Antalya’da Suriye İçin İlaç Toplama Kampanyası

Antalya’da Suriye İçin İlaç Toplama Kampanyası

Özgür-Der Antalya Temsilciliği geçtiğimiz hafta Suriye’de kamplarda yaşam mücadelesi veren, ihtiyaç sahibi Suriyeliler için ilaç toplama kampanyası başlattı.

Özgür-Der Antalya Temsilciliği geçtiğimiz hafta Suriye'de kamplarda yaşam mücadelesi veren, ihtiyaç sahibi Suriyeliler için ilaç toplama kampanyası başlattı. Toplanan ilaçların bir kısmı bugün bir araya getirildi.

Özgür-Der Antalya Temsilcisi Barış Hoyraz, "Antalya'da ikamet eden bir çok Suriyeli aile var, çok ucuz dediğimiz ilaçları bile almakta zorlanıyorlar. Elimizden geldiği kadarıyla onların dertlerine de derman olmakla sorumluyuz." dedi.

Özgür-Der Antalya Temsilciliği tarafından toplanan ilaçların ilk önce Antalya'da yaşayan Suriyeliler ve ihtiyaç sahiplerine geriye kalanların ise bir kaç gün içinde kamplarda yaşayan Suriyelilere gönderileceğini söyledi.

Hoyraz kampanya hakkında şunları söyledi: "Arkadaşlarımızla yaptığımız görüşmeler sonucunda evlerimizde kullanmadığımız birçok ilacın olduğunu ve bunları toplayarak ihtiyaç sahiplerine ulaştırmamızın üzerimize düşen bir görev olduğunu konuştuk. Şu ana kadar da birçok ilacın toplanmasına vesile olduk. Kampanyamıza destek verenlerden Allah razı olsun. Bize kullanmadıkları ilaçları getirmek isteyenler ilaçların son kullanma tarihinin geçmemiş olmamasına, şurupların ise açılmamış olmasına dikkat etmeleri gerekmektedir."

ÖZGÜR-DER
ÖZGÜR DÜŞÜNCE VE EĞİTİM HAKLARI DERNEĞİ ANTALYA TEMSİLCİLİĞİ
Adres: Kışla mah. 4.Sokak 
V.Kufrevi apt. No: 17/4
ANTALYA

Önceki ve Sonraki Haberler