Özgür-Der Beykoz’da 2013-2014 Faaliyetleri Başladı

Özgür-Der Beykoz’da 2013-2014 Faaliyetleri Başladı

Özgür-Der Beykoz Şubesi yeni dönem faaliyetlerini başlatmak üzere, 29 Eylül Pazar sabahı kahvaltıda bir araya geldiler.

Özgür-Der Beykoz Şubesi yeni dönem faaliyetlerini başlatmak üzere, 29 Eylül Pazar sabahı kahvaltıda bir araya geldiler. Özgür-Der genel başkanı Rıdvan Kaya’nın da iştirak ettiği toplantıda, katılımcılar öncelikle geçen döneme ilişkin değerlendirmeler yaptılar. Sonrasında yeni döneme ilişkin görüşler, öneriler ve düşünceler seslendirildi. Beykoz’da istikrarlı ve kararlı bir şekilde gidildiğinden bahisle, daha da başarılı işler yapabilmenin imkânları konuşuldu. Bu cümleden olarak, iç ilişkilerden ziyade, dışa dönük tebliğ faaliyetleri üzerine yoğunlaşılması gereğine değinildi.

Çalışma gruplarından olan; hanımlar, genç kızlar ve genç erkekler gruplarına özellikle katılım ve katkı sağlayarak destek olmak lüzumu dillendirildi. Müslümanlar olarak gevşek, umursamaz, sorumsuz ve konformist tutumlardan uzak kalmak gereğinin altı çizildi. Dernek olarak yapılan faaliyetlerin İslami sorumluluklarımızın bir gereği ve Müslüman kardeşliğinin bir yansıması olması hususu vurgulandı.

Ayrıca evrensel inancımızın bize yüklediği sorumluluklardan olarak dünyadaki gelişmelere ve hususen Suriye’deki kardeşlerimize karşı, mesuliyetlerimiz zikredildi. Yine önümüzdeki kurban bayramı vesilesi ile de başta kurbanlarımız olmak üzere her türlü destek ve yardımın mazlumlara ulaştırılmasının önemi belirtildi.  

Yeni döneme ilişkin programın broşürlerinin de dağıtıldığı kahvaltı, önümüzdeki hafta itibari ile derslerin başlayacağı duyurusu ile son buldu.

Aşağıda Özgür-Der Beykoz Şubesinin yeni dönem çalışma broşürünü yayınlıyor; imkân bulan herkesi de çalışmalara davet ediyoruz.

beykoz-seminerler-brosuru-2013-2014-(2).jpg

beykoz-20130930-ders.jpg

beykoz-20130930-01.jpg

beykoz-20130930-02.jpg

beykoz-20130930-03.jpg

beykoz-20130930-04.jpg

Önceki ve Sonraki Haberler