Antalya’da Gazze’yle dayanışma eylemi

Antalya’da Gazze’yle dayanışma eylemi

Antalya Özgür-Der temsilciliği tarafından Gazze kuşatmasını kırma günü dolayısıyla bir basın açıklaması yapıldı. Antalya’nın duyarlı halkı Gazze ile dayanışma duygusuyla bir araya geldi.

Antalya Özgür-Der temsilciliği tarafından Gazze kuşatmasını kırma günü dolayısıyla bir basın açıklaması yapıldı. Antalya'nın duyarlı halkı Gazze ile dayanışma duygusuyla bir araya geldi.

Gazze'de yaşanan insanlık dışı katliamları nefretle kınayarak mazlum ve mahrum Gazze halkının yanında olduklarını gösterdiler. Basın açıklaması "Yaşasın küresel intifada", "Katil İsrail Ortadoğu'dan defol", "Kahrolsun Siyonizm", "HAMAS'a selam direnişe devam" ve tekbirlerle sık sık kesildi. Basın açıklaması Özgür-Der Antalya Temsilciliği adına Rüştü Hacıoğlu tarafından okundu.

Basın açıklamasının tam metni:

Bugün Uluslararası Gazze Kuşatmasını Kırma Günü dolayısıyla Gazze'nin mustazaf halkımızla dayanışmamızı ve Gazze'de yaşanan insanlık dışı durumun şahitliği için buradayız.

Bugün buradayız çünkü biz tüm zalimlerden ve karaktersiz işbirlikçilerden uzağız.

Biz zulüm kimden gelirse gelsin zalim kim olursa olsun eğer ki babamızda olsa karşısındayız biz mazlumların mustazafların dostuyuz.

Hamas'ın seçimleri kazanmasından bu yana, ABD-İsrail ortaklığı ile şekillenen barbarlık politikalarının her çeşidi Gazze topraklarında acımasızca alçakça sahnelenmekte.

Demokrasi ve insan hakları havarilerinin görmezden geldiği bu zulme her an insanlık dışı yeni uygulamalar ekleniyor. Gazze'nin mustazaf halkının tek suçu özgür iradeleri ile seçtikleri temsilcilerinin arkasında durmaları, Siyonist uşağı çetelerin planladıkları darbeyi engellemeleri. Mustazaf halkların kanını emen çetelerin beslendiği ve emir aldığı kaynak aynı. Ergenekon çetesi de bu işbirlikçi çetenin Anadolu versiyonu. Bu çetelerin ağası Bush, Ortadoğu'ya sunduğu BOP ile sözde demokrasi ve özgürlük getirecekti. İşte Batının demokrasi anlayışı kendi değerlerine sahip çıkanların topyekün katliama tabi tutmak. Batı emperyalizmi kendisine teslimiyeti kabul etmeyen hiçbir halka hayat hakkı tanımamakta, soykırıma tabii tutmakta bunu da özgürlük ve demokrasi adına yapmakta.

Siyonist çete füzelerle, bombalarla, suikastlerle baş eğdiremediği kahraman Filistin halkını açlıkla, yoklukla terbiye etme, sindirme peşinde. Direniş kararlılığı karşısında çılgına dönen Siyonist çetenin son günlerde saldırganlık politikasına hız verdiğini; vahşi ambargo ve kuşatma politikasını giderek daha da barbarca yöntemlerle zirvesine çıkarttığına şahit olmaktayız. İşgale boyun eğmeyen ve iradesini direnişten yana belirleyen Gazze halkı bu nedenle elektriksiz, yakıtsız, ilaçsız bırakılmakta, açlığa mahkum edilmektedir. Şüphesiz tüm bu yapılanlar açık bir soykırım girişimidir ve tarihe Siyonist şebekenin hanesine yeni bir insanlık suçu olarak kaydolacaktır.

ABD ve Siyonist mihraklar Ne zaman barıştan bahsetse tüm insanlıkla alay edercesine katliamlarına hız verip, Filistin halkına topyekün savaş açıp Filistin'i ölüm kampına çeviriyor.

Gazze'nin enerji kaynaklarını tahrip edip enerji akışına da izin vermeyen İşgalci İsrail Devleti'nin bu uygulaması yüzünden; ambulanslar bile çalışamaz hale geldi, fırınlar ekmek üretemiyor, hastaneler sağlık hizmeti veremiyor, sağlık gereçleri olmadığından hastalar, hatta küvezlerdeki bebekler bile tüm dünyanın gözü önünde can veriyor.

Tam da sözde barış görüşmelerinin arifesinde hacdan dönen masum Filistin hacılarına füze ve bomba yağdıran, hemen akabinde 17 yiğit Filistin evladını vahşice katleden ve günübirlik katliamlarına devam eden işgalci Siyonist güçler; barış, söz, akit ve anlaşma tanımıyor ve bütün dünyayı oyalamayı sürdürüyor.

Biz, işgalci Siyonist güçlerin tüm bu insanlık dışı katliam ve zulümlerini şiddetle kınıyor, lanetliyor ve avazımız çıktığınca haykırarak şu çağrıda bulunuyoruz:

Özelde İslam dünyası, genelde bütün dünya artık bunu anlamalı ve gereğini yapmalıdır.

İnsanlığın yüzkarası bu durum karşısında bütün ülkeler, İslam Ülkeleri ve özellikle Türkiye, İsrail ve koruyucusu ABD işbirlikçiliğinden vazgeçmelidir.

Biz buradan Müslüman halkın oyları ile işbaşına gelen sözde BOP eş başkanına sesleniyoruz. Siyonizm'in merkezi İsrail asla bizim stratejik ortağımız olamaz. Zalimle ortaklık yapanlar onların döktüğü masum kanların da ortağıdır. Bu nedenle İsrail'le her türlü işbirliğine bir an önce son verilmelidir. Anadolu toprakları bebek katillerine eğitim sahası olarak kullandırılmamalıdır.

Ey Müslümanlar ve ey İnsanlar! Artık sözün gücü kalmadı, bu zulme sessiz kalmayın ve bir şeyler yapın!

Onlara yapılan bize yapılmıştır.

Onlara yapılan tüm Müslümanlara yapılmıştır.

Onlara yapılan tüm İnsanlığa yapılmıştır.

Ey İslam Ülkelerinin İdareci ve Temsilcileri!

Bu zulüm ve katliamlar tam da sizin Bush, Sarkozy gibi Siyonist destekçileriyle yüzlerce milyarlık anlaşmalar yaptığınız bir zamanda gerçekleşiyor. Bu paralarla elde edilen güç ve silahlarla Filistinlilerin yok edildiğini görmüyor musunuz? Sizi köle gibi sömüren bu gücün kullandıktan sonra sizi de bir kenara atacağını düşünmüyor musunuz?

Cumhurbaşkanı ve Başbakan başta olmak üzere Türkiye'nin seçilmiş temsilcileri!

Halkınız sizden kardeş Filistin halkı ve tüm mazlumlar için sesinizi yükseltmenizi beklemektedir.

Değerli medya mensupları ve aydınlar! Kalemleriniz ve dilleriniz bugün konuşmazsa ne zaman konuşacak. Filistin'de yaşanan katliam, soykırım ve zulümlere herhangi bir magazin haberi kadar bile yer verilmemesi vicdanınızı sızlatmıyor mu?

Tüm inananları şu ayet mealini yeniden anlama düşünme ve gereğini yapmaya davet ediyoruz: "Size ne oldu da Allah yolunda ve 'Rabbimiz! Bizi, halkı zalim olan bu şehirden kurtar, bize tarafından bir sahip gönder, bize katından bir yardımcı yolla' diyen mazlum erkekler, kadınlar ve çocuklar uğrunda savaşmıyorsunuz?"(nisa 4/75)

 ÖZGÜR-DER ANTALYA TEMSİLCİLİĞİ

Haksöz-Haber / Antalya

Önceki ve Sonraki Haberler