Ankara'da Suud Büyükelçiliği Önünde Eylem

Ankara'da Suud Büyükelçiliği Önünde Eylem

Özgür-Der Ankara Şubesi Suud Büyükelçiliği önünde eylem yaptı.

Özgür-Der Ankara Şubesi,  Mısır'da yapılan darbeyi, Adeviye, Ramses ve Nahda meydanlarındaki katliamlar ile darbecilerin ve katillerin arkasında olduğunu her fırsatta dile getiren Suudi Amerika Yönetimini protesto etmek için bugün Ankara'daki elçilik önünde basın açıklaması yaptı.

Her türlü asabiyeden uzak yalnızca Müslümanların öldürülmesine karşı vahyin hayat bahşeden mesajını omuzlarında yükseltmeye çalışarak zulme karşı duran grup basın açıklaması sırasında sık sık; "Suud Kralı Amerikan Uşağı", "Kahrolsun İşbirlikçi Katiller", "Direniş ateşi katilleri boğacak", "Katil Esed, Katil Sisi", "Tekbir ve Tevhid" sloganları atıldı. Basın açıklamasında Özgür-Der Yönetim Kurulu üyesi Hamza Türkmen ve İHH Ankara Şube Başkanı Mustafa Sinan'da birer konuşma yaptı.

Hamza Türkmen konuşmasında; "Mısır'da Sisi diktatörlüğüne destek veren Suudi Krallığı'nın kendisinin bir ABD, İngiliz yapımı olduğunu söyleyerek Suudi-Amerika tanımlaması yaptı. Batı'nın işbirlikçiliğini her fırsatta gösteren Suudi krallığı Müslüman Kardeşlerin onurlu ve izzetli direnişi karşısında panikleyerek sıranın kendisine geleceği endişesi ile Sisi'ye ve dolayısıyla katliamlarına arka çıkıyor. diyerek konuşmasını sona erdirdi.

Biz buraya Mısır'da katledilen kardeşlerimizin akıtılan kanında pay sahibi olan Suudi Krallığını protesto etmek için geldik. Ankara Abdi İpekçi Parkını Adeviye Meydanına çevirerek kardeşlerimize destek oluyoruz. Hem diktatörler hem de onların destekçileri bu dayanışmanın ortaya çıkaracağı güzellik yumağının karşısında eriyip gideceklerdir inşallah diyen Mustafa Sinan; "Hem Suriye'de binlerce kardeşimizi katleden Beşşar Esed hem de Mısır Firavunu Sisi akıttıkları kanda boğulacaklar. Önemli olan böyle izzetli bir direniş ortaya koyan kardeşlerimizin mücadelelerinde bizlerin nerede saf tuttuğumuzdur." diyerek konuşmasını sonlandırdı.

Topluluk adına basın açıklamasını okuyan ve " Bizler hem Suriye zalimi Esed’i, hem Mısır firavunu Sisi’yi hem de onların zalimlikleri arkasında durarak kardeşlerimizin katline ortak olan bütün ülke, örgüt ve kişileri kınıyoruz ve katliam ortaklıklarını lanetliyoruz. Hiçbir siyasi gelecek masum bir canın öldürülmesine gerekçe olamaz. Masum insanların kanları üzerine inşa edilen bir iktidar istikbardan başka bir şey olamaz. Katillere, diktatörlere karşı her türlü desteği verip direnenleri, “Abdestli Kapitalistler” diyerek suçlayanlar, Mısır’da“Abdestli Katillerle”in katliamlarına ortak olmak gibi bir zilletin içerisine düşmüşlerdir. " ifadelerini kullanan Özgür-Der Ankara Şube Başkanı Abdurrahman Çeliker "Ey! Müslümanların kanları üzerinden iktidar sahibi olan zalim kral, Ey! Mazlum halkının sırtına basarak ekonomik güç sahibi olan Müstekbir, Ey! Allah’ın ayetlerine savaş açarak yeryüzünün ifsadına ön ayak olan alçak kral, sana Allah’ın ayetlerini hatırlatıyoruz. dedi.

Çeliker basın açıklamasını "Mısır’da şanlı direnişimiz zaferle sonlandırıldıktan sonra sıra sana da gelecek ey zalim kral. Ellerinde Allah’ın kitabıyla Tur dağından iner gibi, her biri bir Esma, her biri bir Halid El Benna olup tahtını devirecekler, Adeviye’nin yiğitleri. Yırtacaklar şirk saraylarınızın murdar örtüsünü. Cüzamlı suratlarınızdan çekip alacaklar maskelerinizi. Ne haminiz ABD ne de katliam ortağınız Sisi kurtarabilecek o dehşetli günün azabından sizleri.” Binlerce kardeşimiz katil Sisi’nin katliamlarına rağmen hala sokaktalar ve direniyorlar. Hiçbir Müstekbir’in tehdidi bu direniş ateşini söndüremeyecektir. “Onlar Allah’ın nurunu ağızlarıyla söndürmek istiyorlar. Oysa Allah nurunu tamamlayacaktır.”  ifadeleriyle sona erdirdi.

Haksöz-Haber

suud-elcilik-onu-2.jpg

suud-elcilik-onu-3.jpg

suud-elcilik-onu-4.jpg

Önceki ve Sonraki Haberler