Muş Hasköy’de Siyonist İsrail’in saldırıları lanetlendi

Muş Hasköy’de Siyonist İsrail’in saldırıları lanetlendi

Özgür-Der Hasköy temsilciliği tarafından organize edilen protesto eyleminde Siyonist İsrail’in Filistinlilere dönük vahşi saldırıları protesto edildi.

Muş’un Hasköy ilçesi Çarşı Meydanı’nda Cuma namazı sonrası düzenlenen eyleme ilçe halkından yoğun bir katılım oldu. Etkinlikte basın açıklamasını Çelebi Kartal okurken, duayı Mustafa Özdemir okudu.

img-20210521-wa0018.jpg

img-20210521-wa0038.jpg

img-20210521-wa0039.jpg

Basın Açıklamasının Tam Metni:

ZALİM SİYONİST REJİME LANET OLSUN!

Siyonist rejim bu Ramazan ayında da zalimliğini gösterdi. Mescid-i Aksa saldırı altında. Âlemlerin rabbine hamd olsun ki Filistin'de aynı zamanda insanlığın ve ümmetin onuru olan tüm insanlığa ümit aşılayan bir direniş de var. Mazlum ve zayıf bırakılan müslümanlar ayağa kalktıkça o yenilmez zannedilen güçler, yenilecek ve perişan olacaklardır. Bu bilinçle söylüyoruz ki: “İnşaallah Filistin topraklarında da Siyonist zulmün nasıl sona ereceğini Rabbimiz bütün insanlara ve bizlere gösterecek.”

Siyonist rejimin saldırıları göstermiştirki, İsrail ancak güçten ve silahtan anlar. Bir avuç Kudüslü Müslüman Aksa'yı savunuyor. Hâlbuki Mescid-i Aksa davası, sadece Filistinli Müslümanların davası değildir, tüm ümmetin davasıdır. Müslümanlar yapay sınırları aşarak Allah’ın rızasına uygun bir şekilde İslam sancağının gölgesine sığınırlarsa Allah onlara zaferi, Kudüs’ü ve cenneti nasip edecektir inşallah.

İslam dünyasının liderlerine de sesleniyoruz! Siyonist rejimden, Amerika’dan korkmayın, Allah'tan korkun. Türkiye ”Kudüs kırmızı çizgimizdir.” diyor. Ne mutlu Allah'tan korkanlara. Allah'tan korkanlar geleceği inşa edecektir. Kırmızı çizgi nedir, biliyor musunuz? Kırmızı kandır.

 Diyoruz ki, 'Kanımızla çizdik Kudüs'ün özgürlüğünü. Vermeyiz asla Siyonistlere. Canımız, başımız gider ama zannetmeyin sadece ölme sevdalısıyız. O başı Mescid-i Aksa'da özgürce secdeye koyar öyle şehit oluruz. O secde anında siz orada olmayacaksınız. Defolacaksınız. Kudüs, Müslümanların başkentidir. Barış kentidir.

Ey Rabbimiz!

İslâm’ın mukaddes beldesi Kudüs ve mübârek Mescid-i Aksâ tarihin en çirkin tecavüzüne mâruz kalırken dağınıklığımızı ve perişan hâllerimizi Sana arz ediyoruz!

Onurumuzu çiğnetme Allah’ım. Rahmet, merhamet ve mağfiret iklimi Ramazan Bayramı’nın hüzünle geçişinden sonra sana yalvarıyoruz, “Rabbimiz bize uyanış ve vahdet nasîb eyle ve yardımını esirgeme bizden.

Ey Mevlâmız!

Mazlûm Filistin halkının yıllardır mâruz kaldığı, Siyonizmin ve emperyalizmin dünya ile alay edercesine mübârek ve mukaddes değerleri hedef alarak mustaz’af milletler üzerinde gerçekleştirdiği hiçbir katliâmı önleyemediğimiz, sadece kınama cümleleri yetindiğimiz için bizleri affeyle!

Merhametli Rabbimiz!

İnsanlığa merhamet ve vicdân, İslam ümmetine ferâset ve iz’ân, şehitlerimize af ve bağışlanma nasîb eyle. Filistinlilerin kanı ve Kudüs’ün gözyaşı üzerinden güç ve sevinç gösterisinde bulunan Siyonistleri ve onları destekleyen Amerika’yı ve diğer emperyalistleri kahreyle!

Önceki ve Sonraki Haberler