Özgür-Der 'de Bayramlaşma Sevinci

Özgür-Der 'de Bayramlaşma Sevinci

Kur'an ayı olan Ramazan'ın bitiminden sonra gelen Ramazan Bayramı münasebetiyle Özgür-Der Fatih'te bir bayramlaşma programı düzenledi. Bayramlaşmaya derneğin etkinliklerine katılan üye ve üye yakınları aileleriyle iştirak ettiler. Ayrıca Özgür-Der'in Beyk

1 Ekim 2008 tarihinde Draman Tercüman Yunus Camii Kur 'an Kursu salonunda düzenlenen bayramlaşma, Şener Mutlu'nun okuduğu Kur'an-ı Kerim ile başladı. Hamza Türkmen ise kısa bir konuşma yaptı. Oruç tuttuğumuz arınma, takva ve Kur 'an ayı olan Ramazan 'ı gelecek aylara hazırlık, kendimizi yenileme ve dayanışma sorumluluğu ile geçirmenin bir sevinci olarak bayramı kutladığımızı söyleyen Türkmen, bu bayramın Ramazan 'da ibadi bilinçle ve vahyi eğitimimizle takvaya ulaşma ve arınma çabalarımızın sevinçli bir sonucu olduğunu belirtti. Bilinçli ibadi çabalar sonucunda bayramlarımızı sevinçli günlere çevirmenin elimizde olduğunu söyleyen Türkmen, bu konuyu Yesrib Hicreti'nden bir sene sonra farz kılınan Ramazan orucunun ve akabinde ulaşılan bayramın önemini günümüzle mukayese ederek değerlendirdi. Almanya'da tevhidi kaygıları olan Müslümanların Ramazan etkinliklerinden örnekler verdi.

Kısa süren programdan sonra katılımcıların sohbetleriyle ve çeşitli ikramlarla devam eden bayramlaşma ikindi namazıyla beraber sona erdi.

Ayrıca dün Özgür-Der'in Sakarya şubesinde, bugün İzmir, Batman, Diyarbakır şubelerinde bayramlaşma yapıldı. Perşembe günü de Çorum ve Antalya Özgür-Der binalarında bayramlaşma yapılacak.

Önceki ve Sonraki Haberler