Özgür-Der Beykoz Gençleri Mavi Marmara’da

Özgür-Der Beykoz Gençleri Mavi Marmara’da

İlköğretim, lise ve üniversite öğrencilerinden oluşan Beykoz Özgür-Der Gençlik Kulübü Sarayburnu’na demir atmış olan Mavi Marmara’yı ziyaret etti.

Her hafta yaptıkları Kuran ve kavram derslerine Mavi Marmara ziyareti sebebiyle bu hafta ara veren gençler, şuana kadar öğrendiklerinin adeta fiiliyata dökülmüş hali olan Mavi Marmara tecrübesini bizzat gözlemleyerek önemli bir etkinlik gerçekleştirdiler.

İşgal devleti İsrail saldırısının izlerini taşıyan gemiyi ziyaretlerinde dokuz Müslüman'ın şehit edildiği yerleri de gören gençler duygusal anlar yaşadı. Mazlum durumda bulunan din kardeşlerinin yardımına korkmadan koşan, bu uğurda sahip oldukları konfordan uzaklaşan ve hatta canını bile veren insanların varlığından haberdar olmanın getirdiği mesuliyet bilinci ile ziyaretlerine son veren gençler, İsrail mallarını boykot etmenin ve Filistinli kardeşlerimize yardım etmenin önemini bir kez daha kavradıklarını belirttiler.

Gemide birçok dinden ve ırktan, farklı insanların tek bir amaç uğruna bir araya gelmesini sağlayan adalet ve özgürlük talebinin ne kadar haklı ve önemli olduğunu İsrail barbarlığının şahidi fotoğrafları, yolculara ait kırık dökük eşyaları ve gemideki gözlerden kaçmayan hasarı görerek anlayan gençler bundan sonra Filistinli kardeşlerinin yanında daha fazla olacaklarını dile getirdiler.

Ziyaret Gazze ablukasının kaldırılması, İsrail işgalinin son bulması ve Filistin'in bağımsızlığına kavuşmayı duaları ile son buldu.

Ersen Akyıldız  / Haksöz Haber

Fotoğraflar: Emine Nur Çakır

Önceki ve Sonraki Haberler