Beykoz Özgür-Der Öğrencilerinden Suriyeli Mültecilere Yardım

Beykoz Özgür-Der Öğrencilerinden Suriyeli Mültecilere Yardım

Beykoz Özgür-Der'li öğrencilerden Suriyeli kadınlar için yaklaşık beş yüz adet paket yardım.

Beykoz Özgür-Der kız öğrenci ders grubu, dernek binasında Suriyeli kadınlar için yaklaşık beş yüz adet paket hazırladılar. Öğrencilerin yoğun katılımıyla gerçekleşen bu yardım faaliyetinin öncesinde “İslam Ülkeleri ve İslami Hareketler” çalışmalarının sonuncusunu gerçekleştirdiler.

Bir yıl boyunca hafta sonları, Beykoz Özgür-Der’de, Kevser Çakır’ın refakatinde; “İslam Ülkeleri ve İslami Hareketler” konu başlığı altında; “Mısır, Suriye, Ürdün, Lübnan, Filistin, Tunus, Libya, Cezayir, Sudan, İran, Afganistan, Pakistan, Keşmir, Bangladeş, Moro, Suudi Arabistan ve Bosna ülkelerindeki siyasi ve islami meseleler üzerine çalışma yapan öğrenciler, son derslerini bir yardım organizasyonuyla gerçekleştirdiler. Son derste, bu derslerin devamı niteliğinde olan, “Şia ve Vahhabilik” üzerinde konuşuldu. Müslüman dünyasındaki siyasal sorunlara da değinilerek, ümmetin birlik olması için takınılması gereken tavırlar ile Müslümanların çizmesi gereken sınırlara dikkat çekildi. İslam dünyasını ve İslami hareketleri tanımanın önemi hususunda konuşuldu. Vasad ümmet olmaya çalışmak gerektiğine değinildi. Birlikte bir cemaat; arkadaş ve kardeş olmanın hazzı ile yeni dönemde yeni bir çalışmada buluşmak üzere derse son verildi.

Ders sonunda, sınır kamplarında yaşam mücadelesi veren Suriyeli mülteci kadınların temel bir takım ihtiyaçlarını karşılamak üzere, kişiye özel yaklaşık  500 adet paket hazırlandı. Çalışma, bu paketlerin İHH görevlilerine teslim edilmesiyle son buldu.

Haber: Kevser Nur Baytürk

beykoz-20140621-01.jpgbeykoz-20140621-02.jpgbeykoz-20140621-03.jpg

Önceki ve Sonraki Haberler