Sakarya’da "Ramazan ve Kur’an" standı

Sakarya’da "Ramazan ve Kur’an" standı

Adapazarı'nda son verilen Sakarya Özgür-Der Şubesi'nin Ramazan ve Kur'an standı etkinliğine önümüzdeki hafta Sapanca'da devam edilecek.

Sakarya Özgür-Der Şubesi tarafından Adapazarı'nda açılan Ramazan ve Kur'an standına önümüzdeki hafta Sapanca'da Sapanca Bilgi Eğitim Dayanışma Derneği ile ortaklaşa açılmak üzere son verildi.

Ramazan ayının bereket ve feyzini artırabilmek ve Ramazan ayına ilişkin vahiy ve Kur'an vurgusunu ön plana çıkartmak amacıyla açılan Ramazan ve Kur'an standında açık kaldığı süre boyunca ziyarete gelen Müslümanlara yapılan ikramların yanı sıra Grup Yürüyüş'ün "Adanış Günü" adlı son çalışması aralıksız olarak dinletildi. Stant alanında yapılan sohbetlerde Müslümanların içinde bulundukları Ramazan ayını daha iyi nasıl değerlendirebilecekleri tartışıldı.

Ayrıca stantla ve çalışmalarla ilgili olarak Özgür-Der Sakarya Şube Başkanı M. Baki Kızıltepe şunları söyledi:

"Açık kaldığı süre boyunca standa destek veren gönüllülerle birlikte çevreden duyarlı insanların da haberdar edilmesine çalışıldı. Derneğimizin çalışma ve faaliyetlerinin yanında Ramazanda neden Kur'an sorusuna gösterdiğimiz slaytlarla cevap vermeye ve açıklayıcı olmaya çalıştık. Popüler kültürün etkisinde iftardan sonra oyun ve eğlence alanlarına akın etmeleri teşvik edilen halk kesimlerinin Ramazan ve Kur'an bağlantısına olan ilgisizliğini de teessürle izledik. Ancak yine de Ramazan ve Kur'an vurgusunun daha güçlü bir şekilde gündeme taşınması yolundaki çabaların çok daha fazla artırılması gerektiği de bir gerçek. Bugün standımızı kaldırıyoruz ve önümüzdeki hafta Sapanca'da açmayı planlıyoruz. Destek veren ve verecek olan tüm duyarlı Müslümanları saygı ve hürmetle selamlıyoruz." 

Ömer Esen / Haksöz-Haber

Önceki ve Sonraki Haberler