Siyonist çeteyle ticaret sonlandırılsın!

Siyonist çeteyle ticaret sonlandırılsın!

Özgür-Der Üniversite Gençliği, Türkiye ile işgal rejimi arasındaki ticari ilişkilerin sonlandırılması çağrısını Turkon Genel Müdürlüğü önünde dile getirdi.

Siyonist işgal rejimi elindeki tüm imkânlarla Filistin halkını yok etmeye çalışırken dünya kamuoyundan tepkiler yükselmeye devam ediyor. Tel Aviv rejimi tarihinde hiç olmadığı kadar yalnızlaştı.

Türkiye ise Hamas’ın meşruiyetini açıktan savunan ülkelerin başında gelirken bir yandan ise işgal rejimi ile olan ekonomik ilişkilerini sürdürüyor. Buradaki tutarsızlık Türkiye’nin üstünde ciddi bir vebale sebep olurken İslami kuruluşlar en başından beri işgal rejimi ile her türlü ilişkinin sonlandırılması gerektiğini dillendiriyor.

Özgür-Der Üniversite Gençliği, Gazze direnişi karşısında direnemeyen Siyonistlerin ateşkesin ardından tekrar başlattığı soykırıma dikkat çekmek ve Türkiye ile işgal rejimi arasındaki ticaretin durdurulması çağrısını yinelemek için Turkon Line Genel Müdürlüğü önünde toplandı.

Özgür-Der Üniversite Gençliği adına söz alan Ahmet Kerim Artuk, Turkon üzerinden işgalci Siyonistlerle ticari ilişkilerini sürdüren herkesi kınamak için toplandıklarını ifade ederken 7 Ekim’den bu yana devam sürecin kazanımlarını vurguladı.

“Turkon ve işgal rejimi ile ticari ilişkilerini sürdüren bütün diğer şirketleri kınamak için burada toplandık. 7 Ekim günü, ümmetin iftiharı Kassam Tugayları ‘Aksa Tufanı’ adını verdikleri harekatlarıyla Siyonistlere büyük bir yenilgi ve zillet yaşattı. Siyonistler ise mağlubiyetlerini gizlemek için çocukları, kadınları ve yaşlıları hedef alarak yıllardır süregelen zulümlerine yeni katliamlar eklediler. Buna karşılık ise vicdanını yitirmemiş olan dünya halkları kitlesel gösterilerle Filistintililerin yalnız olmadığını haykırıyorlar. Aksa Tufanı, Filistin’i tekrar hatırlattı ve direniş ruhunu dünyanın damarlarına pompaladı.”

Boykot süreçlerinin ise kitlesel gösterilerin bir devamı olduğunun altını çizen Artuk, boykot halkalarının genişleyerek Siyonistlere korku saldığını kaydetti.

“Boykot en kısa şekliyle zalimlerle ve onların destekçileriyle alışverişin kesilmesi olarak nitelenebilir. Bizler burada boykotun sadece zalimlerden bir şey satın almamak olmadığını aynı zamanda onlara mal ve ürün vermemekle de ilgili olduğunu hatırlatmak istiyoruz. Türkiye’de boykot hususunda özel sektör ve devlet politikasındaki bilincin henüz halkımızın duyarlılığının yanına bile yaklaşamadığını ne yazık ki görüyoruz.”

Türkiye’den işgal rejimine giden malların hükümetin attığı olumlu adımları baltaladığını belirten Ahmet Kerim Artuk ahlaki tutarsızlığa düşmemek için Siyonistlerle ticaret vebaline bulaşmamak gerektiği çağrısını yineledi.

“Türkiye’den çelik ve gıda başta olmak üzere konfeksiyon ürünlerinden enerjiye kadar birçok sektörden ürün her gün katil İsrail’e ulaştırılıyor. Bu ticarete göz yuman iktidar sahipleri ve ticareti gerçekleştiren şirketlere şunu hatırlatıyoruz:

İşgal rejimi ile ticaret meşru bir ticaret değildir. Bizzat Siyonist rejimin kendisi meşru değilken bu ticareti sürdürmek işgal çetesinin katliamlarına ortak olmak demektir.”

Ahmet Kerim Artuk, tüm zorluklara karşın direnişini sürdüren Filistin halkının tüm dünyaya insanlık ve vicdan dersi verdiğini vurgularken direnişe omuz vermek içinse ilk elde yapılması gerekenin Siyonistlerin ekonomik işleyişlerine son vermek olduğunun altını çizdi.

“Gazze’deki kardeşlerimiz mücadeleleriyle insanlığın uyanışına vesile oluyorlar. Binlerce insan Gazze sayesinde İslam’la tanıştı ve Müslüman oldu. Gazze halkının asil direnişi dünya vicdanını uyandırdı. Bizler de bu direnişe omuz vermek için boykot halkalarını genişletmeli ve Siyonistlerin iyice yalnızlaştığı şu günlerde direniş bilincini her daim diri tutmalıyız. Bu sebeple Türkiye’den işgal rejimine kalkan gemilerin vebaline ortak olmak istemiyoruz. Ticari ve ekonomik kaygılarla kardeşlerimizin ölümüne sessiz kalmayacağız!”

Tugva İstanbul Üniversite Gençliği'nin de destek verdiği eylemde Özgür-Der Üniversite Gençliği adına basın açıklamasını Hatice Alpay okudu.

Basın açıklamasının tam metni:

whatsapp-image-2023-12-06-at-00-23-36.jpeg

photo-6017358527724633282-w.jpg

photo-6017358527724633277-w.jpg

photo-6017358527724633270-w.jpg

photo-6017358527724633259-w.jpg

photo-6017358527724633298-w.jpg

photo-6017358527724633312-w.jpg

whatsapp-image-2023-12-06-at-16-14-03-2.jpeg

whatsapp-image-2023-12-06-at-16-14-03.jpeg

photo-6017358527724633300-w.jpg

Eylemde “Siyonizm’le ticaret insanlığa ihanet”, “Siyonizm’le ticaret durdurulsun”, “İnsanlık vicdanı Siyonizm’i yenecek”, “Zalimler için yaşasın cehennem”, “Gemiler Gazze'ye, Hayfa’ya değil!”, “İnsanlık onuru Siyonizm’i Yenecek”, “Aksa Tufan’ı Siyonizm’i Yenecek” sloganları atılırken “Gazze için ayaktayız,” “Siyonistlerle ticaret durdurulsun!” dövizleri taşındı.

Önceki ve Sonraki Haberler