Özgür-Der’den Deyr-ez Zor’da Gıda dağıtımı

Özgür-Der’den Deyr-ez Zor’da Gıda dağıtımı

Suriye’de dört yılı aşkın süredir devam eden Halk İntifadası tüm hızıyla devam ederken Özgür-Der bünyesinde kurulan Özgür-Der Suriyeli Muhacirlere Yardım Komisyonu da çalışmalarına ara vermeden devam ediyor.

Yardım çalışmaları hakkında Haksöz-Haber sitesine açıklamalarda bulunan Özgür-Der Suriyeli Muhacirlere Yardım Komisyonu Sorumlusu Hasip Yokuş, Suriye Halk İntifadası hakında şu değerlendirmelerde bulundu:

“Dördüncü yılını da geride bırakan Suriye Halk İntifadası her gün zafere bir adım daha yaklaşıyor. Maalesef sürecin uzaması çok büyük yıkımlara ve acılara sebep oluyor. Suriye halkı bu süreçte dünyanın gözü önünde açlık ve ölümün pençesinde tüm imkânsızlıklara rağmen destansı bir direniş ortaya koyuyor.

Suriye halkı; inancın, azmin ve sebatın her şeye rağmen toptan, tüfekten ve her türlü silahtan daha güçlü olduğunu kanıtladı. En çetin imtihanlardan alnının akıyla çıktı. Bedel anlamında ödenecek ne varsa ödedi ve ödemeye devam ediyor. Esed rejimi elindeki her türlü ağır silaha ve dış desteğe rağmen günden güne zemin kaybediyor. Kendi kalesi konumundaki Lazkiye’de de artık büyük kayıplar vermeye başladı. Keseb’te de çok fazla kayıp verdi. Esed’in kimi üst düzey komutan olan akrabaları öldürüldü. Önceki haftalarda da Deyr-ez Zor büyük oranda kendi kontrolünden çıkmıştı.

Birçok cephede göğüs göğse çarpışmalar devam ediyor. Buralarda mücahitlerin de kayıpları söz konusu ama sürekli mevzi kaybeden kesinlikle Esed rejimidir.

Başından beri Suriye Halk İntifadası için zaaf teşkil eden birçok sorun maalesef çözülemedi. Beklenen zaferin gecikmesinin en önemli sebeplerinden biri de budur. Fakat her şeye rağmen Allah’ın da yardımıyla bu direniş tüm coşkusuyla devam ediyor.”

Özgür-Der İlk Günden Beri Suriye'ye El Uzatıyor

Özgür- Der Suriye yardım çalışmaları hakkında da bilgi veren Yokuş:

“Bu sınav Suriye Halkının olduğu kadar tüm Müslümanların hatta tüm insanlığın sınavıdır. Bu sınavı başarılı bir şekilde veren sadece ve sadece  Suriye Halkı olmuştur.

Suriye Halk İntifadası dünya egemenlerinin çirkin yüzünü bir kez daha ortaya çıkardı. Bunca vahşet bunca zulüm dünyanın gözü önünde cereyan etmekte. Bir ülke göz göre göre yıkıma terk edildi. Suriye halkının en vahşi yöntemlerle imhasına göz yumuldu. İnsanlık nerede feryatları arşa yükseldi ama gelin görün ki dünya egemenleri üç maymunu oynuyor. Ne ki Suriye’nin petrolü, talan edilecek yer altı kaynakları yok.

Özgür-Der olarak başından itibaren bu kardeşlerimizin haklı davalarını, onurlu direnişlerini her platformda destekledik ve desteklemeye de devam ediyoruz. Bu desteğimizin bir sacayağı da insani yardım çalışmalarıydı. Kimi zaman Suriye’deki savaş koşullarının ortaya çıkardığı konjonktüre bağlı olarak çalışmalarımızı belki yeterince duyuramadık ama insani yardım çalışmalarımıza ilk günden itibaren aralıksız devam ettik. Son bir ay içerisinde Afrin’de; Cephet-ül İslami el Kürdi işbirliğiyle battaniye ve sünger dağıtımı, Deyr-ez Zor’da  Cemiyet-ül Sadakat-ül Hayriyye işbirliğiyle gıda dağıtımı yaptık. Şu anda da Halep’te Liğaset-ül Melhuf ile birlikte organize ettiğimiz aşevi çalışmalarımız devam ediyor. Ayrıca şehit aileleri başta olmak üzere bölgemizde bulunan muhacir ailelere yönelik çalışmalarımızı hızlandırmış bulunuyoruz.” dedi.

Tüm Kardeşlerimiz Kampanyamıza Destek Vermelidir

Bundan sonraki yardım çalışmaları hakkında da bilgi veren Yokuş: “Önümüzdeki günlerde yardım kolilerimizle beraber tüm apartmanları kapı kapı dolaşıp her evden gıda toplamayı planlıyoruz. Bununla ilgili çalışmalarımız son aşamaya gelmiş bulunuyor. Tüm kardeşlerimizi bu kampanyamıza destek olmaya davet ediyorum.” diyerek yapılan organizasyona destek beklediği açıkladı.

Foto Galeri İçin Tıklayınız

img_0605.jpg

img_0606.jpg

img_0658.jpg

img_0647.jpg

Foto Galeri İçin Tıklayınız

Önceki ve Sonraki Haberler