KTÜ Özgür-Der Gençliğinden İdam Kararlarına Protesto

KTÜ Özgür-Der Gençliğinden İdam Kararlarına Protesto

KTÜ Özgür-Der Gençliği Trabzon’un Beşikdüzü ilçesi belediye önünde Mısır diktasının idam kararlarını protesto etti.

Darbeci Mısır yargısının 529 kardeşimize vermiş olduğu idam kararları KTÜ Özgür-der gençliği tarafından Trabzon’un Beşikdüzü ilçesinde basın açıklamasıyla kınandı. Basın açıklamasını KTÜ Özgür-Der Gençliği adına Arif Can yönetti. Basın açıklamasında konuşma yapan Ümraniye Özgür-Der’den Kenan Levent ‘İslam Coğrafyalarında gerçekleşen bunca tuğyan, zulüm, haksızlık ve hukuksuzluk karşısında dünyanın adeta sağır kesildiği bir vasatta böyle bir eyleme katılarak sesi duyulmayanların çığlığı olma tavrınızdan dolayı Allah razı olsun.

Mısır’da gayri meşru bir yönetim dünya hukuk tarihine bir utanç vesikası olarak geçecek 2 celsede ve 20 dakikada 529 kişiye verilen idam cezası bilelim ki bir sürecin sonucudur.3 Temmuz’da yapılan darbenin bir devamıdır.

Darbe sürecinden bu yana bu cunta yönetimi, bu çağdaş Firavunlar binlerce kardeşimizi katletti ve binlercesini tutukladı. Bu utanç verici vicdansız karar ‘Rabbimiz Allah’tır dediği için bir insanı öldürecek misiniz?’ ebedi hakikatını anlamamıza vesile oldu.

Biz bir ümmetiz ve Mısır’da ki kardeşlerimizin geleceği ümmetin tavrına bağlıdır. Ümmet bilincini yeniden diriltmeliyiz.

Son olarak, darbe sürecinden bugüne yılmadan, ürkmeden, korkmadan, izzetlice direnen kardeşlerimizle iftihar ediyoruz. Rabbimiz üzerlerine sabır yağdır, ayaklarını sabit ve dayanıklı kıl, zalimlere karşı yardımını esirgeme ve zafer nasip et.’dedi.

Basın açıklamasını Arif Can okudu. Basın açıklamasının okunmasından sonra Şehid Seyyid Kutup’un yazdığı ‘ Sen Özgürsün’ şiirini Mısırlı kardeşlerimize ithafen Levent Kırmızıoğluokudu. Mısır ve tüm coğrafyalardaki kardeşlerimizin zaferi için Cevat Demirtaş hocamızın duasıyla basın açıklaması sona erdi.

 

trabzon-20140212-01.jpg

 

trabzon-20140212-02.jpg

 

trabzon-20140212-03.jpg

 

trabzon-20140212-04.jpg

 

trabzon-20140212-05.jpg

 

trabzon-20140212-06.jpg

trabzon-20140212-07.jpg

Önceki ve Sonraki Haberler