Batmanlı anneler Gazze için yürüdü

Batmanlı anneler Gazze için yürüdü

​​​​​​​Batman'da faaliyet gösteren İslami Sivil Toplum Kuruluşları'nın organizesiyle "Batmanlı Anneler Gazze İçin Yürüyor" isimli yürüyüş gerçekleştirildi.

7 Ekimden bu yana İsrail’in, Gazze’de yaşayan sivillere gerçekleştirdiği sistematik katliamları protesto etmek ve Gazzed'eki anneler ve çocuklarla dayanışma içerisinde olunduğunu göstermek adına düzenlenen yürüyüşe katılımın yoğun olduğu gözlendi.

Batman Park AVM önünden başlayan yürüyüş, Batman Atatürk Parkı'nda hazırlanan eylem alanında sona erdi. Yürüyüş esnasında ''Katil İsrail Filistin’den defol, Müslüman uyuma kardeşine sahip çık, zalimler için yaşasın cehennem, Batman’dan Gazze’ye direnişe bin selam, ölüyor Gazze ölüyor, insanlık uyuyor'' sloganlar atıldı.

Eylem alanında çeşitli konuşmalar yapılarak, Gazze'de yaşanan katliamların tüm dünyanın gözleri önünde gerçekleştiğini, dünyanın İsrail’in katliamlarına sessiz kaldığını ve şehid olanların çoğunun sivil olduğunun altı çizildi. Daha sonra okunan basın açıklamasından ardından eylem sona erdi.

batman-20231225-01.jpg

batman-20231225-02.jpg

batman-20231225-03.jpg

batman-20231225-04.jpg

batman-20231225-05.jpg

batman-20231225-06.jpg

batman-20231225-07.jpg

batman-20231225-08.jpg

batman-20231225-09.jpg

batman-20231225-10.jpg

batman-20231225-11.jpg

Basın açıklamasının tam metni:

Dünya liderlerinin ve özellikle de halkı Müslüman olan devletlerin başkanlarının gözleri önünde 75 gündür İsrail insanlık suçu işliyor ve Gazze’ de soykırım yaşanıyor. Ben burada sizlere hitap ederken bile devam eden katliamlarda şehit olanların çoğu kadın ve çocuktur. Bu durum Müslüman olarak bizleri derinden sarsmakta ve bir anne olarak yüreklerimizi dağlamaktadır. Bu gün burada bu programla, Hak Batıl mücadelesinin sürdüğü şu zaman diliminde, Allah katında zulme ve zalim hükümdarlara karşı hakkı haykıranlar olarak yazılmak için bulunuyoruz. Mazlumlara ses olmak için bulunuyoruz, Gazzeli annelerin feryadı olarak bulunuyoruz, şehit-yetim-öksüz-yurtsuz kalan çocukların bedenlerinden sızan bir damla kırmızı gözyaşı için bulunuyoruz.

Terör devleti İsrail, saldırılarla Gazze’yi bombalıyor. Gazze’deki kardeşlerimizin 40 gün önce elektrikleri, suları, internetleri, hatları kesikti. Şimdi ise karınlarını doyuracak her şeyden mahrum durumdalar. “Çocuğum Aç Öldü” diye feryat eden annelerden sadece birinin sesini duyabildik. Belki diğerleri çoktan şehit olmuşlardır.

Dünyanın gözü önünde vahşet yaşanıyor. Dünya şimdi müdahale etmeyecekse ne zaman edecek!

Siz! Uluslar arası insan hakları örgütleri neredesiniz, nerde sizin insanlığınız, yetmedi mi ikiyüzlülüğünüz! Ne zaman Gazze’de ölen insanlar için somut adım atacaksınız?

Siz ! Kadın hakları savunucuları, İslam ülkelerindeki tek bir kadını İslama dil uzatmak için günlerce Dünya gündeminde tutan riyakar aktivistler! Yoksa Gazze’de ölen anneler kadın değil mi sizin gözünüzde? Neden sessizsiniz Dünya’nın şu an yaşayan en onurlu annelerine?

Ya uluslar arası çocuk hakları örgütleri, yoksa Gazze’ de çocuk olma yaşı yok mu?

Kardeşlerim!

Nasıl ki , Mescid-i Aksa, Kudüs, Filistin toprakları bütün ümmetin meselesidir. Aksanın çocukları da anneleri de hepimizin çocukları ve anneleridir.

Artık İsaril’in bu cesaret ve terörizmine son verme vakti gelmiştir!

İsrail bu cesareti İslam ülkelerinin ve Müslümanların sessizliğinden almaktadır!

Ey islam ülkelerinin liderleri! 

Unutmayın ki; Allah nurunu tamamlayacaktır. Bu zulümlere karşı vereceğiniz mücadele ancak ve ancak kendi ahiretiniz ve izzetiniz için olacaktır.

Bilinmelidir ki; Filistin davası, yalnız kendileri için değil, İslam’ın ve müslümanların izzetini, özgürlüğünü, şerefini, haysiyetini korumak için savaşan, mücadele eden ve bu uğurda gerektiğinde gözünü kırpmadan canını feda eden özgürlüğüne düşkün, şerefli direnişçilerin davasıdır.

İsrail'i işgal ettiği Filistin topraklarından çıkarmak tüm Müslümanların görevidir.

Siyonist İsrail'le normalleşme neresinden bakarsanız bakın işgallere ve katliamlara onay vermektir.

Başta Türkiye olmak üzere tüm İslam ülkeleri ve hükümetleri Filistin konusunda samimi olmalıdırlar.

Filistin meselesine seçim dönemlerinde elverişli bir malzeme olarak bakmak akabinde İsrail'le ilişkileri arttırarak devam ettirmek samimiyetsizliktir.

Siyonist İsrail, sadece saldırdığı zaman değil her zaman için problemdir.

Siyonist İsrail, sadece Filistin halkı ve Müslümanlar için değil tüm insanlık için problemdir.

Kardeşlerim;

İsrail ve işbirlikçileri tarihe katil ive vahşi olarak kazınırken oradaki anneler ve çocuklarıyla tüm Gazzeli kardeşlerimiz şehitler, izzetliler, mücahitler olarak anılacaklardır.

Biliyoruz ki bu duruşumuz, zulme karşı her bir adımımız, her bir eylemimiz bizleri yeniden diriltecektir!

Filistin meselesi için adım atan kendi onurunu, iffetini, izzetini koruyacaktır.

Buradan son olarak şunları söylemek istiyoruz:

Birleşmiş Milletler’ e, AB’ye, İslam İşbirliği Teşkilatına, bütün İslam ülkelerine sesleniyoruz;

  • Başta ülkemiz olmak üzere yöneticilerimiz, ACİL olarak açlıktan ölme riski ile karşı karşıya kalan Gazze halkına yönelik somut adımlar atmalı, Refah sınır kapısının açılması için tüm imkanlar ve kanallar seferber edilmelidir.
  • Reel politik bir tarafa bırakılıp sadece Alemlerin Rabbi olan ALLAH’ a güvenerek inancımızın ve insanlığımızın gereği gibi hareket edilmeli,
  • Normalleşme adımlarından derhal vazgeçilmeli,
  • İsrail’le bütün diplomatik ilişkiler kesilmelidir. Diplomatları sınır dışı edilmeli,
  • Siyonist rejimle, işgal devam ettikçe ticari ilişkiler askıya alınmalı, Türkiye’den İsrail’e giden gemiler durdurulmalı,
  • Bebek katili Siyonistlerin Uluslararası Ceza Mahkemesi’nde yargılanmasının önü açılmalı, hükümetler bu konuda istekli davranmalı,
  • Filistin devletinin kendisini savunabilmesi için askeri yardımlar yapılmalı,
  • İşgal bitmeli, başkenti Kudüs olan bağımsız birleşik Filistin devleti kurulmalı,

2 milyar Müslüman ayağa kalkmalıdır.

Açık ve net söylüyoruz.

Bıçak kemiğe dayanmış, sabır taşı çatlamıştır.

Siyonist İsrail döktüğü kanda boğulmalıdır, boğulacaktır. Ama bugün ama yarın!

Fethi Mübin yakındır inşallah.

Allah’ın izniyle Filistin’in özgürlüğü artık sadece zaman meselesidir.

Gün kardeşlerimizle dayanışma günüdür.

Gün meydanları doldurma, Filistinli kardeşlerimizin sesi olma günüdür.

Bu vesileyle;

Filistin halkının işgale karşı direnişini selamlıyor,

Dünyanın farklı ülkelerinde Filistin’e destek veren milyonları İsrail’in vahşetine karşı tepki göstermeye ve dayanışmaya devam etmeye davet ediyoruz.

Mazlum kardeşlerimizin yanında olduğumuzu bir kez daha haykırıyor,

Şehitlerimize rahmet, yaralılarımıza şifa diliyor,

“La galibe illallah” diyerek,

Yaşasın Hamas, Yaşasın Kassam,

Yaşasın Kudüs,

Yaşasın Filistin Direnişi!

Yaşasın Başkenti Kudüs olan Bağımsız Filistin Devleti,

Kahrolsun Soykırımcı Emperyalizm!

Kahrolsun Siyonist Terör Şebekeleri ve İşbirlikçileri.

Önceki ve Sonraki Haberler