Sivas'ta Aksa Tufanı’na destek eylemi yapıldı

Sivas'ta Aksa Tufanı’na destek eylemi yapıldı

Hamas'ın Siyonist İsrail'e karşı başlatmış olduğu Aksa Tufanı, Özgür-Der Sivas gönüllüleri tarafından desteklenip selamlandı.

Özgür-Der Sivas temsilcisi Sinan Ceran yaptığı basın açıklamasında, Hamas'ın onurlu ve izzetli direnişinin, Gazze halkının dirayetinin ümmetin bütün fertlerinin uyanışına, silkinişine vesile olduğunu ifade etti.

Ceran, Gazze halkının üzerine düşeni yaptığına, esas bizlerin kendimizi hesaba çekmemiz gerektiğine, nefs muhasebesi yapmamızın zaruretine dikkat çekti.

Türkiye'de Hamas üzerinden dezenformasyon yapan, kardeşlerimize iftiralar atıp yalan haberler üreten, İsrail  sözcülüğüne kesilmiş bir kesimin Müslümanlarla ilgili her konuda benzer tavır sergilediklerini belirten Ceran, Afganistan, Suriye, Gazze ya da Türkiye'de Müslümanlar herhangi bir başarı elde ettiklerinde bahse konu kesimin her zaman Müslümanların aleyhine çalıştığını söyledi. Irkçı, faşist ve muhacir düşmanı çevrelerin İsrail'in yanında yer almaları, İsrail'le ırkçılık konusunda da yan yana olduklarının ilanı oldu.

Program Tufan Caymaz'ın duasıyla son buldu.

img-20231014-121058.jpg

img-20231014-120659.jpg

32064451-0630-4b58-82ee-6dc7e0d9fb12.jpg

 

Önceki ve Sonraki Haberler