İstanbullu Çocuklar Gazzeli Çocuklar İçin Yürüdüler

İstanbullu Çocuklar Gazzeli Çocuklar İçin Yürüdüler

Özgür Çocuk Kulübü ve İHH'nın çağrısıyla Galatasaray Lisesi önünde velileriyle toplanan binlerce çocuk, Gazze'de katliamını protesto ettiler. “Çocuk Katili İsrail Filistin’den Defol!” yazılı pankartla yürüyen çocuklar, Gazzeli kardeşlerine sahip çıktılar.

Üzerinde "Ölen Benim!" yazılı önlükleriyle yürüyen çocuklar, değişik pankartlar ve Filistin'deki dramı yansıtan resim ve yazılı dövizler taşıdılar. Düzenli saflar halinde yürüyen çocuklar, katılım arttıkça bütün İstiklal caddesini kaplayarak yürümeye başladılar. Çocuklar hep bir ağızdan "Hepimiz Birer Filistinliyiz", "Savaş Olmasın Çocuklar Ölmesin". "Katil İsrail", "Çocuk Katili İsrail", "Filistinli Çocuklar Yalnız Değildir", "Her Yer Filistin Hepimiz Filistinliyiz", "İstanbul'dan Gazze'ye Direnişe Bin Selam" ve benzeri sloganlar attılar, tekbir getirdiler.

Soğuk ve yağış altında kortej halinde Taksim'e kadar yürüyen çocuklar, Taksim Tramvay Durağı'nda büyük bir daire oluşturdular. Çocuk korosu işgal karşıtı marşlar söyledikten sonra atılan sloganlarla eylem sona erdi.

HAKSÖZ-HABER

Fotoğraflar: Afgani Türkmen

Önceki ve Sonraki Haberler