Siverek'te Sisi Cuntasının İdam Kararları Protesto Edildi

Siverek'te Sisi Cuntasının İdam Kararları Protesto Edildi

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde Mısırlı Müslümanlarla dayanışma platformu tarafından düzenlenen basın açıklaması ile Mısır’daki seçilmiş cumhurbaşkanı Muhammed Mursi ve diğer ihvan üyelerine verilen idam cezası protesto edildi.

Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde Mısırlı Müslümanlarla dayanışma platformu tarafından düzenlenen basın açıklaması ile Mısır'daki seçilmiş cumhurbaşkanı Muhammed Mursi ve diğer ihvan üyelerine verilen idam cezası protesto edildi. Özgür-Der Siverek Temsilciliğinin daveti ile kurulan ''Mısırlı Müslümanlarla Dayanışma Platformu''Mısır'daki askeri cunta rejiminin Mısır'ın seçilmiş cumhurbaşkanı Muhammed Mursi, İhvan Lideri Muhammed Bedii ve Yusuf el-Karadavi'nin de bulunduğu 106 kişiye verilen idam cezasına tepki gösterdi.

Siverek'teki İslami STK'lar tarafından oluşturulan "Mısırlı Müslümanlarla Dayanışma platformu" ilçenin Hürriyet Caddesi üzerinde bulunan Lezgo'nun Parkı'nda düzenlemiş olduğu kitlesel basın açıklaması ile Mısır mahkemelerinin Muhammed Mursi ve dava arkadaşlarına vermiş olduğu idam cezasını protesto etti. Açılan dövizlerde Mısır'daki idam cezaları protesto edilirken atılan sloganlar ile İslam düşmanları lanetlendi. 

Basın açıklamasını platform adına Özgür-Der yönetiminde bulunan Mustafa Karahan okudu. 

Hz. Musa'yı Firavuna karşı galip kılan Allah'ın adıyla, "O Allah ki nice az toplulukları çok topluluklara galip getirmiştir", "Müminlerden öyle kimseler vardır ki; Allah'a verdikleri söze sadık kaldılar ve şehid oldular. Bir kısmı da şehid olmayı bekliyor. Onlar hiçbir şekilde sözlerini değiştirmediler." Ayeti kerimeleri ile başlayan basın açıklamasında zalimlere karşı hakkı haykıran Müslümanlara selam gönderildi. 

Basın açıklamasının tam metni.

Hz. Musayı Firavuna karşı galip kılan Allah'ın adıyla, o Allah ki nice az toplulukları çok topluluklara galip getirmiştir.

BÎSMÎLLAHÎRRAHMANÎRRAHÎM 

"Müminlerden öyle kimseler vardır ki; Allah'a verdikleri söze sadık kaldılar ve şehid oldular. Bir kısmı da şehid olmayı bekliyor. Onlar hiçbir şekilde sözlerini değiştirmediler." 

Selam olsun zalim rejimler karşısında susmayı akıllarına bile getirmeyen yiğitlere... 

Selam olsun Şeyh Ahmed Yasine, Seyyid Kutuba, Abbas Musawiye, Ömer Muhtara, Îskilipli Atıf Hocaya. 

Selam olsun Şeyh Saide, Ali Şeriatiye, Halid Îslambuliye, Şehid Esmaya... 

Selam olsun Metin Yüksele, Yasin Börüye, Furkan Doğana, Mavi Marmaraya... 

Selam olsun Başbağlara, Susaya, Filistine ve hergün ümmetin çorak topraklarını şehid kanlarıyla sulayan Suriyeye... 

Selam olsun Rabia meydaninda darbeci diktatörlere direnerek şehid olan kardeşlerimize... 

Evet. Rabbimizin Ahzab Suresinin 23. Ayetinde belirttiği gibi, müminlerden bir kısmı Rablerine verdikleri sözü tuttular. Muhammed Mursi gibi Muhammed Bedii gibi Yusuf el Karadavi gibi yiğitler de sözlerini asla değiştirmeden şehid olmayı bekliyorlar. 

Bilindiği gibi, 3 Temmuz 2013 tarihinde, Mısır tarihinin seçilmiş ilk cumhurbaşkanı olan Muhammed Mursiye karşı askeri bir darbe geliştirilmiş ve darbeci Sisinin talimatlarıyla bir yandan kolluk kuvvetlerinin saldırıları bir taraftan baltacıların saldırılarıyla yüzlerce müslüman şehid edilmişti. 

Darbeciler istediklerini elde ettikten sonra, ümmetin yüz akı olan ihvan-i Müslimin cemaatine yönelik baskılar ve şiddet artmış, herhangi bir şekilde şiddete bulaşmamiş olan cemaat üyeleri terörîst ilan edilmiş ve ihvanın tüm faaliyetlerine yasaklamalar getirilmişti. 

Tüm dünyanın gözleri önünde kanlı darbeyi gerçekleştiren alçak diktatörler, düzmece mahkemeleri marifetiyle kendileri aklamış ve kardeşlerimize olan baskıyı her geçen gün arttırmışlardı. 

Yakın süreçte Muhammed Mursi hakkinda 20 yıl hapis cezasi veren mahkemenin tasması biraz daha sıkılmış olacak ki bu cezanın üzerimden çok geçmeden Mursi fakkinda idam kararı veriyor. Bu da yetmiyor Dünya Alimler Birliigi başkani Yusif el Karadavi de idam listesine ekleniyor. 

Alçak darbeci Sisi, onun emrinde olanlar ve Sisi kuklasini parmaklarinda oynatanlar ölümle bizleri korkutabileceginizi mi saniyorsalar yanılıyorlar.bu yanılgının en büyũk şahidi de tarihtir. Tarih, Ibrahimlerin nemrutlara, Musalarin firavunlara had bildirme sahneleriyle doludur. Inaniyoruz ki;Musanin çocuklaı Firavununların çocuklarına daima galip geleceklerdir. 

Bu vesileyle; darbeci alçak Sisiyi, onun oyuncağı haline gelmiş Mısır mahkemelerini ve Mısır'da olup bitenlere gözünü-kulağını tıkayan bütün uluslararası güçleri lanetliyor, bu kutlu yürüyüşte başta ihvan-ı Müslimin olmak üzere direnen Mısır halkı ile birlikte olduğumuzu ilan ediyoruz. 

Hiçbir şekilde şüphemiz olmadan inanıyoruz ki; şu istikbal inkılabatı içinde en gür seda Îslamın olacaktır. 

Açıklamanın sonunda  Siverek-Der yönetiminde bulunan İmam Hacı Hatipoğlu dünya Müslümanları için dua etti. Platform üyeleri tarafından  İhvan üyelerine Rabia işareti ile selam gönderildi. 

Önceki ve Sonraki Haberler