İsrail, Fatih Camii Avlusunda Protesto Edildi

İsrail, Fatih Camii Avlusunda Protesto Edildi

İsrail'in Gazze'ye saldırısı ve Komutan Ca'beri'nin şehit edilmesi üzerine çok sayıda kişi Fatih Camii avlusunda toplandı.

HAKSÖZ-HABER

İsrail'in Gazze'ye dönük saldırıları sürüyor. HAMAS'ın askeri kanadı İzzeddin el-Kassam komutanı Ahmed Said el-Ca'beri'nin yanı sıra çok sayıda şehit var.

Saldırı karşısında hızlı bir şekilde İHH'nın ve birçok İslami kuruluşun çağrısıyla Fatih Camii'nde toplanan Müslümanlar İsrail'i protesto ediyor.

Protestoya çok sayıda kişi katıldı.

Kalabalığa hitap eden Özgür-Der Genel Başkanı Rıdvan Kaya, tüm Müslümanları Siyonist devletten hesap sormaya çağırdı. İslam dünyasına birlik çağrısında bulunan Kaya, Müslümanları katil devletin saldırılarına topyekûn bir şekilde karşılık vermeye davet etti.

İsrail'in akıttığı kanın hesabını vereceğini söyleyen Rıdvan Kaya, bir an önce İsrail ile tüm ilişkilerin kesilmesi yönünde çağrıda bulundu. Kaya, “Gazze için nasıl dayanışma içindeysek, Halep, Hama ve İdlip için de dayanışma içinde olmalıyız!” diyerek Gazze ve Suriye için duyarlılık çağrısında bulundu.

İHH Başkanı Bülent Yıldırım konuşuyor... "Bir şehit düştü binlerce kişi dirildi." Yıldırım, Siyonizmin yıkılması gereken bir virüs olduğunu belirtti. Türkiye'de, Mısır'da, tüm İslam dünyasında herkesin ayağa kalktığını ifade etti. Yıldırım, "Filistin davasına destek vermeyen bütün diktatörlerin sonu geldi Suriye'de de gelecek" dedi.

İsrail Büyükelçiliğinin kapatılması için sloganlar atılıyor.

fatihcamii-israil-protesto01.jpg

ridvan-kaya-fatihcamii_israil-protesto_caberi.jpg

fatihcamii-israil-protesto-bulent-yildirim.jpg

fatihcamii-israil-protesto02.jpg

faticamii-israil-protesto01.jpg

faticamii-israil-protesto02.jpg

faticamii-israil-protesto03.jpg

faticamii-israil-protesto04.jpg

faticamii-israil-protesto05.jpg

***

İsrail, Ankara ve Konya'da da protesto edildi. Ankara'dan bir kare:

ankara-gazze.jpg 

Önceki ve Sonraki Haberler