Kdz. Ereğli’de İsrail’in Katliamları Protesto Edildi

Kdz. Ereğli’de İsrail’in Katliamları Protesto Edildi

Kdz. Ereğli’de Siyonist çete ve destekçileri basın açıklaması ile protesto edildi.

Kdz. Ereğli Ümmet Platformu'nun kaymakamlık karşısı park alanında düzenlemiş olduğu etkinlikte selamlama konuşması yapan Özgür-Der Kdz. Ereğli Temsilcisi Kenan Ersoy, İsrail'in gasıp yapay bir terör unsuru olduğunu ve asla meşruiyetinin kabul edilmeyeceğini ifade etti. Filistin topraklarının Müslümanlar ve vicdan sahibi insanların destekleri ile özgürleşmesi için mücadelenin yükseltilmesi çağrısında bulundu. Selamlama konuşması sonrası Ersin Uçar tarafından Kur'an tilaveti okundu. "Kudüs Müslümanlarındır" ve "Siyonist Çetenin Hamisi Katil ABD Ortadoğu'dan Defol" pankartlarının açıldığı Basın açıklaması, İHH Kdz. Ereğli Temsilcisi Mustafa Köseoğlu tarafından okundu. "Ereğli'den Aksa'ya Direnişe Bin Selam", "İsrail'in Başkenti Cehennemin Dibi", "Direne Direne Kazanacağız" sloganları atılarak sık sık tekbirler getirildi. Son olarak Ensar vakfı Kdz. Ereğli Şubesi başkanı Hüseyin Doğru tarafından okunan Dua ile etkinlik bitirildi.

img_20180515_180755.jpg

img_20180515_210446.jpg

img_20180515_211451.jpg

img_20180515_211810.jpg

img_20180515_181011.jpg

Basın Açıklamasının Tam Metni:

KUDÜS İLK KIBLEMİZ VE MÜSLÜMANLARIN TOPRAĞIDIR!

ABD'nin, İsrail Büyükelçiliğini Kudüs'e taşımasına tepki göstermek, Filistinli kardeşlerimizin düzenlediği Büyük Dönüş Yürüyüşü'ne destek vermek, 15 Mayıs 1948 İsrail'in kuruluşu olan Büyük Felaket olarak adlandırılan Nakba'nın 70. yıldönümünü protesto etmek için bütün kardeşlerimizle meydanlardayız.

70 yıldan beri Siyonist İsrail, Filistin'de, Mescid-i Aksa etrafında yaşlı, genç, kadın, çocuk demeden katliamlarına devam ediyor. Sözde İsrail devleti ve askerleri, kirli postallarla Mescid-i Aksa'da terör estirip, ibadet eden insanlara gaz bombalarıyla, plastik ve gerçek mermilerle saldırarak, camide bulunan Kur'an-ı Kerim'leri yerlere atıp üstlerine basarak hukuksuzluğa hız kesmeden devam etmektedir. Filistin'e, Gazze'ye uygulanan abluka ve ambargo her geçen gün ağırlaşmaktadır. 70 yıldır hakları, toprakları, vatanları, canları, malları gasp edilen Filistinliler, İsrail zulmü altında direnmeye, emanete sahip çıkmaya devam ediyorlar.

Filistinliler; genci ve yaşlısıyla, kadını ve çocuğuyla, son bir aydır, Büyük Dönüş Yürüyüşü adı altında eylemler gerçekleştiriyor. İşgalci İsrail güçleri ise ateş açıp masum insanları, çocukları ve, yaşanan olayları dünyaya aktarmak isteyen basın mensuplarını şehit ediyor. Olayların başlangıcından bugüne kadar, İsrail askerlerinin müdahalesi ve kurşunlarıyla dün şehid edilen 58 kardeşimiz ile birlikte 106 kişi şehit edildi, 10 binin üzerinde kişi de yaralandı.

İlk kıblemiz olan Kudüs ve Filistin, 1948 yılından beri hukuksuz olarak varlığını sürdüren Siyonist İsrail çetesinin işgali altındadır. Siyonist İsrail rejimi, Kudüs'ü hukuksuz bir şekilde, tüm uluslararası anlaşmalara aykırı olarak başkent yapmak istemektedir. Kim hangi kararı alırsa alsın "Kudüs İslam'ındır ve Kudüs bizimdir. Kudüs sahipsiz değildir.

Kudüs, Mekke ve Medine'den sonra, bütün Müslümanların kutsal bildiği Mescid-i Aksa'ya ev sahipliği yapmaktadır. Şimdi; ilk kıblemize, Peygamber Efendimizin (SAS) İsra yürüyüşüne çıktığı, çevresi mübarek kılınan, Peygamberler mirası bu beldeye, sahip çıkma zamanıdır. Mekke ve Medine Müslümanlar için ne kadar kutsalsa, Mescid-i Aksa ve çevresi de o kadar kutsaldır. Çünkü bu belde Allah'ın ayetlerinden ve Peygamberlerden izler taşımaktadır.

İşgalci İsrail ve taşeronları, kutsallarımızı çiğniyor, değerlerimizi ayaklar altına alıyor, insanlığı katlediyor. Kutsallarımız çiğnenirken, değerlerimiz ayaklar altına alınırken, kardeşlerimiz katledilirken, hiçbir şey yapmadan yerimizde durmak, seyretmek biz Müslümanlara yakışmaz. Müslüman zalim karşısında eğilmez, zillet içinde yaşamaktansa izzetiyle ölmeyi tercih eder.

Filistinli kardeşlerimizin bu kutlu yürüyüşünü maddi ve manevi olarak destekliyor, Rabbimizden bu mücadeleyi başarıya ulaştırmasını niyaz ediyoruz. Rabbimiz, yüce Kitabımız Kuran-ı Kerim'de; "İnanıyorsanız galip gelecek sizsiniz." "Yeryüzüne benim salih kullarım varis olacaktır" diye buyuruyor. Bizler bu Kitab'a iman etmiş Müslümanlar olarak, bir gün, bu çekilen sıkıntıların ardından, zalimlerin korkulu rüyası olacağımıza, İslam'ın tüm dünyada hakim olacağına, özgür Kudüs'te, Mescid-i Aksa'da hep birlikte namaz kılacağımıza iman ediyoruz. Bu uğurda malımızla canımızla mücadele edeceğiz.

Ey Netanyahu, Ey Trump, Ey Putin, Ey Esed, Ey Sisi, ey zalimler şunu bilin ki, geçmişte Firavun, Nemrud, Ebrehe ve benzeri zalimler, nasıl helak olduysa, sizin de saltanatınız son bulacak ve cehenneme sürüleceksiniz. Diri diri toprağa gömdüğünüz çocukların hesabını vereceksiniz.

Bugün burada ve tüm Türkiye'de Kudüs dostlarıyla birlikte ABD'nin ve İsrail'in bu hukuksuz kararına ve uygulamalarına karşı çıkıyoruz. Tüm Filistin ve Kudüs sevdalıları olarak, bu davayı savunmaya devam edeceğiz. Türkiye'yi ve dünyada insanlık vicdanına sahip herkesi harekete geçmeye ve İsrail'in attığı hukuksuz adımları, işgal ve katliamını durdurmaya çağırıyoruz.

Bu vesileyle; tüm Ereğlili kardeşlerimizin başlamakta olan Ramazan-ı Şerif ayını tebrik eder, ilçemize, ülkemize ve tüm İslam alemine hayır ve bereketlere vesile olmasını Cenab-ı Allah'tan niyaz ederiz.

Kudüs İslam şehridir. Filistin, büyük İslam Ülkesi'nin ayrılmaz bir parçasıdır. Bu bilinçle, emanete sahip çıktığını göstermek amacıyla burada bulunan tüm kardeşlerimizi tebrik ediyorum, ve Allah'ın selamı ile selamlıyorum. Es-selamüaleyküm ve Rahmetullahi ve Berekatühü.

Ereğli Ümmet Platformu (İHH, ÖzgürDer, FedaDer, Ensar Vakfı)

 

Önceki ve Sonraki Haberler