Fatih'ten Ankara'ya: “Siyonist Elçilik Kapatılsın!”

Fatih'ten Ankara'ya: “Siyonist Elçilik Kapatılsın!”

Durmak bilmeyen Siyonist İsrail vahşeti bugün yine Filistin Dostları tarafından protesto edildi. Binlerce kişinin katıldığı eylemde şehitlerimiz için gıyabi cenaze namazı kılındı ve dua edildi. Dün şehit edilen Filistin İçişleri Bakanı Said M. Siyam’ın fo

Filistin Dostları'nın bu hafta Fatih Camii'nde organize ettiği İsrail'i tel'in eylemine binlerce kişi katıldı. "Kahrolsun İsrail!", "Hamas'a Selam Direnişe Devam!", "İstanbul'dan Gazze'ye Direnişe Bin Selam!", "Siyonist Elçilik Kapatılsın!", "Konya Üssü Kapatılsın", "Kahrolsun İşbirlikçi Zalimler!", "Vur Hamas Vur, Tel Aviv'i Vur!" sloganlarını yükselten Müslümanlar çok sayıda Tevhid bayrağının yanı sıra Hamas flamaları taşıdılar. "Siyonist Çete ile İlişkiler Kesilsin; İsrail ile İşbirliği Suçtur!", "Siyonist Elçilik Kapatılsın!", "İstanbul'dan Gazze'ye Direnişe Bin Selam!", "Siyonist Diplomatlar Türkiye'den Defolsun!", "Filistin Halkı Yalnız Değildir!", "Gazze Siyonizm'e Mezar Olacak!", "İsrail Döktüğü Kanda Boğulacak!" vb. yazılı pankart ve dövizler açan topluluk sürekli tekbirler getirdi ve sloganlar attı. Çok sayıda ABD ve İsrail bayrağı ateşe verildi.

Eylemin sunumunu yapan Orhan Demirhan Gazze'nin ancak İslami direniş ile kurtulacağını hatırlattı. Eylemde bir konuşma yapan gazeteci-yazar Ahmet Varol, Hamas'ın liderlerinden ve Filistin İçişleri Bakanı olan Said Muhammed Siyam'ın şehadetinin İsrail'in çirkin yüzünü bir kez daha deşifre etmesiyle birlikte direnişin öğreticiliğini de ortaya koyduğunu ifade etti. Önderleri mücadelenin en ön safında savaşan ve canlarını feda eden bir topluluğun asla Siyonistlere yenilmeyeceğini belirten Varol, Müslümanların Gazze sorumluluklarına dikkat çekti. Direnişin kıt imkânlara rağmen destansı bir mücadele verdiğini ifade eden Varol, katliam karşısında suskun kalanların hesap vereceğini vurguladı.

Ardından söz alan Haksöz dergisi yazarı Rıdvan Kaya ise Siyam'ın şehadetini tebrik ederek başladığı konuşmasına Türkiyeli Müslümanları, eylemleri ve etkinlikleriyle Siyonist işbirlikçiliğini püskürtmeye çağırdı. Darbeci TSK'nın İsrail ile yaptığı silah anlaşmalarının Kemalist düzenin Siyonistlerle olan işbirlikçiliğini ortaya koyduğunu ifade eden Kaya, Hükümet'e ve Meclis'e de seslendi. Sert açıklama ya da kınamalarla Gazze katliamına karşı durulamayacağını belirten Kaya, Hükümet mensuplarının açıklama değil, icra makamında olduklarını ifade etti. İsrail ile yapılan her türlü anlaşmanın feshini isteyen Kaya, "Siyonist Elçilik Kapatılsın!" talebini toplulukla birlikte sloganla ortaya koydu. Konya'da eğitim uçuşu yapan İsrail uçaklarının kardeşlerimizi bombaladığını hatırlatan Kaya, buna karşı tepkisiz kalanların da bu vahşete ortak olacağını belirtti. Gazzeli kardeşlerimiz için yapılan etkinliklerin bir ibadet olduğunu vurgulayan Kaya, Rabbimizden sesimizi Gazzeli kardeşlerimize ulaştırmasını niyaz etti.

Son olarak ne uluslararası kuruluşların ne de işbirlikçi yönetimlerin Gazze'yi kurtaramayacağını ifade eden Necmettin Irmak'ın yaptırdığı duaya binler yürekten eşlik etti. Eylemin sonlarına doğru Beyazıt'tan yürüyerek gelen bir topluluk sloganlarıyla Fatih Camii avlusundaki eyleme destek verdi.

HAKSÖZ-HABER

Fotoğraflar: Sabiha Çimen / Haksöz-Haber

Önceki ve Sonraki Haberler