Ankara Mısır Elçiliğinde Protestolar Sürüyor

Ankara Mısır Elçiliğinde Protestolar Sürüyor

Mısırlı Müslümanlarla Dayanışma Platformu dün gece Ankara'da yine Mısır Büyükelçiliği önünde protesto eylemi düzenledi.

HAKSÖZ-HABER

Mısır’da darbecilere karşı halk intifadası sürerken Ankaralı Müslümanlar dün gece İhvan ve Mursi ile dayanışma eylemi düzenlediler.

Mısırlı Müslümanlarla Dayanışma Platformu tarafından Mısır Elçiliği önünde düzenlenen eylemde sık sık “İslami hareket engellenemez”, “Defol Sisi, seninleyiz Mursi”, “Müslümanlar kardeştir, darbeciler kalleştir”, “Yaşasın küresel intifada “, “Darbeci elçi Türkiye’den defol” sloganları atıldı.

Zafer İhvan’ın olacak

Eylemde ilk konuşmayı yapan İHH Ankara Başkanı Mustafa Sinan, Suriye intifadası, Gezi eylemleri ve Mısır’da yaşanan olayların herkesin gerçek yüzünü ortaya çıkardığını ve bir saflaşmaya neden olduğunu söyledi. İhvan’ın bu mücadeleyi mutlaka kazanacağını ifade eden Sinan, “Rabiatül Adeviyye Meydanı artık direnişin merkezi oldu. Mısır’da darbeciler İhvan’ın bu hikmetli direnişi ve siyaseti karşısında ne yapacaklarını bilemiyorlar. Zafer mutlaka İhvan’ın olacak. Ankaralı Müslümanlar olarak Mısırlı kardeşlerimizin bu onurlu direnişini selamlıyoruz” dedi.

Başka bir dünya mümkün

Mustafa Sinan’dan sonra sözü alan Gazeteci-Yazar Adem Özköse ise Türkiye, Mısır ve en son olarak da Tunus’da meydana gelen olayların İslami hareketin yükselişini engellemeye yönelik küresel bir operasyon olduğunu söyledi. İslami hareketlerin yükselişe geçip siyasal alanda aktif olarak dünyadaki sömürgeci sistemin çarkına çomak soktuğunu kaydeden Özköse, “Dünyayı yaşanmaz hale getiren Batıcı sömürgenin tahtını yerle bir edecek tek güç Mısır’daki, Filistin’deki, Türkiye’deki ve dünyanın dört bir yanındaki İslami hareketlerdir. İslami hareketler bugün küresel sisteme karşı itirazlarıyla başka bir dünyanın mümkün olduğu şiarını yükseltiyor. Kâfirler, emperyalistler, Siyonistler, Kemalistler istemeseler de Allah nurunu tamamlayacaktır” dedi.

Özköse ayrıca basına verdiği demeçte darbeyi savunan Mısır Büyükelçisi’nin bir an önce hükümet tarafından istenmeyen adam ilan edilmesi gerektiğini ve Mısır’a gönderilmesi gerektiğini belirtti.     

misir-elciligi_ankara_protesto02.jpg

misir-elciligi_ankara_protesto01.jpg

 

Önceki ve Sonraki Haberler