalıdır.
 • İsrail’le bütün diplomatik ilişkiler kesilmelidir.
 • İşgal bitmeli, başkenti Kudüs olan bağımsız birleşik Filistin devleti kurulmalıdır.
 • Sözün bittiği yerdeyiz.
 • Soykırımcı Siyonistler Filistin’de katliam yaparken,
 • Susanların kıyameti zorladığı zamandayız.
 • İnsanlık nerede?
 • Onur nerede?
 • Bugün Filistin’de can pazarı kurulmuş…
 • Gazze’de çocuklar ölüyor!
 • Gazze’de kadınlar ölüyor!
 • Gazze’de yaşlılar ölüyor!
 • Gazze’de insanlık ölüyor!
 • Ey insanlık neredesin?
 • Bu köhne dünya yıkılır!
 • Bir gün elbet adalet sağlanacak ve Zalimden hesap sorulacak
 • Ancak biz bu zulme karşı duruşumuzla imtihanımızı hesabımızı veririz
 • Onun için Filistinli kardeşlerimizin yanındayız.
 • Onun için zulümden korkmayacağız.
 • Filistinli çocuğun dediği gibi onlar sanıyor ki saldırdıkça biz korkup sineceğiz
 • Onlar sanıyor ki saldırdıkça korkup susacağız
 • Halbuki, biz sussak, tarih susmayacak. Tarih sussa, hakikat susmayacak.
 • Siyonist İsrail döktüğü kanda boğulmalıdır, boğulacaktır. Ama bugün ama yarın!
 • Gün kardeşlerimizle dayanışma günüdür.
 • Gün meydanları doldurma, Filistinli kardeşlerimizin sesi olma günüdür.

Açık ve net söylüyoruz.

Bıçak kemiğe dayanmış, sabır taşı çatlamıştır. Dünyanın farklı ülkelerinde Filistin’e destek veren milyonları İsrail’in vahşetine karşı tepki göstermeye ve dayanışmaya davet ediyoruz. 2 milyar Müslüman ayağa kalkmalıdır.

Filistinli kardeşlerimizin bu kutlu yürüyüşünü maddi ve manevi olarak destekliyor, Rabbimizden bu mücadeleyi başarıya ulaştırmasını niyaz ediyoruz.

Ve bir kere daha haykırıyoruz:

Kahrolsun İsrail… Kahrolsun Siyonist Terör Devleti! …

Kahrolsun Soykırımcı Emperyalizm!

Kahrolsun İsrail’i destekleyen emperyalizm…

Yaşasın adalet…     Yaşasın insanlık…

Yaşasın özgür Filistin.   Yaşasın Kudüs,

Yaşasın Filistin Direnişi!

Yaşasın Başkenti Kudüs olan Bağımsız Filistin Devleti,

“La galibe illallah” diyerek.

2-311.jpg7-090.jpg6-098.jpg4-172.jpg

Önceki ve Sonraki Haberler