Antalya'da Özgür-Der seminerleri devam ediyor

Antalya'da Özgür-Der seminerleri devam ediyor

Antalya Özgür-Der Temsilciliğinde bayanlara yönelik düzenlenen 2007-2008 yılı ikinci dönem Pazar seminerlerinin birinci hafta programı bugün saat 10:00’da yapıldı.

Antalya Özgür-Der Temsilciliğinde bayanlara yönelik düzenlenen 2007-2008 yılı ikinci dönem Pazar seminerlerinin birinci hafta programı bugün saat 10:00'da yapıldı.

Bu seminerlerin iki haftada bir yapılması planlanıyor.

Bugün ilk derste "Kur'an'da Müminlerin Özellikleri" Abidin Doğmuş tarafından anlatıldı. İmanın tanımından yola çıkan Doğmuş, "İman etmek için kalp ile tasdik etmek ve dil ile söylemek gerekir. Yani insanlar La İlahe İllallah demek zorundadır. Bununla beraber Allah'ın emrettiklerini de yapmaya çalışmalıdır. Pratik olmadan Müslümanlık bir işe yaramaz. Müslüman tebliğ yapmak zorundadır. Müslüman olunduktan sonra bir köşeye geçip oturulmaz. Öğrenilen/uygulanan şeyleri diğer insanlara da tebliğ bizim asli görevlerimizdendir. Müslümanların zamanları çok değerlidir. Boşa harcayacak vakitleri yoktur. Boş işlerden uzak durmalıyız. Ailecek ekranlarda yayınlanan dizilere takılarak kendinize zulmetmeyin. Bunun yanında boş söz söylemekten de uzak durmalı, kesinlikle dedikodu yapmamalıyız." dedi. Daha sonra Müslümanım diyen kişinin yapması gerekenler hakkında konuşarak dersini tamamladı.

İkinci Derste "İslamın Kültürleşme Süreci (2)" Barış Hoyraz tarafından anlatıldı. Sözlerine günümüz İslam toplumlarından örnekler vererek başladı. "Müslümanım diyen insanların neden başörtüsünü reddettiklerini daha rahat anlayabilmek için tarihe göz atabiliriz. Bunun için geçmişte yaşamış İslam toplumlarını incelemek lazım. Müslümanım diyen bu insanların bozulmasının kaynağını iyi tespit edersek, biz de aynı hataları yapmayız. Adımlarımızı sağlam atarız" dedi.

Önceki ve Sonraki Haberler