Antalya Gazze İçin Tek Yürekti

Antalya Gazze İçin Tek Yürekti

İsrail terör devletinin dün Gazze'de gerçekleştirdiği katliamı protesto etmek için bir araya gelen Antalya halkı, eylem alanına sığmadı. Eylem alanı olarak seçilen Kışlahan çarşısı ve Şarampol caddesini doldurup taşan halk, İsrail'e lanet okudu.

Antalya ve çevresinde faaliyet gösteren çeşitli İslam'i dernek ve kuruluşlar, başta Özgür-Der ve AGD'nin yaptığı çağrılar olmak üzere yapılan duyurulara kulak vererek Siyonizmi ve yaptığı katliamı kınamak için eylemin yapılacağı meydanı doldurdular. Eylem'e Özgür-Der'in yanı sıra AGD, ADAP platformu, Umut-Der ve çeşitli kuruluşlar destek verdi.

AGD ve ADAP Platformu adına ayrı ayrı basın açıklamaları yapıldı. Eyleme Antalya'da bulunan üç Filistinli gencin de katılması ortamı daha da duygusallaştırdı. Yaklaşık 3 saat süren Protesto eylemlerine katılımın yoğun olduğu gözlendi. Sık sık atılan sloganlardan bazıları ise şunlardı: "Katil İsrail, katil ABD Ortadoğu'dan defol!", "Hamas'a Selam, Direnişe Devam!", " Yaşasın Küresel İntifada!", "İslami Direniş Engellenemez!", "Vur Hamas vur, İsrail'i vur!". Taşınan dövizlerden dikkat çekenler ise: "Gazze'yi savunmak Antalya'yı savunmaktır", "Gazze yaşamalıdır!", "Her yer Filistin, Hepimiz Filistinliyiz!", "Bu gün Siyonizmi Lanetleme günüdür."

Protesto eyleminden sonra halk dağılmayıp Murat Paşa camisine doğru yürüyüşe geçti. Yürüşte bir engelle karşılamayan gruplara dışardan bir çok kimse alkışlarla destek verdiler. Sloganlar eşliğinde Cami avlusuna giren gruplar Gazze şehitleri için gıyabi cenaze namazı kılarak eylemlerine son verdiler.

Önceki ve Sonraki Haberler