Antalya'da Mısır'la Dayanışma Gecesi Sürüyor

Antalya'da Mısır'la Dayanışma Gecesi Sürüyor

Antalya Mısır'la dayanışma gecelerini sürdürüyor.

Antalya’da Mısır Halkıyla Dayanışma Platformu tarafından düzenlenen ve 3 gün boyunca Muratpaşa Camii’nde süren Mısır Halkıyla Dayanışma Etkinlikleri bugünkü programın ardından sona erdi. Programın sunumunu Harun Çetinkaya yaptı. Program Abdulkadir Ağlamaz’ın Kur’an’ı Kerim tilaveti ve Bülent Ekin’in mealini okumasıyla başlayan programda sinevizyon eşliğinde Mısır’da Rabia meydanına yapılan kanlı müdahale sırasında yaşananları anlatan bir video yayınlandı. Sık sık slogan atılan programda Mursi’nin konuşmalarından derlenen videoların yayınlanmasının yanı sıra Grup Yürüyüş’ün marşları da kardeşlik gecesine eşlik etti. Ayrıca Mısır’la ilgili bilgi tazeleyen çeşitli videolarda yayınlandı.

Programda bütün batının ve uluslararası güçlerin utanç verici sessizliğini ortaya koyan ve Mısır direnişini destekleyen bir metin İngilizce ve Türkçe olarak Zeynep Hoyraz tarafından okundu. Küçük bir kız kardeşimizin ‘Esma’ya Şiir’ başlıklı şiiri okuması, İhsan Süreyya Sırma’nın Suud Kralına Mektubunun okunması ile devam etti.

Yoğun bir program olduğunun gözlendiği etkinlikte Çetinkaya’nın, Ortadoğu’da yaşanan Müslümanların değişim-dönüşüm arzularının sürekli baltalanmaya çalışılması karşısında sessiz kalınmamasını ifade eden sözleri ile Mısır halkına direnişlerinin yanında olunduğu vurgusu yapıldı. Etkinlikte telefon bağlantısı ile Muratpaşa Camii avlusundaki kalabalığa yönelik konuşmalar yapıldı. Özgür-der Genel Başkanı Rıdvan Kaya programa telefonla katılıp topluluğa hitaben bir konuşma yaptı.

Muhammed Ali Yıldız kardeşimizde Bedii’nin kızına yazdığı mektubu okudu.

Gece de bir telefon bağlantısı da Siyer Araştırmaları Vakfı Başkanı Muhammed Emin Yıldırım ile yapıldı. Yıldırım konuşmasında Mısır’da yaşananlar karşısında sessiz kalınmamasını ve bu şekilde meydanların boş bırakılmamasını belirtti.

Programın son bölümünde Ayten Çetinkaya Akman tarafından dua edildi.  Mısır ve Ümmet için edilen bu duaya hep beraber iştirak edildi.

Programı sunan Harun Çetinkaya tarafından 3 gün boyunca kardeşlerini yalnız bırakmayan tüm katılımcılara teşekkür edilirken, zihnin sürekli diri tutulması ve her an yapılacak bir basın açıklaması ve program davetine katılmak için hazır olunması gerektiği çağrısı yapıldı.

Haksöz-Haber

antalya_misir_gece-(8).jpg

antalya_misir_gece-(4).jpg

antalya_misir_gece-(3).jpg

antalya_misir_gece.jpg

antalya_misir_gece-(2).jpg

antalya_misir_gece-(5).jpg

antalya_misir_gece-(6).jpg

antalya_misir_gece-(9).jpg

antalya_misir_gece-(7).jpg

antalya_misir_gece-(10).jpg

antalya_misir_gece-(11).jpg

antalya_misir_gece-(12).jpg

antalya_misir_gece-(13).jpg

antalya_misir_gece-(14).jpg

antalya_misir_gece-(15).jpg

antalya_misir_gece-(16).jpg

Önceki ve Sonraki Haberler