İsrail İstanbul'da protesto edildi

İsrail İstanbul'da protesto edildi

Siyonist İsrail’in Gazze’de gerçekleştirdiği katliam Fatih Camii’nde kalabalık bir topluluk tarafından protesto edildi. Topluluk Gazze şehitleri için gıyabi cenaze namazı kılıp dua etti.

Bugün İslami kuruluşların ortak çağrısıyla öğle namazını müteakiben İstanbul Fatih Camii avlusunu dolduran Müslümanlar, Siyonist İsrail'i, ABD emperyalizmini ve işbirlikçi iktidarları kınayan bir protesto eylemi gerçekleştirdiler. Fatih Camii avlusunda saf oluşturan Müslümanlar "İsrail ile İşbirliği Suçtur! İşgalci Siyonist Katillerin Karşısında; Direnen Filistinli Kardeşlerimizin Yanındayız!" yazılı bir pankart açtılar. Ellerinde Gazze kuşatmasını protesto eden İngilizce ve Arapça yazılı dövizler de taşıyan topluluk Gazze'de şehit edilen tüm Filistinli kardeşlerimiz için gıyabi cenaze namazı kıldı.

 

Namazın ardından topluluğa ve basın mensuplarına yönelik yapılan konuşmada Gazze'de yaşanan insanlık trajedisinin sorumlusu İsrail kınandı ve direnen Müslümanlar tebrik edildi. Türkiye hükümetinin İsrail'le yaptığı stratejik askeri-ekonomik anlaşmaların da kınandığı eylemde, Başbakan Erdoğan'ın Gazze katliamı üzerine Siyonist İsrail'i kınamasının yetmeyeceği; bununla birlikte İsrail'le tüm anlaşmaların feshedilerek somut adımlar atılması gerektiği bildirildi. Gazze halkının Müslümanların onuru için kahramanca savaştığının ifade edildiği eylemde Siyonist zulme sessiz kalmanın ve işbirlikçilik zilletinin büyük bir utanç olduğu vurgulandı.

 

Topluluğun eylem boyunca "Hamas'a Selam Direnişe Devam!", "Askeri Anlaşmalar İptal Edilsin!", "İsrail'le Anlaşma İslam'a İhanettir!", "İşbirlikçi İktidar İstemiyoruz!", "Birruh Bidem Nefdike Ya Aksa!", "Kahrolsun İsrail!", "Kahrolsun Amerikan Emperyalizmi!", "Yaşasın Küresel İntifada!", "Katil İsrail Filistin'den Defol!", "Katil ABD Ortadoğu'dan Defol!" şeklinde sloganlar attı ve sık sık tekbir getirdi.

 

Eylem son olarak Gazze'de ve dünyanın diğer bölgelerinde direnen tüm İslami direniş erleri ve şehitlerimiz için yapılan dua ile sona erdi. Eylemde Siyonist İsrail bayrağı da ateşe verildi.

 

HAKSÖZ-HABER

Foto: Sabiha Çimen

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Önceki ve Sonraki Haberler