Amasya Üniversitesi öğrencileri Filistin direnişini selamladı!

Amasya Üniversitesi öğrencileri Filistin direnişini selamladı!

Amasya Üniversitesi’nde ABD üniversitelerinde Filistin’e destek eylemleri gerçekleştiren öğrencilere destek mesajı yollandı.

ABD ve Avrupa’daki üniversitelerde başlayan kampüs intifadası Türkiye'nin birçok üniversitesinde de çeşitli eylemlerle destekleniyor. Amerika ve Batı ülkelerinde Gazze'ye destek adına direniş gösteren öğrenci ve akademisyenlere hükümetler sert tepkilerle müdahale ediyor.

Amasya Üniversitesi öğrencileri de hem Filistin direnişini hem de ABD’deki göstericileri selamlamak adına yürüyüş, basın açıklaması ve dua programı düzenledi. Üniak (Üniversiteli Aktif Gençlik Kulübü) öncülüğünde Amasya Genç İHH, Amasya Özgür Gençlik’in de destek verdiği program Amasya Üniversitesi Meslek Yüksekokul nizamiyesi önünden başlayıp Eğitim Fakültesine kadar gerçekleştirilen yürüyüşle başladı. Yürüyüşe öğrencilerin yanı sıra Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Hakkı Turabi ve bazı akademisyenler de katıldı.

ABD ve Avrupa’daki Üniversitelerdeki Onurlu Direnişi Destekliyoruz

Tekbirler ve “Katil İsrail, Katil ABD”, “Yaşasın Küresel İntifada”, “Kampüste, Meydanda, İntifada Her Yerde” gibi sloganlar eşliğinde gerçekleştirilen yürüyüşün ardından yapılan basın açıklamasını okuyan Amasya Üniak Gençlik Başkanı Hamza Gökmen: “ABD’nin New York kentindeki Columbia Üniversitesi’nde öğrencilerin ve akademisyenlerin katılımıyla başlayan İsrail karşıtı gösteriler dünya genelinde onurlu duruşun başkaldırı fitilini ateşlediğini; ABD genelindeki onlarca kampüse yayılan ve bu insani duruşu derslerini iptal ettirmek, disiplin soruşturmasına sevk edilmek hatta tutuklanmak pahasına sergileyen, eylemlere katılan, sesini yükselten tüm vicdan sahibi herkese Amasya Üniversitesi öğrencileri olarak yürekten teşekkür ettiklerini” belirtti.

Program basın açıklamasının ardından Amasya Genç İHH Başkanı Fatih Akgül tarafından başta Gazze ve Doğu Türkistan olmak üzere tüm mazlum coğrafyalardaki mazlumların kurtuluşu için yaptığı dua ile sona erdi.

amasya-universitesi-20240507-01.jpg

amasya-universitesi-20240507-02.jpg

amasya-universitesi-20240507-03.jpg

amasya-universitesi-20240507-04.jpg

amasya-universitesi-20240507-05.jpg

amasya-universitesi-20240507-06.jpg

amasya-universitesi-20240507-07.jpg

amasya-universitesi-20240507-08.jpg

amasya-universitesi-20240507-09.jpg

Önceki ve Sonraki Haberler