Yalova Termal'daki Özgür-Der Kampı

Yalova Termal'daki Özgür-Der Kampı

Özgür-Der Genel Merkezi'nin orta ve lise kız guruplarıyla 23 Haziran günü başlattığı kamp, bugün bitiyor. Sekiz gün süren kampa 70 kişi katıldı. Özgür-Der Çocuk Kulubü Başkanı Zehra Çomaklı Türkmen'in yönetiminde gerçekleştirilen yaz kampında sekiz günlük

Kampa Bursa, Mersin, Uşak, Ankara ve Sakarya'dan da kız öğrenciler katıldı. İzlenen ders programları yanında, her gece kampa iştirak eden birer konuk, gençlik dönemiyle ilgili değişik başlıklar altında diyaloga imkan veren İslami sohbetler yaptı. Sohbet programlarını gerçekleştiren konuklar ise Zehra Ergül Kaya, Hülya Şekerci, Mustafa Eğilli, Nurten Çakır, Nurşen Aydın, Zuhal Özyurt ve Fatma Çifçi idi.

Kampta, bazı filimler gösterildi ve içerikleri tartışıldı. Tabiatla iç içe olan doğal ortamda bazı etkinlikler paylaşıldı. Ayrıca orta ve lise grupları, kampta hazırladıkları tiyatro gösterilerini kendi aralarında ayrı ayrı sergilediler.

Zehra Çomaklı ve Zehra Ergül yanında Esra Aydın, Münevver Sofuoğlu, Kevser Çakır, Zeynep Aydın, Kehriban Çiçek, Esra Meşkul ve Fatma Turan da kamp rehber öğretmenliği görevini üstlendiler. Kampın son günü olan bugün, öğrencilere kamp belgeleri ve toplu çektirdikleri fotoğraflarının resimleri verilecek. Ayrıca öğrencilere velilerine götürmeleri için ders program çizelgeleri ve günlük yemek listeleri de takdim edilecek. Kampa katılanların evlerine dönüşü bugün öğleden sonra gerçekleştirilecek.

Önceki ve Sonraki Haberler