"Katil Olmert Türkiye’den Defol!"

"Katil Olmert Türkiye’den Defol!"

Bugün AK Parti Hükümeti’nin davetlisi olarak Türkiye’ye gelecek olan Olmert İstanbul’da protesto edildi.

Filistinli ve Lübnanlı kardeşlerimizin katili Siyonist İsrail Başbakanı Ehud Olmert'in ziyaretini protesto etmek için Taksim Meydanı'nda toplanan Müslümanlar, buradan tramvay durağına kadar sloganlarla yürüyerek katil Olmert'i ve onu davet edenleri protesto ettiler. Çeşitli kuruluşlarca desteklenen eylemde Siyonist İsrail'le birlikte Türkiye hükümetinin işbirlikçi tutumu da tel'in edildi.

Ellerinde "Kahrolsun İsrail", "Katil Olmert Türkiye'den Defol" yazılı dövizler taşıyan ve "Katil Olmert Defol" ve "Aksa'ya Bin Selam" yazılı pankart açan Müslümanlar eylem boyunca "İşbirlikçi İktidar İstemiyoruz!", "Yaşasın el-Aksa Yaşasın İntifada!", "İsrail Yıkıyor el-Aksa Direniyor", "Ankara'da Pazarlık Filistin'de Mezarlık", "Zulme Karşı Omuz Omuza", "Kahrolsun İsrail, Kahrolsun Amerika!", "Birruh Biddem Nefdike Ya Aksa", "Katil İsrail Filistin'den Defol!", "İşbirlikçi Zalimler Hesap Verecek!", "Siyonist Elçilik Kapatılsın!" şeklinde slogan attılar ve sık sık tekbir getirdiler.

Topluluğu temsilen konuyla ilgili bir açıklama yapan Özgür-Der Genel Başkanı Hülya Şekerci, Olmert'in Lübnanlı ve Filistinli kardeşlerimizin katili ve Mescid-i Aksa'mızı yıkmaya çalışan Siyonist çetenin şefi olduğunu söyledi. Olmert'in, Türkiye'ye askeri, siyasi ve ekonomik anlaşmalar yapmak ve İran'ın nükleer çalışmalarına karşı destek aramak için geldiğini söyleyen Şekerci "Hükümet İsrail'le bütün anlaşmaları iptal etmeli ve Siyonist elçiliği kapatmalıdır." dedi.

Şekerci'den sonra söz alan Medeniyet Derneği yöneticilerinden Kazım Sağlam da Olmert'in Türkiye'ye gelmesinin hem ülke topraklarını hem de AK Parti'nin "ak"lığını bir kez daha kirlettiğini ifade etti. "İşbirlikçilik onursuzluğuna karşı hakkın, adaletin ve özgürlüğün yanında yer almalıyız." diyen Sağlam, bunun da ancak Filistinlilerin yanında yer almanın adaletin, direnişin ve özgürlüğün yanında yer almak anlamına geldiğini söyledi. Filistin'in mihenk taşı olduğunu söyleyen Sağlam, her zaman Filistinlilerin yanında yer alacaklarını ve işgal, baskı ve zulme yani İsrail ve işbirlikçiliğine karşı duracaklarını ifade etti

Eyleme imza atan kuruluşlar adına basın açıklamasını Grup Yürüyüş elemanı Mehmet Ali Aslan okudu. Özgür Hayat Dergisi'nin de destek verdiği eylem "Yaşasın Küresel İntifada!", "Katil Olmert Türkiye'den Defol!", "Emperyalizm Yenilecek İslami Direniş Kazanacak!" sloganlarıyla sona erdi.

 

Basın açıklamasının tam metni:

 

Siyonist İsrail'in Eli Kanlı Şefi Ehud Olmert'i

Türkiye'de Görmek İstemiyoruz!

Filistin'in işgalcisi İsrail insanlık dışı suçlarına her gün yenilerini eklemekte. Bir yandan Filistin'i bölüp parçalayan ayrım duvarı inşasına devam eden İsrail, son günlerde Mescid-i Aksa'ya yönelik saldırganlığını da yeni bir aşamaya çıkarmış halde. Müslümanların ilk kıblesi olan Kudüs'te on yıllardır devam etmekte olan Siyonist işgal yeni boyutlar kazanarak derinleşmekte. Yol genişletme adı altında Mescid-i Aksa'nın yıkılmasına yol açabilecek hafriyat çalışmaları yapan İsrail bu aşağılık plana direnen Filistinli kardeşlerimizi ise vahşice baskılarla sindirmeye çalışıyor. 

İşte tam da böylesi bir vasatta, Siyonist işgal devletinin Başbakanı Ehud Olmert Türkiye'ye resmi bir ziyaret gerçekleştiriyor. Ne uluslararası hukuka, ne de dünya halklarının tepkilerine aldırış etmeksizin Filistin'i işgal altında tutan Siyonist işgal rejiminin şefi Ehud Olmert selefi Şaron gibi tescilli bir katildir. Ellerinde Filistinli ve Lübnanlı sayısız masumun kanını taşımaktadır. Ve bu Siyonist katilin, Müslümanların canlarından aziz bildikleri Mescid-i Aksa'ya yönelik saldırganlığın sürdüğü bir ortamda gerçekleştireceği Türkiye ziyareti halkımızın alnına sürülmüş kara bir leke olacaktır. 

Bizler, Mescid-i Aksa'yı ve Kudüs'ü sadece Filistinlilerin değil, tüm Ümmet'in ortak davası bilen Müslümanlar olarak; Kudüs'ün işgalcisi Siyonist rejimle her türlü ilişkiyi inancımıza ve kimliğimize yapılmış bir saldırı ve onurumuzun, haysiyetimizin çiğnenmesi olarak görüyoruz. Filistin'de ve Lübnan'da süregelen vahşi işgalin ve bu işgalin sonuçları olan katliamların, yıkımların, işkence ve tutuklamaların bir numaralı sorumlularından Ehud Olmert'in AK Parti Hükümeti tarafından ülkemize davet edilmesini şiddetle kınıyoruz.

İşgal, işkence, katliam ve ırkçılık politikalarıyla bütün bir İslam coğrafyasına kan kusturan İsrail isimli Siyonist çete ile her türlü ilişkiyi kesmenin insani ve İslami bir görev olduğunu bir kez daha hatırlatıyoruz. Ne askeri ve stratejik ne de ekonomik veya siyasi hesaplar mazlum ve mustazaf kardeşlerimizin katilleri ile el sıkışmayı, antlaşmalar yapmayı meşrulaştıramaz. Ellerinden her daim Müslüman kanı damlayanlarla tokalaşanlara kanın bulaşıcı olduğunu hatırlatırız.

Olmert, Filistinli ve Lübnanlı Kardeşlerimizin Katilidir!

Siyonist Katil Olmert Türkiye'den Defol!

Önceki ve Sonraki Haberler