Batman’da "Aksa Tufanı" harekatına destek eylemi

Batman’da "Aksa Tufanı" harekatına destek eylemi

Batman Düşünce ve İnanç Platformu'nun organize ettiği "Aksa Tufanı Harekatı"na destek için Batmanlı Müslümanlar, Batman Gülistan caddesinde bir araya gelerek basın açıklaması yapıldı.

İHH Batman Şube Başkanı Latif Kaya'nın okuduğu Kur'an tilaveti ile başlayan etkinlik Platform dönem sözcüsü A. Rahim Demirtaş'ın okuduğu basın açıklamasının ardından, İttihadı Ulama'dan Enver Kılıçaslan'ın kısa konuşması ve son olarak, Batman Medav Başkanı Tahir Baran Filistinli kardeşlerimizin muzafferiyeti için okuduğu dualarla program sone erdi.

img-20231008-162520-031.jpg

img-20231008-162547-606.jpg

img-20231008-wa0010.jpg

img-20231008-wa0011.jpg

img-20231008-wa0012.jpg

Basın açıklamasının tam metni:

"Yüzyıla yakın süredir İslam topraklarını işgal ederek, kadın, yaşlı, çocuk demeden katlederek, habis bir kanser gibi büyüyen İsrail, dün sabah pervasız eylemlerinin karşılığını, mutlak başarıya ulaşan Aksa Tufanı operasyonu ile acı acı tecrübe etmiş oldu. Bir kere daha bu günü bizlere bahşeden Allah’a hamd ediyoruz!

Bunca zamandır bu meydanlarda İsrail’in zulümlerini tel’in için toplandık, zalimlere karşı nefretimizi haykırdık. Kardeşlerimizin acısını yüreğimizde hissederek duaya durduk, kıyama kalktık.

Fakat bugün başka!

İşte bugün büyük bir sevinçle, Kudüs’ün, Mescid-i Aksa’nın özgürlüğüne giden yolda elde edilen bu büyük başarıyı kutlamak, Filistinli kardeşlerimizle ve mücahidlerle omuz omuza olduğumuzu haykırmak için buradayız!

İlk kıblemiz, haremimiz, etrafı mübarek kılınmış Mescidi Aksa’mız, her gün terörist İsrail ve yahudi işgalciler tarafından düzenlenen baskınlarla taciz ve tahkir ediliyorken,  sokaklarda masum siviller kurşuna diziliyorken, on yaşında çocuklar tutuklanıyorken, Gazze’de ambargo ve abluka şiddetini artırmışken, sadece Filistinli kardeşlerimizin değil, tüm müslümanların izzeti hergün her an çiğnenmeye devam ediyorken gerçekleşen bu operasyon, yalnız İsrail’e değil, dünyayı kana boğan tüm zalimlere verilmiş bir cevaptır.

Dünyayı zulüm kulelerinden tahakküm ile yöneten kafirlere karşı bir avuç mücahid, bugün bir kere daha; arzın yegâne ve mutlak sahibinin cenâb-ı Allah olduğunu hatırlatmış, delinemez, geçilemez, yapılamaz denilen ne varsa hepsini yapmıştır. Milyarlarca dolar harcanan sistemler, uydular, istihbarat ağları, silahlar ve hepsinden önemlisi yenilmezlik algısı yerle yeksan olmuştur.

Merhum Erbakan hocamızın “İsrail ancak güçten anlar” ifadelerini hakkıyla anladığımız bir günü yaşıyoruz.

Sivil veya asker farketmez, Filistin topraklarında evlerinden kovulan Filistinlilerin mülklerine istilacı böcekler gibi koşuşturarak doluşan genç/yaşlı, kadın tüm yahudiler işgalcidir, zalimdir, katildir ve her suça ve işgale doğrudan ortaktır. Bu kadar zulme ortak olmalarına rağmen Filistinli kardeşlerimizin büyük bir hassasiyetle merhametli tavırları ortadadır. Bu mesele bahane edilerek ortaya konulmaya çalışılan algı zalimlerin zulümlerini gölgelemeye çalışmaktadır.

Art niyetli kişi ve kuruluşlar Aksa Tufanı’nı insan hakları çerçevesinde değersizleştirmeye, karalamaya çalışırken şu soruyu kendilerine sormak gerekir: Kutsal toprakları işgal etmek sureti ile tüm insan hak ve hürriyetlerini, tüm hukuk kurallarını ayaklar altına alarak kundaktaki bebekleri dahi şehit eden terör devleti İsraili ne ile itham ettiniz? 10 yaşında babasının kollarında şehit edilen muhammed için ne dediniz?  Cenin’de, Nablus’ta, Gazze’de katliamlar yapılırken neredeydiniz?

On yıllardır, dünyanın heryerinden Filistin’e gelerek ben çalmazsam başka bir yahudi çalacak diyerek Filistinlilerin hayat hakkını çalan, Kudüs’ün tarihi sokaklarında Filistinli ninelere saldıran, silah eğitimleri alan bir topluluk, sivil değildir, milis kuvvetlerdir.

Katil İsrail bir yandan tüm dünyanın gözü önünde katliamlarına, saldırılarına, asimile çalışmalarına, işgale ve apaçık zulümlerine devam ederken, diğer yandan İslam ülkeleriyle normalleşme adımları atmaktadır. Başta Türkiye, Suudi Arabistan, Mısır gibi ülkelerin bu adımları atmaları, elinde binlerce müslümanın kanı bulunan Netanyahu ve İsraili cesaretlendirip azdırmaktadır.

Atılan yanlış siyasi adımların bedelini Filistin halkı ödemektedir. Müslüman toprağı olan Kudüs’ü başkent olarak ilan eden İsrail, Kudüs’te mahalleleri boşaltmakta, Gazze’de ablukayı sürdürmekte, Batı Şeria’da müslümanların arazileri üzerinde yeni yerleşim yerleri açmaya devam etmekte, Mescid-i Aksa’ya yönelik tecavüzlerini günbegün arttırmaktadır.

Terör devleti İsrail bir taraftan insanlık ve hukuk değerlerini hiçe sayarak işgal ve yıkımlara devam ederken, normalleşme çalışmalarıyla fiillerini meşrulaştırmaya çalışmaktadır.

Daha önce haykırdığımız gibi yine buradan haykırmayı bir vazife biliyoruz:

İsrail’in başkenti ne Kudüs, ne de Telaviv’dir. İsrail’in başkenti cehennemin dibidir!

Ey Allah’ın lanetlediği kavim, ey İsrail!

Ne kadar zulmederseniz edin, ne kadar kan dökerseniz dökün, Mescidi Aksa’yı, Kudüs’ü, Filistin’i bizden koparamayacaksınız!

İşte biz Aksa için, hazır on binler yüzbinler milyonlar olarak daima karşınızda olacağız. Tarih sahnesinden silinip gideceğiniz güne kadar karşınızda duracağız

İşte dün sabah olduğu gibi hiç beklemediğiniz bir anda sizi bu coğrafyadan söküp atacağımız günler yakındır.

Siyonist lobilerin ve dünyadaki terörün ana merkezi olan ABD ile İslam coğrafyasında yaptıkları katliamlar, işgaller, tecavüzler, sömürü faaliyetleri ayan beyan ortadadır. Kafirlerin birbirlerini nasıl desteklediğini görmemek için kör, duymamak için sağır, dertlenmemek için vicdan ve izandan yoksun olmak gerekir.

Müslümanların da Filistin davasına gerekli önemi ve önceliği vermesi, tüm maddi olanakların ve manevi desteğin mücahidlerin hizmetine sunması şarttır. Kudüs ve mescidi aksa için gayret göstermek imanımızın ve insanlığımızın bir gereğidir.

Buradan başta ülkemiz olmak üzere tüm müslüman devlet yöneticilerine ikazda bulunuyoruz:

Amerika’dan, İsrail’den, Avrupa’dan, Rusya’dan, Çin’den değil, Allah’tan korkun, Allah’tan korkun, Allah’tan korkun!

Allah’a güvenin, ahiretinizi düşünün!

Bırakın bu normalleşme adımlarını! Tarihinize bakın inancınıza sarılın!

Müslüman ülkelerle iş birliğini geliştirin! Sorunlara birlikte çözüm arayın!

Kendine müslüman diyen herkes hatırlamalıdır ki;

Elbet bir gün toprak olacağız, tek gayemiz Allah’ın rızasıdır. Rıza-i ilahi ancak bütün varlığımızla cihad etmekle, müslümanların sevindiğine sevinmek, üzüldüğüne üzülmekle olur.

Cenab-ı hak İsrail’e karşı çarpışan yiğit kardeşlerimize güç, kuvvet versin, attıklarını isabet ettirsin, aksa tufan’ı operasyonunu mutlak zaferin ve özgür Kudüs’ün habercisi eylesin!

Zafer İslam’ındır.

Zafer Allah’ındır.

Zafer inananlarındır.

Ve zafer yakındır!"

Önceki ve Sonraki Haberler