İsrail’in Hamisi ABD, İstanbul’da Telin Edildi

İsrail’in Hamisi ABD, İstanbul’da Telin Edildi

Özgür-Der’in çağrısıyla İstinye’deki ABD Konsolosluğuna yürüyen Müslümanlar, Gazze’de katliam yapan İsrail’i ve onun hamisi Amerika’yı protesto etti.

Bugün saat 15.00’da Carrefour önünde toplanan Özgür-Der üye ve gönüldaşları ve çeşitli STK temsilcileri burada kortej oluşturarak Amerikan Konsolosluğu’na doğru yürüyüşe geçtiler.

“Siyonist Çetenin Hamisi Katil ABD Ortadoğu’dan Defol!”, “Gazze’den Halep’e Kahire’den Musul’a Direnne Ümmete Bin Selam!”, “Gazze Ümmetrin İftiharı Suskun Dünyanın Utancıdır!”, “Gazze Siyonst Katillere Mezar Olacak!”, “Yaşasın Filistin İslami Direnişimiz!” yazılı pankartların açıldığı yürüyüşte “Stop US-Israel Massacre in Gaza”, “Stop Israel’s War Crimes in Gaza”, “Katiller Vahşette Yarışıyor!”, “Gazze Seninleyiz!”, “Siyonizm Yenilecek, İslami Direniş Kazanacak!” yazılı dövizler ile Filistin, Özgür Suriye ve Tevhid bayrakları taşındı.

Topluluk adına Murat Ayar’ın yönettiği eylemde gazeteci-yazar Adem Özköse, Haksöz dergisi yazarı Hamza Türkmen ve Gazze Ablukayı Kaldırma Komitesi sözcüsü Muin Naim birer konuşma yaptı.

ABD-İsrail’e Karşı Çıktığımız Gibi Esed-İran-Rusya’ya da Karşı Çıkmalıyız!

Siyonist İsrail’in terör devleti karakterine dikkat çeken Adem Özköse, bu terör devletinin en büyük destekçisinin ABD olduğunu söyledi. ABD’nin de en az İsrail kadar bu katliamların sorumlusu olduğunu belirten Özköse, tıpkı ABD’nin İsrail’in destekçisi olduğu gibi Müslümanlar olarak bizlerin de Filistin halkı ve Hamas’ın destekçisi olduğumuzu söyledi.

Gazze’de son 3 haftadır yaşanan katliamların Esed-İran-Rusya marifetiyle 3 yılı aşkın zamandır Suriye halkına yaşatıldığına dikkat çeken Özköse, Müslümanlar açısından Gazze ile Suriye’nin farkının olamayacağını ve ABD-İsrail’e karşı olduğumuz gibi aynı şekilde Suriye’deki katliamlar dolayısıyla Esed-İran-Rusya’ya da karşı çıkmamız gerektiğini söyledi.

İsrail’in En Büyük Destekçisi ABD’dir!

Daha sonra söz alan Hamza Türkmen, Gazze’de yaşananın açık bir soykırım olduğuna dikkat çekerek ABD’nin bu soykırıma imza atan İsrail’in şartsız ve koşulsuz destekçisi olduğunu söyledi. ABD’nin İsrail’e desteğinin boyutlarına örnekler veren Türkmen, her yıl milyonlarca doların karşılıksız olarak İsrail’e gönderildiğini ve İsrail’in bugün Amerikan yapımı son teknolojik silahlarla Gazzeli kardeşlerimize karşı soykırıma giriştiğini söyledi.

Amerika’da yerleşik toplam Yahudi nüfustan daha fazla Müslüman bulunduğunu belirten Türkmen ama buna rağmen ABD ve Batının bir tür emperyalizmin farklı versiyonu olan Siyonizmi özellikle kullandığını, İsrail’i Ortadoğu’daki İslami hareketleri kontrol altında tutmak için ileri karakol olarak desteklediğini kaydetti. Türkmen, Gazze direnişinin yerel vesayet, Siyonizm ve emperyalizme karşı özgürlük mücadelesi olduğunu belirterek onu sahiplenmek ve dayanışmak için tüm olanaklarımızı harekete geçirmemiz gerektiğini söyledi.

İsrail Yalnızca Uygulayıcı, Asıl Yönlendirici ABD’dir!

Son olarak eylemde Gazze Ablukayı Kaldırma Komitesi sözcüsü Muin Naim söz aldı.

Ablukanın 8 yıldır devam ettiğini belirten Naim, “Gazzeliler burada ölüme terk edilmiş vaziyette.” dedi. Olayların bölgeye gidişlerini zorlaştırdığını belirten Naim, Gazze ve Filistin’de oluşan bu durumda ABD’nin rolü üzerine değerlendirmelerde bulundu. “İsrail şer devleti yalnızca işin yürütme kısmında. Asıl emir komutası ABD’dir. Dolayısıyla ABD Filistin’deki tüm İsrail icraatlarının ortağıdır.” dedi.

ABD’li STK’lara Amerikan emperyalizmi ve Siyonist İsrail’in katliamlarını durdurmak için harekete geçme çağrısı yapan Naim, direnişin teslim alınmak istendiğini belirterek “Ancak Gazze halkı ve direnişi kanının son damlasına kadar direnmeye kararlıdır.” dedi.

Grup Yürüyüş Marşlarıyla Oradaydı

Eyleme Grup Yürüyüş de destek verdi. “Vur” ve “Özgürlük Türküsü” marşlarını seslendiren Grup Yürüyüş’ün marşlarına topluluk hep bir ağızdan eşlik etti.

Eylem boyunca “Katil ABD Ortadoğu’dan Defol!”, “Katil İsrail Filistin’den Defol!”, “Katil Rusya Suriye’den Defol!”, “Katil Obama Katil Netanyahu”, “Kahrolsun Amerika Kahrolsun İsrail!”, “İslami Hareket Engellenemez!”, “Katil ABD İstanbul’dan Defol!”, “İşte Burası Katillerin Yuvası”, “Hayber Yıkıldı Tel Aviv Yıkılacak!”, “Gazze Halkı Yalnız Değildir!”, “Siyonist Elçilik Kapatılsın!” vb. sloganlar atıldı, tekbirler getirildi.

FOTO GALERİ İÇİN TIKLAYINIZ >>>

abd-konsolosugu-abd-israil-protestosu-istinye-ozgurder002.jpg

abd-konsolosugu-abd-israil-protestosu-istinye-ozgurder003.jpg

abd-konsolosugu-abd-israil-protestosu-istinye-ozgurder06.jpg

abd-konsolosugu-abd-israil-protestosu-istinye-ozgurder007.jpg

abd-konsolosugu-abd-israil-protestosu-istinye-ozgurder11-001.jpg

abd-konsolosugu-abd-israil-protestosu-istinye-ozgurder011grup-yuruyus-mehmet-ali-aslan.jpg

abd-konsolosugu-abd-israil-protestosu-istinye-ozgurder014.jpg

DİĞER FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYINIZ >>>

Önceki ve Sonraki Haberler