Sivas Özgür-Der Yılsonu Etkinliği

Sivas Özgür-Der Yılsonu Etkinliği

Özgür-Der Sivas Temsilciliğinin Gençlik ve Çocuk Kulübünün yılsonu programı gerçekleştirildi.

Özgür-Der Sivas Temsilciliğinin Gençlik ve Çocuk Kulübünün yılsonu programı 9 Haziran Pazar günü saat 14’te Belediye Konservatuarı Yavuz Bülent Bakiler Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi. Programın sunuculuğunu kulüp üyelerinde Ayşe Sezgin ve Salih Ağkuş yaptı.  Batuhan Eyidoğan’ın ve Batuhan Taştan’ın Kur’an tilaveti ve müteakibinde mealin okumalarıyla başlayan organizasyon tüm yılı içine alan sinevizyon gösterisi ile devam etti. Etkinliğin ilerleyen dakikaları dörtlü bir panele şahitlik etti. Keremcan Elbay, sokak çocuklarını konuşmasına taşırken, Meryem Güngör Kur’an’a Göre Anne Baba ve Çocuk ilişkilerini bir çocuk gözüyle analiz etmeye çalıştı. Cemal Erdem Toy, yaşının ötesinde bir olgunlukla Savaş Zamanlarında Çocuk Olmak başlıklı bir sunum gerçekleştirdi. Toy’un, Suriye direnişi merkezli konuşması büyük alkış alırken duygu dolu anların yaşanmasına da neden oldu. Son olarak Bahadır Alpan ise Modern zamanların sorunlarına işaret eden bir konuşma yaptı.

Dilara Özkan “Sokak Çocukları” isimli şiiri okumasının ardından Grup Yürüyüş’ün “Sokak Çocukları” adlı eseri de koro tarafından seslendirildi. Sinan Ceran’ın “İsra” isimli şiiri Meryem Buldur ve Ebru Delice tarafından seslendirilirken, şiir serisi Gülizar Ağkuş “Kardeşim” sonrasında da Vildan Özkaynakçı’nın okuduğu “Direnişin Çocukları”  ve Hatice Tuncay’ın “Anneciğim” adlı şiirleriyle sürdü.

Kur’an’dan duaların Arapça ve Türkçe okunması ve marşların koro halinde sunulmasıyla ilerleyen program Nuray Sarkın Mehmed Akif Ersoy’un “Zulmü Alkışlayamam” adlı şirini oldukça etkili bir sunumla okudu.

Hasan El Benna’nın gençlere öğütlerinden derlenen tiyatroyu Batuhan Eyidoğan, Furkan Kaygısız, Batuhan Taştan, Mustafa Akkaya, Atakan alagöz, Batuhan Yalman canlandırdı.

Merve Tuncer “Acı”, Gizem Topçu “Filistin” isimli şiirleri okurken, Batuhan Eyidoğan ve Şara Yıldırım Ali Değirmenci’nin Grup Yürüyüş tarafından bestelenen ve dillere pelesenk olan “Özgür Suriye” adlı şiirini seslendirdiler.

Grup Yürüyüş’ün “Üzülme Ey Çocuk” adlı eseri Melis Kılıç ve arkadaşlarının oluşturduğu koro tarafından seslendirildi.

Lokman Suresinde yer alan Hz. Lokman’ın oğluna tavsiyeleri tüm programın adeta fonunu oluşturuyordu. Program öğrencilere Başarı Belgelerinin takdimi ve öğretmenlere gül hediye edilmesiyle sona erdi. Yoğun katılımın gözlendiği organizasyon velilerin beğenisini topladı.

sivas-cocuk-1.jpg

sivas-cocuk-2.jpg

sivas-cocuk-3.jpg

sivas-cocuk-4.jpg

 

Önceki ve Sonraki Haberler