İzmir Direnişi Selamladı

İzmir Direnişi Selamladı

İsrail’in Gazze’deki katliamlarına yönelik tepkiler durmak bilmiyor. Özgür-Der İzmir Şubesi’nin çağrısıyla bir araya gelen İnsan der, Çağrı-der, Hayat-der, Ensar Vakfı İzmir Şubesi, Sıla Vakfı, İHH İzmir temsilciliği, İMHAD, Mazlum-der İzmir Şubesi ve Özg

Platform adına basın açıklamasını okuyan Özgür-der İzmir Şubesi yönetim kurulu üyesi Ayhan Yaraşıklı; ''Filistin ve Gazze'de tam bir vahşet yaşanıyor. Mazlum Gazze halkı topluca katlediliyor. Aslında Gazze'de katledilen insanlığın kendisidir. İnsanlık onurudur. Tüm insanlığın başını yere eğdirecek bir utanç yaşanıyor. Ve bu büyük katliama, her zamanki gibi, tüm dünya devletleri ve uluslar arası kuruluşlar seyirci olmaya devam ediyorlar. Maalesef bu katliamların ve zulmün tek sorumlusu terör devleti İsrail değil; Mısır'dan Türkiye'ye kadar işbirlikçi yönetimlerin hepsi bu vahşetin sorumlularıdırlar. Buradan Türkiye'yi yönetenlere de sesleniyoruz. Siyonist çeteyle stratejik ortaksınız. Müslüman halktan topladığınız vergilerle, silahlarınızı İsrail'e modernize ettirerek onları ekonomik olarak destekliyorsunuz. Hava sahamızı İsrailli pilotların eğitimine tahsis ediyorsunuz. Katillerin elini sıkıyorsunuz. Bütün bunlardan dolayı mazlumların kanı sizin de ellerinize bulaştı. Buradan sizleri uyarıyoruz. Siyonist elçiliği bir an önce kapatın. Büyükelçiyi sınır dışı edin. İsrail ile yapılan bütün anlaşmaları iptal edin. Dostluk Gruplarını dağıtın. Sizi Allah'ın kitabıyla uyarıyoruz. Çocuklarınızın ve torunlarınızın üzerine soykırıma ortak olma günahını yüklemeyin.

AKP yönetimi şunu çok iyi görmelidir ki; Türkiye oligarşisine ve onların ağa babaları olan ABD ve İsrail'e bağlılığını ve desteğini sürdürdüğü müddetçe akıtılan kanlarda pay sahibi olmaya devam edecektir. Terörist çete devleti İsrail ile stratejik ortak olmaktan, katliamlarına katkıda bulunmaktan vazgeçmeli ve en kısa zamanda bu iki devletle ilişkilerini askıya almalıdır.

Biz Filistin halkının toprağı ve kanı üzerinden siyaset yapan, işbirlikçi Abbas ve işbirlikçi Arap diktatörlerin, işgalci Siyonistlerle masaya oturanların, el sıkışanların yanında olmadığımızı ve kardeşlerimizin, şehitlerimizin safında yer aldığımızı tüm kamuoyuna ilan ediyoruz.'' şeklinde konuştu.

''Kahrolsun İsrail, Kahrolsun Amerika!'',İsrail ile Anlaşmalar İptal Edilsin'' Siyonist Elçilik Kapatılsın!", "İsrail, Döktüğün Kanda Boğulacaksın!'',,''Müslüman uyuma kardeşlerine sahip çık''sloganlarının atıldığı eylemde "Katil İsrail Ortadoğu'dan Defol" ve "İsrail Ortadoğu ateşinde yanacak" pankartları açıldı.Eylem alanına getirilen varildeki ateşe Bush,Rice,Livni,Olmert ve Şaron fotoğrafları ile ABD ve İsrail bayrakları atıldı.

Topluluğa hitap eden Hüseyin Alan, HAMAS'a karşı çıkılmasının ve terörist olarak yaftalanmasının İslami bir direniş hareketi olmasından kaynaklandığını dile getirdi. Protesto gösterilerinde bir araya gelmenin bilinç ve şuur aşılayıcı yönüne değinen alan, ümmet olabilmenin yolunun buradan geçtiğini söyledi. Bedenleriyle şehit olanların yanında, hayatın içindeki duruşlarıyla şahitlik görevini sürdüren Müslümanların, her türlü haksızlığa örnek olduklarını ifade etti.

Eylem, Hamza Akdeniz'in okuduğu "Gazze"isimli şiirin ardından İslam beldelerinde mücadele veren direnişçiler ve şehitler için topluca edilen dua ile sona erdi.

Önceki ve Sonraki Haberler