Kılıçdaroğlu’nun Muhacirlere Yönelik Irkçı Sözleri Protesto Edildi

Kılıçdaroğlu’nun Muhacirlere Yönelik Irkçı Sözleri Protesto Edildi

Özgür-Der’in Suriyeli muhacirleri hedef alan Kemal Kılıçdaroğlu’nu protesto eden basın açıklaması Fatih Saraçhane Parkı’nda yapıldı.

Özgür-Der'in organize ettiği eylem saat 14'te başladı. Kemal Kılıçdaroğlu'nun yaklaşan seçimlerle birlikte sıklıkla kullandığı ırkçı söylemi protesto amacıyla bir araya gelen topluluk, Avrupa'da yükselen ırkçı PEGİDA hareketiyle paralelleşen zihniyeti kınadı.

Eylemde konuşma yapan alan Özgür-Der Genel Başkanı Rıdvan Kaya, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun geçtiğimiz yıl sarf ettiği "Suriyeli mültecileri kabul etmek vatana ihanettir." sözünü hatırlatarak bir süredir bu söylemin seçim meydanlarında da kullanıldığını söyledi. Bu zihniyetin iktidara gelme şansı olmasa da böyle bir durumda neler yapabileceklerini gördüklerini belirtti. Bu konuda sıklıkla yapılan PEGİDA karşılaştırmasının tam anlamıyla doğru olamayacağını ifade eden Kaya, Almanya'ya giden mültecilerin ekonomik saiklerle hareket ettiğini, bu topraklara gelen muhacirlerinse hayatta kalabilmek için burada bulunduğunu belirtti. Kılıçdaroğlu ve CHP zihniyetinin PEGİDA ve Avrupa ırkçılarından daha da aşağıda bulunduklarını vurguladı. Yalan ve dezenformasyondan başka işleri olmayan çevrelerin Cisr eş Şugur bölgesindeki gelişmeleri de çarpıtmaya uğraştıklarını ve Alevi katliamı yalanını ortaya attıklarını söyledi. Kaya, Banyas'ta Mihraç Ural çetesi ve şebbihaların sivilleri katletmesine sessiz kalan çevrelerin Banyas katliamının resimlerini Cisr eş Şugur'da gerçekleşmiş gibi sunma yüzsüzlüğünde bulunduklarını aktardı.

Son olarak Kaya, ana muhalefet konumunda olan CHP'nin iktidara gelme durumunda, muhacirlere yönelecek düşmanlığın her zaman karşısında olacaklarını vurguladı. Ama Esed'in işbirlikçisi Kılıçdaroğlu ve CHP zihniyetinin Allah'ın da yardımıyla asla başa geçme fırsatını bulamayacağını vurguladı.

 Direnişin başlangıcından bugüne Suriye'den gelişmeleri alandan takip eden gazeteci Yılmaz Bilgen geçtiğimiz günlerde direnişçilerin eline geçen Cisr eş Şugur bölgesindeki son durumu aktardı: "Son dönemde Suriye'de olumlu gelişmeler yaşanıyor. Suriyeli Muhalifler birçok cephede ciddi ilerleme kaydetmekte. Son olarak Cisr eş Şugur ele geçirildi. Ben bu savaşı bir fiil takip ettim. Orada 5 gün savaş sürdü. Muhalifler Cisr eş Şugur'u ele geçirdiler. Sahada hiçbir Nusayrinin burnu dahi kanamadığı halde Alevi katliamı var yaygarası koparıldı. Orada hiçbir sivile zarar verilmediği ve hatta 2 günlük havan atışları döneminde yara alanlar bilfiil muhalifler tarafından Derkuş ve Cebeli Türkmen bölgesinde bulunan sahra hastanelerinde tedavi edildiler. Esed cephesinde Cisr ve İdlip yenilgisinin kritiği ve cephede yaşanan kayıplar üzerine analizler yapılmakta. Oysa Türkiye'de Erdoğan, AK Parti karşıtlığı ve diğer Müslüman oluşumlar üzerinden yalan kampanyalar yürütülerek provakatif gösteriler gerçekleştirilmekte. Türkiye'de bulunan Esedciler Suriye'deki Nusayrilerden bu konuda çok daha fanatik davranmaktalar. Mihraç Ural'ın Banyas'ta yaptığı katliamdan alınan fotoğrafları Muhalifler Alevileri katlediyor iddialarına delil olarak gösterdiler."

"Direnişe de Muhacirlere de Sahip Çıkacağız. Kılıçdaroğlu Zihniyetine Kardeşlerimizi Teslim Etmeyeceğiz!", "Pegida: 'Müslümanların Avrupa'da İstemiyoruz!', Le Pen: 'Mültecileri Geldikleri Gibi Gönderelim!', Kılıçdaroğlu: 'Suriyeli Göçmenleri Göndereceğim!', Hangisi Daha Irkçı?","Esed'in Dostu Kılıçdaroğlu Muhacirler Kalsın, Sen Git!", "Muhacirleri Ölüme Göndermek CHP'nin Genlerinde Mevcuttur!" , "Kılıçdaroğlu'nun Derdi İşsizlik Sorunu Değil, Esed Rejimine Destektir!", "Suriyeli Muhacirler Kalsın, Esed'in Yerli Şebbihaları Defolsun!" yazılı döviz ve pankartlar taşındı. "Katil Beşşar, İşbirlikçi CHP", "Muhacirler Kalsın, Şebbihalar Defolsun", "Müslüman Uyuma, Kardeşine Sahip Çık", "Yaşasın Ümmet Dayanışması" şeklinde sloganlar atıldı.

 

20150509-sarachane-kilicdaroglu-chp-irkci-protesto_01.jpg

 

20150509-sarachane-kilicdaroglu-chp-irkci-protesto_02.jpg

 

20150509-sarachane-kilicdaroglu-chp-irkci-protesto_03.jpg

 

20150509-sarachane-kilicdaroglu-chp-irkci-protesto_04.jpg

 

20150509-sarachane-kilicdaroglu-chp-irkci-protesto_05.jpg

 

20150509-sarachane-kilicdaroglu-chp-irkci-protesto_06.jpg

 

20150509-sarachane-kilicdaroglu-chp-irkci-protesto_07.jpg

 

20150509-sarachane-kilicdaroglu-chp-irkci-protesto_08.jpg

 

20150509-sarachane-kilicdaroglu-chp-irkci-protesto_09.jpg

 

20150509-sarachane-kilicdaroglu-chp-irkci-protesto_10.jpg

 

20150509-sarachane-kilicdaroglu-chp-irkci-protesto_11.jpg

 

20150509-sarachane-kilicdaroglu-chp-irkci-protesto_12.jpg

 

20150509-sarachane-kilicdaroglu-chp-irkci-protesto_13.jpg

 

20150509-sarachane-kilicdaroglu-chp-irkci-protesto_14.jpg

 

20150509-sarachane-kilicdaroglu-chp-irkci-protesto_15.jpg

20150509-sarachane-kilicdaroglu-chp-irkci-protesto_16.jpg

Önceki ve Sonraki Haberler