Sivas Özgür-Der 2022 Şubat ayı faaliyet raporu

Sivas Özgür-Der 2022 Şubat ayı faaliyet raporu

Özgür-Der Sivas Temsilciliği aşağıdaki faaliyet ve çalışmalarla Şubat ayında da Sivas halkına sesini duyurmaya ve sözünü yükseltmeye devam etti.

İlk hafta pazartesi yapılan Kur’an Temelli Hayat Dersleri’nde Sinan Ceran “Müstağnileşmenin Eseri olarak Boşanma Salgını” başlıklı çalışmasını sundu.

Perşembe günü Dr. Öğretim Üyesi Zeynep Ceran’ın hanımlara yönelik tefsir çalışmasında Hucurat Suresi işlendi.

Cuma günü akşam ortaokul/lise öğrencilerine yönelik olarak İbrahim Buldur ve Buğra Okyay öncülüğünde İslami Şahsiyet Dersleri’nde gençlerle “Gıybet ve Tecessüs ” konusunda müzakere edildi.

Pazar günü lise hanım öğrencilere yönelik olarak Fatma Şimşek öncülüğünde “Doğru Sözlü Olmak ve Aldatmak” konusu konuşuldu.

İkinci hafta pazartesi yapılan Kur’an Işığında Siyer Dersleri’nde Tufan Caymaz “Risalet Öncesi Gençlik Döneminde Peygamberin Örnekliği başlıklı çalışmasını sundu.

Perşembe günü hanımlara yönelik tefsir çalışmasında Hucurat Suresi konuşulmaya devam edildi.

Cuma günü ortaokul/lise erkek öğrencilerine yönelik olarak İslami Şahsiyet Derslerinde “Kardeşlik Hukuku ve İsar” konusu müzakere edildi.

Pazar günü lise hanım öğrencilere yönelik olarak İslami Şahsiyet Dersleri’nde “Tevazu ve Kibir konusu konuşuldu.

Üçüncü hafta pazartesi yapılan Haksöz Dergisi Değerlendirmesi Dersleri’nde İbrahim Buldur “İslami İlke ve Değerler Politik Tartışmalara Malzeme Edilmemeli” başlıklı çalışmasını sundu, dergideki yazılar değerlendirildi.

Perşembe günü hanımlara yönelik tefsir çalışmasında Hucurat Suresine devam edildi.

Cuma günü ortaokul/lise öğrencilerine yönelik olarak İslami Şahsiyet Dersleri’nde “Bencillik ve Cömertlik” konusu müzakere edildi.

Pazar günü lise hanım öğrencilere yönelik olarak İslami Şahsiyet Dersleri’nde “Dünyevileşme ve Tamahkarlık” konusu konuşuldu.

Dördüncü hafta pazartesi yapılan Aylık Kitap Değerlendirmesi Dersleri’nde Ahmet Kerim Artuk   “Bir Müslüman Gelenek ve Muhafazakarlığa Nasıl Bakmalı” adlı kitaba dair değerlendirmelerde bulundu.

Perşembe günü hanımlara yönelik tefsir çalışmasında Hucurat Suresine devam edildi.

Cuma akşamı ortaokul/lise öğrencilerine yönelik olarak İslami Şahsiyet Dersleri’nde Süleyman Ceran gençlere “Filistin Direnişi ve Tarihi Örneklerle İsar ve Kardeşlik Hukuku”ndan bahsetti, gençlerle tecrübelerini paylaştı.

Pazar günü lise hanım öğrencilere yönelik olarak İslami Şahsiyet Dersleri’nde “Riya ve İhlas” konusu müzakere edildi.

ibrahim-buldur-1.jpg

bayan-tefsir.jpg

sinan-ceran.jpg

tufan-caymaz.jpg

lise-ders.jpg

 

Önceki ve Sonraki Haberler