Antalya'da İsrail Protesto Edildi

Antalya'da İsrail Protesto Edildi

Antalya ve çevresinde faaliyet gösteren çeşitli İslami dernek ve kuruluşlar, Siyonizmi ve yaptığı katliamları kınamak için eylemin yapılacağı meydanı doldurdular. Saat 13:30'da Antalya kapalı yolda yapılan eyleme katılım oldukça yüksekti.

ADAP Platformu adına basın açıklamasını Alpaslan Aslan okudu. ADAP basın açıklamasında "Siyonist devletin yaptığı zulümlere değinildi ve İsrail'i destekleyen diğer devletlere çağrıda bir an önce İsrail'e destek olmaktan vazgeçmeleri çağrısında bulundu." Sık sık tekbir getirildi. Atılan sloganlardan bazıları ise şunlardı: " Yaşasın Küresel İntifada!", "İslami Direniş Engellenemez!", "Vur Hamas vur, İsrail'i vur!". Taşınan dövizlerden dikkat çekenler ise: "Gazze'yi savunmak Antalya'yı savunmaktır", "Gazze yaşamalıdır!", "Her yer Filistin, Hepimiz Filistinliyiz!", "Bu gün Siyonizmi Lanetleme günüdür."

Basın açıklamasında Filistinli liderlerin maskelerinin takılması, küçük bir kızın Filistin'i tasvir eden resmi ve yaralı bebeğini yanında getiren kız dikkat çekti. Basın açıklamasının sonunda tekbirler getirilerek İsrail bayrağı yakıldı. ADAP Platformu, bu katliamlar devam ettiği müddetçe hafta içi veya hafta sonu herhangi bir gün tekrar protesto gösterisi yapacaklarını duyurdu.

Önceki ve Sonraki Haberler