Ergani Özgür-Der Temsilciliği Açıldı

Ergani Özgür-Der Temsilciliği Açıldı

Özgür-Der halkalarına bir yenisi daha eklendi.

28 Şubat post modern darbe döneminde kurulan ve yürüttüğü başörtüsü direnişiyle ön plana çıkan Özgür-Der’in yürüyüşüne yeni bir halka eklendi. Ergani Özgür-Der temsilciliği, dernek binasında düzenlenen tefsir programıyla açılışını yaptı.

Ergani’deki Müslümanların yanı sıra Özgür-Der Diyarbakır şubesinden katılımların da olduğu tefsir programında, konuşmalar yapılarak, hayırlı çığırların açılışına vesile kılınması temennisinde bulunuldu.

Özgür-Der Ergani temsilcisi Abdulhalim Eyüboğlu’nun  derneğin çalışmaları hedefleri hakkında verdiği kısa bilgi ile başlayan programda Eyüboğlu,Allah’ın izniyle gençlere ve çocuklara yönelik Kur’an eğitimi, kadın ve erkelere yönelik tefsir dersleri ve bir çok alternatif eğitim proğramlarıyla Erganili kardeşlerimize faydalı olmaya çalışacağız diye belirtti.

Eyüboğlu’nun ardından Özgür-Der Diyarbakır şube kurucularından Serdar Bülent Yılmaz sözü aldı. Yılmaz, genel olarak Özgür-Der’in misyonu ve faaliyetleri hakkında bilgi verdi. 1999'dan beri ıslah ve ihya çabasında Türkiye'de  örnek model olma yolunda ilerleyen Özgür-Der'in her geçen gün yeni bir şubesinin daha açılmasının, müslümanları, bu topraklar için umut ve ezilenler için adres kıldığına işaret eden Yılmaz, 28 Şubat darbe döneminde başlayan yürüyüşümüzde güzel örneklikler ortaya koyduklarını, bu süre zarfında yaşanılan birçok hukuksuzluğa karşı çıktıklarını; basın açıklamaları seminerler, konferanslar, paneller, forumlar gibi etkinliklerle hakkın ve adaletin şahitliği için çalıştıklarını kaydetti.

Özgür-Der’e eklenen her halkanın hepimiz için ümmete giden yolda bir ilerleme olduğuna değinenYılmaz,  İslam'ın diriltici mesajını toplumlara ulaştırmanın ve müslümanların içine düştükleri zayıf ve paramparça halden kurtarmanın ancak, cemaat ve ümmet olma bilinci, güç birliği içinde yerel ve küresel ifsada karşı durmaktan geçtiğini söyledi

Proğrama Özgür-Der Diyarbakır şubesinden Nureddin Yargıcı hocanın  Leyl suresi tefsiri ile devam edildi. Ayetlerden hareketle fedakarlık, infak, zamanı doğru değerlendirme ve Allah’a bağlılığın altını çizen Yargıcı, Müslümanların başarıya ulaşmanın yolunun leyl süresinde bilirtilen “Kim verir korunursa, ve en güzel sözü doğrularsa onu en kolay olana ulaştırırız.” ayetiyle ortaya net bir şekilde konduğunu belirtti.

Program, Özgür-Der Ergani temsilciliğinin hayırlara vesile olması temennisiyle sona erdi.

 

ergani-(2).jpg

 

ergani-(9).jpg

 

ergani-(12).jpg

 

ergani-(14).jpg

 

ergani-(16).jpg

ergani-(17).jpg

Önceki ve Sonraki Haberler