Bayan Gönüllüler Kahvaltıda Buluştu

Bayan Gönüllüler Kahvaltıda Buluştu

Batman Özgür-Der Hürriyet Temsilciliğinde Kahvaltılı Buluşma

Özgür-Der Hürriyet Temsilciliğinin verdiği kahvaltıda buluşan bayan gönüllülere Davut Çevik tarafından Kardeşlik Hukukuyla ilgili bir sunum yapıldı.

Sunumda Tevbe suresi 24.ayet çerçevesinde velayet, cemaat, isar, istişare gibi temel kavramlar üzerinde yoğunlaşarak pratiğe yönelik önemli tespitlerde bulunuldu. “Kardeşlik edebiyatı”ndan ziyade “kardeşlik edebi”ne vurgu yapılarak Müslümanları sahaya rengini vermelerinin farziyeti üzerinde duruldu. Sadece mükemmel bir Müslüman ailenin kurma ve olgunlaştırma endişesinin ötesinde sosyal yaşamın her alanında şahitliğimizi gerçekleştirmenin gereği üzerinde duruldu. Bireyselleşmenin, akrabalarla ifrat- tefrit düzeyindeki dengesi ilişki tarzının hayatımızdaki kırılmalara değinildi.

Müslümanların belli dönemlerdeki nisbi zaafları üzerinde ilişki geliştirmenin yanlışlıklarına değinildi. Geçmiş ve günümüzdeki samimiyetimizin farkı üzerinde duruldu. Somut zaaflar üzerinde durularak birbirimize uyarıcılar olmamız gerektiği vurgulandı. Şer güçlerin çabalarına karşılık hakikati temsil durumunda olan Müslümanların vebali üzerinde duruldu. Yoğun ilgi ve katılımın olduğu kahvaltı geleneğinin ilk olması ve doğal bir sohbet ortamını taşıması ortama farklı bir ruh kattı.

Haber : Meryem Beyza SEVİM / BATMAN

davut_cevik-2.jpg 

Önceki ve Sonraki Haberler