Özgür Çocuk Kulübü Yıl Sonu Programı

Özgür Çocuk Kulübü Yıl Sonu Programı

2000 yılından bu yana Özgür-Der Genel Merkez’i bünyesinde faaliyet gösteren Özgür Çocuk Kulübü 2008-2009 eğitim yılını Zübeyde Hanım Tiyatro salonunda düzenlenen bir program ile sonlandırdı.

Kulüp öğretmenlerinden Merve Tahmaz'ın sunuculuğunu yaptığı program öğrencilerin okuduğu Kur'an-ı Kerim ve mealiyle başladı. Ardından Anasınıfı çalışmalarını anlatan bir sinevizyonun sergilendiği programa yoğun katılım gözlendi.

Programda Anasınıfı öğrencilerinin söylediği şarkılar, okudukları şiirler, yaptıkları dualar ve ayrıca Anasınıfı'nın minik öğrencilerinden Eslem ve Zülal'in oynadığı "Fil İle Farenin Arkadaşlığı" skeci büyük bir ilgiyle izlendi.

Programın ikinci bölümün de Çocuk Kulübü öğrencileri yer aldı. Çocuk Kulübü öğrencilerinden Melike, Malik, Nuveyba ve Musa'nın sergiledikleri "İnfak" isimli tiyatro beğeni topladı. Ardından Çocuk Kulübü korosu gitar eşliğinde marşlar seslendirerek şiirler okudu.

Özgür-Der'in genç üyelerinin de yer aldığı program genç kardeşlerimizin sergilediği "Gazze Sokak "isimli mini tiyatro ile devam etti. Kardeşlerimizin ardından Özgür Çocuk Kulübü'nün Gazze'de bulunan kardeş ana okulunun göndermiş olduğu kısa sinevizyon görüntüsü yer aldı. Ayrıca Gazzeli çocukların yapıp gönderdikleri resimler de salonun dışında sergiye sunuldu.

Programda Çocuk Kulübü faaliyetlerini tanıtan sinevizyonun ardından Özgür Çocuk Kulübü yöneticisi Zehra Çomaklı Türkmen'in günün anlam ve önemine binaen yaptığı konuşmadan sonra bazı velilere göstermiş oldukları çabalardan ötürü plaket verildi.

Çocuk Kulübü öğrencilerinin yaptığı duaya müteakiben bütün çocukların sahneye çıkarak hep beraber Kulüp Marşını söylemeleriyle program son buldu.

Bu güzel programda emeği geçen Çocuk Kulübü öğretmenlerine, öğrencilerine ve ebeveynlerine teşekkür eder, Rabbimizden böyle güzel birlikteliklerimizi çoğaltmasını temenni ederiz.

Önceki ve Sonraki Haberler