Beykoz'da Mısır ve Suriye Standı

Beykoz'da Mısır ve Suriye Standı

Özgür-Der Beykoz Şubesi, Mısır ve Suriye direnişlerine destek amacıyla Beykoz Çayırında stant açtı.

HAKSÖZ-HABER

Beykoz'da Özgür-Der'in açtığı standa uğrayarak Mısır ve Suriye'deki gelişmeler üzerine yapılan sohbetlere katılabilirsiniz.

Mısır'da bütün dünyanın gözleri önünde büyük bir vahşet ve acımasız bir zulüm sergileniyor. Ortaya çıkan tablo, İnsanlığını yitirmeyen herkesin kanını donduruyor, yüreğini burkuyor. Halkın, yüzde elli ikisinin oyu ile işbaşına gelmiş bir hükümet, daha iktidarının birinci yılında, tanklarla, tüfeklerle devriliyor.

70 yıllık diktatörlüğe ses çıkarmayanlar, ülkenin ilk ve tek seçilmiş devlet başkanına ve Mısır halkına, bir yıllık serbest iradeyi ve özgürlüğü çok görüyorlar. Gerekçe bile üretme zahmetine girmeksizin, arkalarına aldıkları, yerli ve yabancı menfaat şebekeleri ile bir olup, masum halka karşı terör uyguluyorlar. Genç-ihtiyar demeksizin, kadın-erkek bakmaksızın, bütün bir topluma en aşağılık yöntemlerle saldırıyorlar. Keskin nişancılar kuş avına çıkmışçasına rahat; insanlara ateş ediyorlar... Delikanlılar ölüyor, genç kızlar öldürülüyor, çocuklar vuruluyor ve bütün bunları dünya seyrediyor. Hani şu, uygarlığı, özgürlüğü, çağdaşlığı kimseye bırakmayan dünya; medeniyeti, insan hak ve özgürlüğünü dillerinden düşürmeyen dünyalılar... Birkaç kaplumbağanın yumurtası için hayıflanan, titizlenen insanların, Müslümanlar katledilirken; Mısır'da, Suriye'de, Filistin'de, Çeçenistan'da zulme uğratılırlarken ne sesleri duyuluyor ne sözleri işitiliyor...

Ağaçlar seyredebilir, taşlar seyredebilir ama insanlar, insanlığını yitirmemişler, haksızlığı, yanlışlığı seyredemezler. Hele de bu kimselerin “Haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır!” buyuran bir önderleri, kutlu bir peygamberleri varsa, bu tümden imkân dışıdır, tümden iman dışıdır...

İmanımızın ve insanlığımızın bize ve herkese yüklediği sorumluluk bilinci ile masum Mısır halkına yapılanları kınamak, darbecileri lanetlemek ve mazlumlarla dayanışmak için sesimizi yükseltmeliyiz. Bu perspektifle “Her Yer Mısır Her Gün Direniş; Her Yer Suriye Her Gün Direniş!” diyen Özgür-Der Beykoz Şubesi, Beykoz Çadırında açtığı Mısır ve Suriye standına herkesi bekliyor.

fotograf-(2)-001.jpg

fotograf-(5).jpg

fotograf-(1)-004.jpg

Önceki ve Sonraki Haberler