Sakarya Gazze İçin Tek Yürekti

Sakarya Gazze İçin Tek Yürekti

Özgür-Der Sakarya Şubesi, Özgür-Der Geyve Temsilciliği ve SABED'in düzenlediği Siyonist İsrail'i telin, Filistin direnişine destek eylemi yoğun katılımla gerçekleştirildi.

Siyonist İsrail'in Filistin'de gerçekleştirdiği vahşet ve katliamlara karşı çıkmak, Filistin direnişine destek vermek amacıyla birçok ilde eş zamanlı olarak düzenlenen protesto eylemlerinden biri de Sakarya'da gerçekleştirildi. Özgür-Der Sakarya Şubesi, Özgür-Der Geyve Temsilciliği ve SABED'in düzenlediği eyleme Erdemli Toplum derneğinin yanı sıra konuya duyarlı birçok insan da destek verdi.

Özgür-Der Geyve Temsilcisi Mustafa Özer tarafından okunan basın açıklamasında Gazze'nin Müslümanların onuru olduğu, onu savunmanın onuru ve İslami kimliği savunmak olduğu "Gazze evimizin içidir.Gazze çarşılarımızdır pazarlarımızdır. İşimizdir gücümüzdür Gazze. Gazze çocuğumuzdur, eşimizdir, dostumuzdur, arkadaşımızdır. Gecikmemiş şahitliklerimizdir Gazze. Gazze namazımızdır bugün ey Müslümanlar. Orucumuzdur. Zekatımızdır. Gazze namusumuzdur, şerefimizdir, onurumuzdur. Gazze her şeyimizdir bugün.  Gazze geleceğimizidir hepimizin." sözleriyle vurgulandı.

Okunan basın açıklamasının ardından katılımcıların Tekbirler eşliğinde Siyonist İsrail bayrağını ateşe vermeleriyle eylem son buldu.

 

Önceki ve Sonraki Haberler