Sivas Cumhuriyet Üniversitesi'nde Gazze direnişi selamlandı!

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi'nde Gazze direnişi selamlandı!

Sivas Filistin Dayanışma İnisiyatifi tarafından düzenlenen eylemde akademisyenler ve öğrenciler Gazze halkının onurlu direnişini selamladı.

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi'nde her hafta perşembe günü düzenlenen eylem, Üniversite hastanesinin önünden başlayıp merkezi kafeterya önüne kadar devam eden yürüyüşle başladı. Öğrencilerin ve akademisyenlerin katılım sağladığı yürüyüşün ardından merkezi kafeterya önünde basın açıklaması yapıldı ve sonrasında dua edildi.

Basın açıklamasında özetle Gazze halkının onurlu direnişi  selamlanırken, İsrail'in soykırımlarına ve bu zulme destek olan Batılı devlet yöneticilerinin ikiyüzlülüğüne vurgu yapıldı. Bunun yanında vicdan sahibi insanların İsrail'in katliamlarına karşı yükselttikleri sesin daha da gür çıkması, boykotun genişleyerek her alanda etkili hale getirilmesi ve sivil toplum kuruluşlarının Gazze'yi gündemleştirerek hassasiyetleri taze tutması hususlarının altı çizildi. 

Eylemde "Sivas'tan Gazze'ye Direnişe Bin Selam", " Aksa Tufanı Siyonizmi Yenecek", "Yaşasın Ümmet Dayanışması" gibi sloganlara yer verildi. 

Sivas Filistin Dayanışma İnisiyatifi eylemlerin sonraki haftalarda da devam edeceğini duyurarak akademisyenleri ve öğrencileri destek olmaya çağırdı.

whatsapp-image-2024-05-17-at-11-34-04-1.jpeg

whatsapp-image-2024-05-17-at-11-34-04.jpeg

 

Önceki ve Sonraki Haberler