Müslüman Yazarlardan Hükümete Çağrı: “Tecriti Durdurun!”

Müslüman Yazarlardan Hükümete Çağrı: “Tecriti Durdurun!”

İslami camiaya mensup yazar ve kuruluş temsilcileri bugün saat 13.00’te Sirkeci Postanesi önünde toplanarak cezaevlerinde süregelen tecrit dayatması ve ölüm oruçlarına ilişkin bir duyarlılık ve sorumluluk çağrısında bulundular.

İslami camiaya mensup yazar ve kuruluş temsilcileri bugün saat 13.00'te Sirkeci Postanesi önünde toplanarak cezaevlerinde süregelen tecrit dayatması ve ölüm oruçlarına ilişkin bir duyarlılık ve sorumluluk çağrısında bulundular. Başbakan ve Meclis Başkanlığı'na hitaben hazırlanan ortak imzalı bir mektubun da gönderildiği basın açıklamasında katılımcılar  hükümeti acilen F Tipi sorununu çözmek için harekete geçmeye çağırdılar.

Tecrit dayatmasını protesto etmek için ölüm orucunu sürdüren Av. Behiç Aşçı'nın kritik bir eşikte bulunduğunun hatırlatıldığı konuşmalarda hükümetin "3 Kapı 3 Kilit" düzenlemesini gerçekleştirerek bu soruna ilişkin acil bir adım atması gerektiği vurgulandı. "Tecrit Kalksın Ölümler Dursun! yazılı bir pankartın açıldığı eylemde "Tecrit Sürüyor (D)uyuyor musunuz" ve "Tecrite Hayır!" şeklindeki dövizler de taşındı. "Zulme, Tecrite, F Tipine Hayır!", "Tecrit Ölümdür, Ölümleri Durdurun!", "Müslüman Zulme Sessiz Kalamaz!" "3 Kapı 3 Kilit Açılsın, Ölümler Durdurulsun!" "Direniş Adalet Özgürlük" sloganlarının atıldığı basın açıklamasında Abdurrahman Dilipak, Yıldız Ramazanoğlu, Mustafa Ercan, Nureddin Şirin, Gülden Sönmez, Hülya Şekerci ve Bülent Deniz kısa konuşmalar yaparak F Tipi sorunun yeni bir insanlık dramına yol açmadan sona erdirilmesi için meclis ve hükümetin duyarlı davranması gerektiğine dikkat çektiler.

Önceki ve Sonraki Haberler