ABD Elçiliği Önünde Mursi’ye Destek Eylemi

ABD Elçiliği Önünde Mursi’ye Destek Eylemi

Ankara’da, üniversiteli bir grup öğrenci, Suriye’deki intifada’ya ve Muhammed Mursi'ye destek amacıyla ABD Elçiliği önünde eylem yaptı.

Ankara’da, üniversiteli bir grup öğrenci, Suriye’deki intifada’ya ve Mısır'da askeri darbeyle görevden uzaklaştırılan Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'ye destek amacıyla ABD Elçiliği önünde eylem yaptı.

Ellerinde Arapça ve İngilizce dövizler taşıyan, ABD ve İsrail aleyhinde sloganlar atan eylemciler adına yapılan açıklamayı okuyan gazeteci Adem Özköse, "İslam topraklarındaki fitnenin, fücurun ve darbe gibi gayri meşru kalkışmaların arkasında ABD büyükelçiliklerinin olduğuna inanıyoruz. ABD elçiliklerinde çalışanların masum olmadığını düşünüyoruz" dedi. "Mazlumların direniş iradelerinin zalimlerin tanklarından daha güçlü olduğunu" söyleyen Özköse, "ABD'nin hem Türkiye'den hem Mısır ve Suriye'den defolup gitmesini istiyoruz. Hükümetten de bu çağrıya kulak vermesini istiyoruz" ifadesini kullandı. 

Özgür-Der Ankara Şubesi Başkanı Abdurrahman Çeliker de açıklamasında,  Mısır'daki askeri darbenin arkasında ABD'nin olduğunu savundu. Çeliker,  “Yalnızca Mısır’daki darbenin değil Ortadoğu coğrafyasındaki işgal, katliam ve işkencelerin tümünün arkasında ABD var. ABD, elçilikleri vasıtasıyla coğrafyamızda işgal ve katliam planları yaparak İslam ve onun hayat bahşeden kitabıyla savaşmaktadır. Ama tüm Firavunları ve onların kalelerini yerle bir eden Rabbimiz şer yuvası ABD’yi ve elçiliklerini de yerle bir edecektir.” diyerek konuşmasını sonlandırdı. 

Basın açıklaması sırasında topluluk; “Katil ABD Ortadoğu’dan Defol.”, “İşte Burası Katillerin Yuvası.”, “İşte burası Darbeciler Yuvası.” “Bir Musa Gelecek Firavunu Yıkacak.” sloganlarını attı.

Açıklamanın ardından bir süre daha slogan atan grup, daha sonra dağıldı.

Haber: Yusuf DURSUN

img_1456.jpg

 

Önceki ve Sonraki Haberler