Kudüs şehidi Hasan Saklanan için Ankara'da gıyabi cenaze namazı kılındı

Kudüs şehidi Hasan Saklanan için Ankara'da gıyabi cenaze namazı kılındı

Ankara Filistin Dayanışma Platformu'nca Hacı Bayram Veli Camisi’nde tüm Filistinli şehitler için gıyabı cenaze namazı kılındı, dua edildi.

Ankara Filistin Dayanışma Platformuna mensup İslami kuruluşlarca, Kudüs'te Siyonistler tarafından şehit edilen Hasan Saklanan ve Filistinliler için gıyabi cenaze namazı kılındı. 

Hacı Bayram Veli Camisi’nde cuma namazından sonra bir araya gelen Ankaralı Müslümanlar, burada basın açıklaması yaptı.

Platform adına açıklama yapan Çağrı-Der'den Adnan Alpturan, 7 Ekim'den bu yana Filistin’de 35 binden fazla kişinin şehit edildiğini ve 100 binden fazla da yaralı olduğunu anımsattı.

Müslümanlar için Kudüs ve Mescid-i Aksa’nın sıradan bir toprak parçası olmadığını belirten Alpturan, “Biz Müslümanlar için Mekke, Medine, Kabe ve Mescid-i Nebevi ne kadar kutsalsa aynı şekilde Filistin, Kudüs ve Mescid-i Aksa’da o kadar kutsaldır. Bu gün Filistin’de Kudüs’te ve Mescid-i Aksa’da Müslümanların inancı ve kutsalları siyonist işgalcilerin postallarıyla çiğnenmektedir. Bu kutsallarımıza sahip çıkmak namaz kılmak, oruç tutmak kadar ehemmiyetli bir ibadettir. Kudüs ve Mescid-i Aksa, ümmetin izzeti ve namusudur. Ümmetin izzetini ve namusunu muhafaza eden direniş hareketinin yanındayız.” dedi.

ankara-20240503-02.jpg

Türkiyeli Müslümanların Filistin davasının bir parçası oldukları için şükrettiklerini vurgulayan Alpturan, “Türkiye'den Filistinlilere destek olmak için giden Yakup Erdal ve Seyfullah Bilal Öztürk, Kardeşlerimiz Geçen aylarda bu kervana katıldılar. Şimdide Selahaddin'in Torunu, Kudüs Fedaisi Şehid Hasan Saklanan kardeşimiz şehadet şerbetini içti. Rabbimiz Seyfullah Bilal Öztürk, Yakup Erdal, Hasan Saklanan ve tüm Gazze'li şehidlere rahmet eylesin. Allah Teâlâ şehadetini kabul etsin.” ifadelerini kullandı.

Gıyabi cenaze ve basın açıklamasından sonra Filistin’in kurtuluşu için dua edildi.

Önceki ve Sonraki Haberler