Taksim'de Siyonist Saldırganlığa Protesto!

Taksim'de Siyonist Saldırganlığa Protesto!

İsrail’in dün gece başlattığı kara saldırısı dünyanın her yerinde olduğu gibi Türkiye’de de protesto edilmeye devam ediyor. Dün gece İstanbul ve Ankara’daki Siyonist elçilik ve konsolosluklar önünde gerçekleştirilen protestolar bugün de sürüyor.

Özgür-Der, Akdav, Davet-Der gibi çeşitli İslami kuruluşların çağrısıyla bu sabah Taksim Meydanında toplanan yüzlerce kişi sloganlar ve pankartlarla İsrail'i protesto ederken, Türkiye hükümetine de katil çete ile her türlü ilişkinin derhal kesilmesi çağrısında bulundular.  

Saat 11'de Metro durağında toplanan grup ellerinde "Siyonist Elçilik Kapatılsın!" ve "İsrail İle İşbirliği Suçtur!" yazılı pankartlarla kortej halinde İstiklal Caddesinin girişine kadar yürüdü. Burada topluluk konuşmalara sık sık  "İman, Cihad, Şehadet! İşte Filistin!", "Siyonizm Yenilecek! İslami Direniş Kazanacak!", "Katil İsrail Ortadoğu'dan Defol!", "Kahrolsun Amerika!", "Gün Gelecek Devran Dönecek! İşbirlikçi Hainler Hesap Verecek!" sloganlarıyla karşılık verdi.

Özgür-Der üyesi Murat Özer'in sunuculuğunu üstlendiği eylemde topluluğa hitaben konuşma yapan Özgür-Der Genel Başkanı Hülya Şekerci Filistin'in işgalcisi Siyonist devlete karşı tüm dünya halklarının ayakta olduğunu, buna karşın işbirlikçilerin hiçbir şey yapmalarının beklenmediğini; Filistin'in ancak İslami Direniş ile özgürlüğüne kavuşacağını söyledi.

Topluluğa hitap eden Mazlum-Der Genel Başkan Yardımcısı Avukat Gülden Sönmez de Mısır hükümetinin Refah kapısını derhal açması gerektiğini ve elimizden gelen her şeyle Gazze'ye destek olmamız gerektiğini vurguladı.

İlkav Genel Başkanı Mehmet Pamak ise konuşmasında Filistin'i ve Gazze'ye yönelik Siyonist saldırganlığın işbirlikçi rejimler sayesinde bu kadar azgınlaştığını söyledi. Başta Türkiye olmak üzere bölge ülkelerinin yönetimlerinin İsrail ile sürdürdükleri çok boyutlu ilişkilerin kesilmesi için çabalarımızı yoğunlaştırmamız gerektiğini vurguladı.

Grup Yürüyüş'ün okuduğu "Savaşa Girdi Kalbim" adlı marşa hep birlikte eşlik eden topluluk, son olarak Mevlut Akbal'ın yaptırdığı dualara hep birlikte "amin" dedi. Eylem son olarak İsrail bayrağın ateşe verilmesinin ardından sona erdirildi.

Haksöz-Haber
Fotoğraflar: Sabiha Çimen

Önceki ve Sonraki Haberler